آخرین وضعیت توله سگ سوم “ایران”


معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در روزهای اخیر با اشاره به بهبود وضعیت سومین سگ بی سرپرست، نام «پروز» را برای این سگ رسما اعلام کرد.

حسن اکبری در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص وضعیت سگ سوم نیز گفت: طی سه روز گذشته وضعیت توله سگ بهبود نسبی پیدا کرده است و انتظار داریم که بتواند وزن خود را نسبت به حداقل شرایط استاندارد کاهش دهد. سایر شرایط استاتیک ”

معاون محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست ماجرای سومین توله سگ پس از انتقال به سازمان محیط زیست مرکزی تهران را تشریح کرد و توضیح داد: پس از انتقال توله سگ، اتفاقی در سلامتی او افتاده است.

وی افزود: با جمع بندی تمام اتفاقات و نظر دامپزشکان به ویژه با مشورت دکتر کالدول دامپزشک آفریقای جنوبی، روند درمان و تغذیه را ادامه دادیم.

شیرخشک مخصوص یوزپلنگ در دنیا نداریم.

اکبری افزود: شیرخشک مناسب و خاصی برای یوزپلنگ در دنیا وجود ندارد و تمام شیرخشک ها می توانند برای یوزپلنگ مشکل ایجاد کنند.

این معاونت گفت: تاکنون چهار نوع شیرخشک استفاده کرده‌ایم که اولی برند ایرانی و سه نوع دیگر مارک خارجی است، اما با حدود چهار نوع از نظر هضم و دفع مشکل داشت. اداره محیط زیست سازمان محیط زیست.

وی گفت: یوزپلنگ نسبت به سایر گربه ها گونه بسیار حساسی است و بچه یوزپلنگ سوم به دلیل ویژگی های ظاهری بسیار حساس است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

معاون محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پس از انتقال سومین توله سگ به تهران، از تمامی توانمندی ها برای درمان و تغذیه آن استفاده شده است. و طعم های مختلفی در این زمینه وجود دارد. احترامی که ما به کار بردیم، برخی افراد با سلیقه جدی آمادگی کار تیمی را نداشتند، اما همه با سازمان همکاری می کردند.

دکتر علیرضا شاهدی با اشاره به اقدامات ایشان. آملوی در نگهداری توله سگ و پزشک. باستانی دامپزشک اداره حیات وحش گفت: ماه گذشته این توله به تهران منتقل شد و برای مراقبت از توله سوم به صورت ۲۴ ساعته کار شد.

اکبری به نبود الگوی مشخص در فرآیند و فرآیند پژوهش اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به شرایطی که در پروتکل جدید وجود داشت، همه در این راه اشتباه کردند. تعریف می کنیم و ادامه می دهیم. پروتکل جدید تعریف شده ناگزیر حاوی خطاهایی است که گاهی اوقات می تواند مشکلاتی را برای PUP ایجاد کند.

وی در تشریح اقدامات انجام شده برای سومین توله سگ نوجوان گفت: در این مدت چندین بار توله را برای سونوگرافی یا قسمت هایی از این نمودار آماده کردیم و با داروهایی مانند آنتی بیوتیک و مکمل های مختلف به او غذا دادیم و از حیوانات مراقبت کردیم. به صورت مصنوعی ”

اکبری تاکید کرد: در این راه ها پروتکل ویژه و در نهایت دکتر. او با توصیه کالدول تولهاویس سوم توانست در شرایط وزنی بسیار کم و ضعیف دوام بیاورد و با یک اشتها یا غذای خاص به مرحله تغذیه برسد. کنسرو شده ”

وزن یک بچه پلنگ نصف وزن استاندارد است

وی وزن کم توله سگ را به دلیل ناسازگاری شیرخشک بیان کرد: در حال حاضر وزن توله سوم حدود یک کیلوگرم است. اگر بیش از دو پوند وزن داشته باشد، نصف وزن استاندارد است. این کاهش وزن به دلیل پروتکل ویژه ای است که برای یوزپلنگ تعریف شده و کاهش عمدی مصرف شیرخشک برای حفظ بقای آن به طوری که توله سگ تنها بتواند از این مرحله عبور کرده و به مرحله گوشت خوری برسد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص رژیم غذایی کنونی توله ها گفت: یوزپلنگ چند روزی است که فاز متوسط ​​را طی می کند، تغییر به خوردن شیر می دهند. غذا “.چون استفاده از این قوطی ها نسبت به قبل به حد قابل قبولی رسیده است.اگر این مرحله را خوب پشت سر بگذارد و شروع به خوردن گوشت کند به حالت پایدارتری می رسد.باید کمی راحت تر فکر کنیم.

وی تاکید کرد: بین سه تا چهار ماهگی که سیستم ایمنی بدن حیوان تغییر می کند، مرحله حساسی در زندگی توله سگ وجود دارد، بنابراین سازمان از همه توانمندی ها، علاقه مندان و پیشکسوتان داخل و خارج سازمان برخوردار است و سعی می شود از دامپزشک استفاده شود. برای نجات جان گوساله سوم.

اکبری با تقدیر از زحمات همه کسانی که در نجات گوساله سوم کمک کردند، گفت: باید برای حفاظت از تمامی گونه های در معرض خطر انقراض کشور تلاش کنیم. حفظ گونه ها و زیستگاه ها در حیات وحش، حفاظت از بیماری های حیات وحش و سایر گونه های در معرض خطر نیز مهم است و نباید انرژی، زمان و هزینه زیادی را صرف پروژه خاصی کرد و مسائل دیگر را نادیده گرفت.

توله پلنگ تا چهار ماهگی در «پاردیسون»

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در تشریح محل نگهداری سگ سوم گفت: در حال حاضر به دلیل فراهم بودن امکانات، درمان و دارو، قرار است سگ سوم را حدود چهار ماه در پردیسون نگهداری کنیم. این سازمان نظارت بسیار خوبی دارد و اگر گوساله سالم و زنده باشد، برای تبدیل گوساله به مزرعه یوزپلنگ آسیایی برنامه ریزی خواهیم کرد.

سایت «توران» نیاز به تغییر دارد.

اکبری وضعیت سایت «پیاده روی» را بر اساس معیارهای موجود و توصیه های پزشک ارائه کرد. Caldwell and Peer Review ما باید تغییراتی ایجاد کنیم تا محیطی بهتر برای نگهداری و پرورش پلنگ در این سایت ایجاد کنیم.

وی در خصوص تدوین برنامه عملیاتی حفاظت از پلنگ در زیستگاه کشور و تشکیل جلسات گفت: در حال حاضر در حال جمع بندی برنامه در قالب اجرایی هستیم و جلساتی برای نهایی شدن آن برگزار شده است. در حوزه زیست پلنگ اقدامات پیشگیرانه ای مانند افزایش تجهیزاتی مانند موتورسیکلت و نیروهای امنیتی انجام داده ایم، اما با بودجه فعلی بیم آن داریم که نتوانیم کاری برای نجات پلنگ انجام دهیم.

کودکان نباید به نام پلنگ “پیروزی” را اعلام کنند

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص اعلام نام سومین سگ به نام «پروز» – صاحب پلنگ – از سوی شهرداری گفت: این نام نباید اعلام می شد.

وی افزود: در اینکه آقای شاهدی برای نجات توله سوم تلاش شجاعانه داشته و بیشترین حمایت را از سازمان انجام داده و شناخته شده است، شکی نیست.

اکبری تاکید کرد: این امر وظیفه خاصی برای حفظ و حراست از پلنگ – که توسط معاونت محیط طبیعی اداره می شود – نیست و بهتر بود هماهنگی ها و بازخوردهای ارزشمندی صورت می گرفت.

معاون محیط زیست وزیر محیط زیست گفت: قطعا پیشنهاد آقای شاهدی برای ما بسیار مهم و ارزشمند است اما از آنجایی که این کار رسانه روابط عمومی و آموزش و پرورش است، تحلیل این موضوع نظر نهایی ایشان است که باید انجام شود. ” محیط زیست از طریق سازمان های محیط زیست.

اکبری این موضوع را کم اهمیت دانست و گفت: این موضوعات آنقدر مهم نیست که بین جامعه محیط زیست و سازمان محیط زیست اختلاف یا اختلاف ایجاد کند.

وی به تلاش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای افزایش همگرایی در استفاده از همه مجموعه ها و توانمندی ها اشاره کرد و گفت: این همگرایی نیازمند تقویت مسائل کوچک، گروه های دور است.

معاون محیط زیست در امور حفاظت محیط زیست به نگرانی های درون و برون سازمانی اشاره کرد و گفت: این افراد باید به سازمان کمک کنند تا بیش از حد به مسائل پیش پا افتاده نپردازد تا بتوانیم گام های موثرتری برای حفاظت از حیات وحش کشور برداریم. . مخصوصا پلنگ.

اکبری در پایان از تمامی رسانه ها، دوستداران محیط زیست و علاقه مندان به ویژه مردم ایران به دلیل توجه به سلامت بچه پلنگ و پیگیری اخبار مربوط به ایمنی پلنگ آسیایی در ایران تشکر کرد.

انتهای پیام/