آدرس بازیکن فوتبال دبیرستان سکته مغزی ، وضعیت قلب


پنجشنبه ، 23 سپتامبر 2021 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

یک صبح فوریه گذشته ، کارسون کتی 16 ساله بلند شد ، به طبقه پایین رفت و یک دونات و یک لیوان شیر نوشید. پدرش ، پاتریک ، نیز بیدار بود و آنها قبل از اینکه کارسون تصمیم به بازگشت به رختخواب بگیرد ، با هم گفتگو کردند.

حدود دو ساعت بعد ، پاتریک صدای تپش را شنید. او کارسون را پیدا کرد-یک سرباز دفاعی 6 پا -4 و 282 پوند در دبیرستان اسوهگو در ایلینوی-روی تخت خوابیده بود که قادر به حرکت دادن سمت چپ بدنش نبود.

پاتریک گفت: “او فقط گفت که نمی تواند چیزی را در سمت چپ خود احساس کند و نمی تواند حرکت کند.” “من نمی دانم چه چیزی باعث شد به سکته مغزی فکر کنم.” او بلافاصله با 911 تماس گرفت.

امدادگران کارسون را به بیمارستان حومه منتقل کردند. یک پزشک اورژانس علائم سکته مغزی را تشخیص داد ، حتی اگر برای سن کارسون غیر معمول باشد.

پزشکان از طریق ویدئو با متخصص سکته مغزی در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو مشورت کردند. آنها دریافتند که کارسون دچار سکته مغزی ایسکمیک شده است ، زمانی رخ می دهد که لخته خون رگ های خونی مغز را مسدود می کند.

تازه بعد از ظهر بود. این واقعیت که پاتریک صبح همان روز کارسون را دید ، اطلاعات مهمی را در اختیار پزشکان قرار داد: او هنوز در پنج ساعته بود تا داروی ضد لخته خون را دریافت کند که می تواند آسیب ناشی از سکته مغزی را کاهش دهد.

تیم پزشکی به س questionال بعدی ادامه داد: چرا این اتفاق برای یک مرد جوان افتاد ، به ویژه مردی که از نظر ظاهری سالم به نظر می رسید؟

پزشکان معمولاً زمانی قلب بیمار را بررسی می کنند که علت مشخصی وجود نداشته باشد. در اولین آزمایش ها هیچ چیز غیرعادی یافت نشد. متخصص قلب و عروق با دکتر جاشوا مورفی ، رئیس قلب کودکان در مرکز پزشکی دانشگاه راش مشورت کرد.

مورفی به کارسون گفته بود که مشکل احتمالاً یک حفره بین دو اتاق بالای قلب اوست.

اولین آزمایش قطعی نبود. دور دوم نشان داد که کارسون در واقع همان چیزی را داشت که مورفی پیش بینی کرده بود ، حفره ای که به نام Fora foramen ovale یا PFO شناخته می شود.

کارسون به خانه رفت و حدود یک ماه بعد به مورفی بازگشت تا سوراخ را ببندد. مورفی با این روال بسیار آشنا بود. او همان روشی را داشت که PFO را پس از سکته در 37 سالگی در حالی که روی کیسه قلب کودکان در ییل در سال 2007 بود ، تعطیل کرد.

حدود دو هفته پس از عمل ، کارسون کار خود را از سر گرفت.

به دلیل همه گیری COVID-19 ، تیم فوتبال دبیرستان او پاییز گذشته بازی نکرد. وقتی اواخر فصل در 19 مارس شروع شد ، کارسون بازی نکرد. اما او هفته بعد برگشت. او حتی تیم را به داخل زمین هدایت کرد و پرچم آمریکا را در جلوی دروازه قرار داد. در پایان ماه آوریل ، او به اندازه کافی بهبود یافته بود تا بتواند در دو بازی گذشته بازی کند.

مورفی گفت: “هر کسی که در کاردیولوژی کودکان کار می کند غافلگیر می شود که بچه ها چگونه خوب عمل می کنند و چگونه برمی گردند.”

در طول تابستان ، کارسون برای حضور در زمین های فوتبال بازگشت. او که اکنون ارشد است ، امیدوار است که بورسیه ای برای بازی فوتبال کالج کسب کند. او هنوز دوستی دفاعی را بازی می کند و در حمله در سمت چپ ، جایی که معمولا توسط بهترین خط حمله تیم هدایت می شود ، عمل می کند.

نه سکته مغزی و نه PFO هیچ مشکلی فیزیکی را برجا نگذاشتند. به هر حال ، Calvary تغییر کرد. خانواده او تی شرت هایی با نام کارسون و عبارت “Built Different” روی سینه او ایجاد کردند. این عبارت باعث بهبود او شد.

کارسون می گوید: “من دوست دارم این داستان را برای نشان دادن امید وجود داشته باشم و به همه بگویم که اگر من می توانم آن را انجام دهم ، شما نیز می توانید آن را انجام دهید.” “ادامه بده ، فشار بیاور. هرگز تسلیم نشو.”

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این داستان منعکس کننده موقعیت رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق چاپ متعلق به انجمن قلب آمریکا ، Inc است و کلیه حقوق محفوظ است. اگر در مورد این داستان س questionsال یا نظری دارید ، لطفاً یک ایمیل بفرستید [email protected]به

نویسنده Genaro C. Armas

اخبار انجمن قلب آمریکا

MedicalNews
حق چاپ © 2021 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.پرسش

سکته مغزی چیست؟
به پاسخ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید