آمار مخاطبان سینمای خوزستان قابل قبول نیست


ایسنا/خوزستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در مراسم رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه استان خوزستان با بیان اینکه سینمای خوزستان عرصه فعال و پویایی است، گفت: متاسفانه سینما در این زمینه آمار مخاطب دارد. حوزه.” استان قابل قبولی نیست و با تعداد سینماهای استان همخوانی ندارد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام رضا کلاه کاج، رسالت و هدف اصلی اهالی سینما در خوزستان را ارتقای سطح آگاهی، سطح کیفی و رسیدن به سینمای ملی دانست و خاطرنشان کرد: شناسایی معضلات اجتماعی برای ارائه راهکار و راهکار و ارائه راهکارها. راه حل اصلاح مشکلات فرهنگی کشور اساسی و موثر است.

وی ادامه داد: برای ارتقای سرمایه های فرهنگی استان خوزستان در آینده نزدیک پروژه های بزرگ فرهنگی را در مسجد سلیمان، هفتکل، اندیمشک و اهواز افتتاح خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با وجود اینکه ۲۲ سینما در استان خوزستان وجود دارد اما متاسفانه تعداد مخاطبان سینما در این استان رقم قابل قبول و خوبی نیست.

با توجه به ابتکارات صورت گرفته در حوزه سینما، ایجاد خانه های هنرمند برای هنرمندان جوان سینما در مساحت ۶۰۰۰ متر مربع، آموزش رایگان هنر برای جوانان علاقه مند به سینما، تولید فیلم ریون در بخش خصوصی. فیلم مهیان رید و غیره گفت: این آثار فرصتی است فرصتی است تا با زبان هنر از جوانانی که جان خود را فدای این سرزمین کردند، تجلیل شود.

کلاه کاج با اشاره به پتانسیل بالای استان خوزستان در عرصه تولید فیلم در سطح کشور، یادآور شد: خوزستان علاوه بر اینکه مهد ایثار، شهادت و دفاع مقدس است، مهد تولید هنرمندان کم نظیری است که همواره بوده اند. مایه افتخار کشور است.

آمار مخاطبان سینمای خوزستان قابل قبول نیست

مهدی کیخایی، رئیس انجمن سینمای جوانان گفت: استان خوزستان تاریخ سینمایی گسترده ای دارد که قابل توصیف نیست و این ثروت تنها به نفت و گاز و منابع محدود محدود نمی شود، بلکه ثروت اصلی این استان وجود دارد. فرهنگ.” سرمایه ای که اکنون به شدت به آن نیاز است، نیازمند همکاری، همدلی و همراهی متولیان فرهنگی است.

وی با بیان اینکه ظرفیت های فرهنگی استان خوزستان با سایر استان ها متفاوت است، یادآور شد: استان خوزستان به عنوان استان تامین کننده اکثریت بودجه کشور باید با داشتن میراث فرهنگی غنی مورد توجه ویژه قرار گیرد. در عرصه سینما تا در آینده شاهد درخشش و شکوفایی سینمای خوزستان باشیم.

کیخایی گفت: جشنواره استان خوزستان مهرماه امسال با محوریت موضوع آسیب های اجتماعی با سه مولفه اصلی مسابقه، آسیب های اجتماعی و فعالیت هایی که جشنواره را همراهی می کند، برگزار می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این مجموعه ای از فیلم ها در حوزه داستانی و انیمیشن تولید و منتشر می شود که این آثار می توانند به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در جشنواره نمایش داده شوند.

دبیر هفتمین جشنواره استان خوزستان خاطرنشان کرد: نکته مهم این جشنواره که آن را از جشنواره های گذشته متمایز می کند این است که آثار ارائه شده در انحصار فیلمسازان خوزستانی بوده و تمامی آثار ارائه شده حتی اگر از دیگر آثار باشند. شهرستانها ارسال شده توسط هنرمندان ساخت استان خوزستان هستند.

کیخایی بیان کرد: از آنجایی که این جشنواره ویترین سینمای کشور است، تنها امید و نقطه عطف رویدادهای بزرگ در عرصه سینماست و نیازمند حمایت های فرهنگی و اجتماعی است.

انتهای پیام/

زخم

The post آمار مخاطبان سینمای خوزستان قابل قبول نیست appeared first on افوگ چت.