آیا افزایش سن باعث کاهش فعالیت بدنی در زنان یا مردان می شود؟مشارکت در فعالیت بدنی با افزایش سن کاهش می یابد و این کاهش در زنان بیشتر از مردان است.

به گزارش ایسنا، کم تحرکی یکی از عوامل خطر مهم چاقی و بیماری های قلبی عروقی است و با افزایش سن شرکت در فعالیت بدنی کاهش می یابد و این کاهش در زنان بیشتر از مردان است. همچنین شیوع اضافه وزن و چاقی در بین کودکان و جوانان یکی از مهم ترین مشکلات بهداشت عمومی است که این مشکلات مربوط به وزن در دوران کودکی تشخیص داده می شود.

فعالیت بدنی یک رفتار آموخته شده است که تحت تأثیر خانواده، دوستان، معلمان و مربیان و همچنین محیط است. کودکان و نوجوانانی که در اوایل زندگی فرصت ایجاد اعتماد به نفس در فعالیت بدنی را ندارند، اغلب در مراحل بعدی زندگی کمتر فعال هستند و مهارت‌های حرکتی مانند پریدن و پرتاب می‌تواند عناصر سازنده فعالیت بدنی مادام‌العمر باشد. آنها این مهارت ها را در اوایل زندگی یاد نگرفته اند و تا پایان عمر از توصیه های فعالیت بدنی پیروی نمی کنند.

بر اساس این مقاله که توسط ساناز کبیری از فدراسیون پزشکی ورزشی ایسنا ارائه شده است، آمده است که ورزش و فعالیت بدنی روزانه از قدیم الایام بخش مهمی از زندگی کودکان و نوجوانان بوده است و امروزه رایانه و حضور اجتماعی شبکه یک مطالبه است و باعث کاهش تحرک و بازی کودکان شده است.

فواید فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان

مشارکت منظم در انواع مختلف فعالیت های بدنی برای رشد و تکامل سالم ضروری است و شواهد نشان می دهد که فعالیت بدنی بر ترکیب بدن، کلسترول، فشار خون، قند خون، آمادگی هوازی، قدرت عضلانی، مهارت های حرکتی و سلامت تاثیر می گذارد. اثر استخوان وجود دارد.

فعالیت بدنی منظم همچنین می تواند عملکرد تحصیلی را بهبود بخشد و احساسات مثبت ایجاد کند. رفتارهای سبک زندگی مثبت مانند شرکت در فعالیت های بدنی روزانه که از کودکی و نوجوانی شروع می شود تا بزرگسالی ادامه می یابد و در درازمدت شرکت روزانه در ورزش های فضای باز و ورزش های تفریحی به بهبود سلامت و تندرستی کمک می کند. رفاه همه کودکان و نوجوانان. .

ویژگی های فعالیت بدنی در کودکان و نوجوانان

الگوهای فعالیت عادی برای پسران و دختران به عنوان دوره‌های کوتاه فعالیت بدنی با دوره‌های استراحت کوتاه در صورت نیاز تعریف می‌شود و بیشتر کودکان برای تفریح، دوست‌یابی و یادگیری چیزهای جدید در فعالیت‌های بدنی شرکت می‌کنند.

کودکان و نوجوانانی که آمادگی جسمانی پایینی دارند بیشتر به دلیل ناامیدی، خجالت و مشکلات جسمانی مانند درد و آسیب، ورزش را ترک می کنند. کودکان و نوجوانان باید از روند فعالیت بدنی لذت ببرند، البته ارزش بازی آزاد و خلاقانه را نیز نباید نادیده گرفت.

فعالیت بدنی ساختاریافته فرصتی بی نظیر برای کودکان و نوجوانان برای یادگیری مهارت های جدید، بهبود تکنیک بازی و احساس موفقیت در دستاوردهای خود فراهم می کند. می توانند در بازی ها و فعالیت های خود شرکت کنند. و احتمالاً در طول زندگی خود فعالیت بدنی دارند.

دختران و پسران غیرفعال می توانند با شرکت در برنامه های مفرح و جذاب فعالیت بدنی را بهبود بخشند و علاوه بر خواندن و نوشتن، کودکان باید ورزش های حرکتی و مهارت های ورزشی را با خیال راحت و صحیح بیاموزند.

انتهای پیام/

تو ناراحت هستی