آیا التهاب مزمن باعث بیماری قلبی می شود؟

در اینجا جدیدترین تحقیقاتی وجود دارد که تأیید می کند که علت واقعی حملات قلبی و سکته، التهاب مزمن است. التهاب اولین خط دفاعی بدن در برابر عفونت است، اما التهاب مزمن می تواند منجر به بیماری جدی و حتی مرگ شود. این یک هشدار است که چیزی به طور جدی با سلامتی شما مختل شده است.

التهاب مزمن کم در هر نقطه از بدن یکی از دلایل اساسی بیماری قلبی عروقی است. التهاب باعث ضعیف شدن و پارگی پلاک های شریانی می شود که به نوبه خود منجر به حملات قلبی و سکته می شود. شاید به همین دلیل است که میزان ابتلا به بیماری های قلبی در حال کاهش نیست، بلکه در حال افزایش است.

پزشکان روی کلسترول تمرکز می کنند، که مهم است، اما التهاب در بدن به همان اندازه مهم یا مهم تر است، و توجهی که باید به آن نمی شود. هنگامی که شما یک بیماری التهابی دارید، شانس ابتلا به بیماری دیگر به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. به عنوان مثال، محققان دریافته اند که زنان مبتلا به آرتریت روماتوئید ۱۰۰ درصد بیشتر در معرض حمله قلبی هستند. بیش از نیمی از افرادی که حمله قلبی یا سکته مغزی داشته اند، سطح کلسترول طبیعی دارند. با این حال، جراحان متوجه می شوند که آنها التهاب دارند.

آزمایشی وجود دارد که مطب پزشک شما می تواند انجام دهد تا متوجه شود آیا التهاب مزمن دارید یا خیر. از پزشک خود در مورد آزمایش پروتئین واکنشی C (CRP) سوال کنید. پروتئین واکنشی C یک شاخص جامد از پتانسیل بیماری است. تحقیقات نشان می دهد که التهاب مزمن باعث افزایش سطح CRP پروتئین واکنشی C در خون می شود. بنابراین، انجمن قلب آمریکا و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری CDC مشترکاً استفاده از نشانگرهای التهابی مانند CRP را برای ارزیابی خطر بیماری قلبی و سکته توصیه می کنند. سطوح بالای پروتئین C-reactive همچنین می تواند شما را در مورد احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری های دیگر، نه فقط بیماری های قلبی عروقی، آگاه کند.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر