آیا تکان دادن افراد مشهور SUV می تواند متوقف شود؟سرآشپز تلویزیونی دونال اسکاهان در حالی با آخرین سریال خود روبرو است که مشتاق مناسب بودن آب و هوای ایرلند برای غذاهای ارگانیک با کیفیت بالا است ، زیرا هوای پاک ، خاک غنی و باران زیاد بهشت ​​را ارزشمند می کند. غذا را دوست دارد.

Skehan ، همانطور که به ما یادآوری می کند ، “همه چیز در مورد طعم ها” است. این همچنین در مورد لندرور دیسکاوری اسپورت پلاگین-هیبرید است که او سفیر نام تجاری آن است.

او نمی تواند از این وسیله نقلیه راضی باشد: “من به شدت به ایجاد تغییرات کوچک برای کمک به محیط زیست خود اعتقاد دارم و خوشحالم که از خودروی پلاگین هیبریدی لندروور استفاده می کنم که هنگام رانندگی الکتریکی آلایندگی صفر می دهد. به به قابلیت رانندگی در حالت الکتریکی تا 55 کیلومتر. “

در مصاحبه ای که با تبلیغ این SUV همراه بود ، اسکاهان اشاره می کند که فیلمبرداری مجموعه تلویزیونی او شامل سفر به ایرلند است: “بنابراین من خانه را در دوبلین ترک می کنم و به Dingle می روم و چندین ساعت در ماشین هستم. به به دانستن اینکه بخشی از آن از برق استفاده می کرد و سوخت فسیلی نبود ، پاداش است. “

خودروهای برقی و هیبریدی بدون شک نقشی در کربن زدایی دارند ، اما همچنین خطر استفاده از آنها به عنوان صفحه دود نیز وجود دارد.

سفر از Howth ، محل زندگی Skehan ، به Dingle ، 363 کیلومتر است: “من از موتور بنزینی برای سفرهای طولانی تر پشتیبانی می کنم.”

اسکاهان نمی خواهد به ما کمک کند. او می گوید درک می کند که مردم می توانند در مورد مسائل آب و هوایی با آنها صحبت کنند و “هنگامی که به آنها درباره پایداری گفته می شود ، چشم خود را می بندند. به به اما برای من این به تغییرات کوچکی برمی گردد که ما در زندگی روزمره خود ایجاد می کنیم. “

سلبریتی های بدون شکم؟

وقتی می گویم که SUV های هیبریدی مدل هایی از ویژگی های تغییر آب و هوا هستند ، چشم هایم را روی هم می اندازم.

چشمم را به مجموعه ای از آگهی های بازرگانی Skehan می اندازم که بخشی از “Sparking Change with Land Rover” است که شامل او و دیگر افراد مشهور – Diarmuid Gavin ، Brian O’Driscoll و Kathryn Thomas می شود – مشتاق این خودروها و تفاوت آنها هستند. قرار است بسازد وقتی به هزینه آنها نگاه می کنم – که بین 60،000 تا 72،000 یورو متغیر است – و مفهوم پایداری آنها را مشاهده می کنم. وقتی به اتفاقاتی که می افتد فکر می کنم چشم خود را ببندید: وزن برخی از آنها بیش از دو تن است. وقتی یکی از این افراد مشهور می گوید گزارش اخیر سازمان ملل متحد درباره تغییرات آب و هوا “شما را در راه شما متوقف می کند” چشم بر هم می زنم.

با این حال ، آنها را از تبلیغ و رانندگی این وسایل نقلیه باز نمی دارد. آیا واقعاً باید باور کنیم که اندازه و اندازه آنها برای کمی برق متعادل است؟

ماه گذشته ، حمل و نقل و محیط زیست ، یک سازمان مردم نهاد غیرانتفاعی اروپایی که برای حمل و نقل تمیز و نامناسب سیاسی فعالیت می کرد ، در نمایشگاه بین المللی مونیخ تمجید کرد زیرا خودروسازان جدیدترین مدل های برقی خود را نشان دادند ، اما ادعا کردند که “پس از همه صحبت ها در مورد پایداری ، موتور SUV های راننده سریعترین بخش خودرو هستند.

دو سوم وسایل نقلیه نمایش داده شده برقی بودند اما پس از این خطبه ها در مورد “تحرک پایدار” ، داده های فروش تصویر متفاوتی را نشان می دهد. در حالی که فروش خودروهای برقی همچنان در حال افزایش است ، اما نگرانی نگران کننده SUV ها است ، که هنوز هم در درجه اول خودروهای آلاینده و موتور محور هستند. به به در عرض بیش از 10 سال ، SUV ها از 10 درصد فروش جانبی به تقریبا نیمی از فروش خودروهای امروزی در اروپا (45 درصد) رسیده اند. “

گزارش دیگری از سال 2018 نشان می دهد که وزن خودروهای فروخته شده در اروپا در 15 سال گذشته به طور متوسط ​​10 درصد افزایش یافته است ، از 1،268 کیلوگرم به 13392 کیلوگرم.

وابستگی به ماشین

ما یک فوریت یادآوری فوری را فاش نکرده ایم که کربن زدایی اقتصاد ایرلند مستلزم کاهش شدید وابستگی به خودرو است. تابستان امسال کمیته مشترک Oireachtas در زمینه محیط زیست و اقلیم خاطرنشان کرد: “ایرلند چهارمین سطح انتشار سرانه حمل و نقل در اروپا را دارد و حمل و نقل حدود 20 درصد از انتشار جهانی CO2 ما را تشکیل می دهد ، و خودروهای شخصی بزرگترین مشارکت کننده در حمل و نقل هستند. انتشار گازهای گلخانه ای ، به نوبه خود ، رشد اقتصادی در دهه های آینده ، ایرلند با چالش مهمی در کربن زدایی بخش حمل و نقل روبرو خواهد شد. “

در سال 2019 ، شورای مشورتی تغییرات آب و هوا بر نیاز به گزینه های مقرون به صرفه و مقرون به صرفه برای حمل و نقل مسافر از طریق ارائه حمل و نقل عمومی قابل دسترس ، قابل دسترسی و قابل اعتماد به جای استفاده از ماشین شخصی تأکید کرد. برنامه توسعه ملی 2018 (NDP) تأکید کرد که “دستیابی به این چشم انداز بلند مدت مستلزم دگرگونی اساسی در جامعه و بلافاصله تخصیص منابع و سیاست پایدار و تغییر رفتار است”.

NDP اخیراً فاش شده و به روز شده توجه زیادی را بر تعهد دولت به نسبت دو به یک که به نفع حمل و نقل جاده ای عمومی است ، متمرکز کرده است ، اگرچه با توجه به ترس از سیاستی که نشان می دهد ممکن است برخی از برنامه های جاده ای این تعادل را حفظ کند. باید رها شود هنوز مشخص نیست

وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدی بدون شک نقشی در کربن زدایی دارند ، اما این خطر وجود دارد که به عنوان یک صفحه دودی برای پنهان کردن ادامه خودروهای بزرگ آلوده کننده استفاده شود.

سوار دوچرخه Donal خود شوید!

دیدگاهتان را بنویسید