آیا لیپید گلوتاتیون و ویتامین C لیپوزومی می توانند گلوله های جادویی برای محافظت در برابر ذات الریه باشند؟بسیاری از ما فکر می کنیم که ذات الریه یک بیماری مربوط به گذشته است، یک عفونت تهدید کننده زندگی مربوط به دوران ویکتوریا. با این حال، این بیماری ریوی در قرن بیستم احیا می‌شود و ما که سیگار می‌کشیم، نقص ایمنی داریم، دیابت داریم یا بیش از حد الکل می‌نوشیم ممکن است در معرض خطر باشیم، به همراه افراد بسیار جوان و مسن که البته بیشتر در معرض خطر هستند. استرس، رژیم غذایی نامناسب و حتی زندگی در یک خانه مرطوب همگی می توانند بر سلامت ریه تأثیر بگذارند.

عفونت کپی

طبق NHS، هر سال از هر ۱۰۰۰ بزرگسال، ۸ نفر در بریتانیا به ذات الریه مبتلا می شوند و بیشترین شیوع آن در پاییز و زمستان است. تصور می شود عواملی مانند آلودگی، مقاومت آنتی بیوتیکی و ضعف ایمنی از عوامل ظهور مجدد ذات الریه باشند. تشخیص این عارضه می تواند دشوار باشد، زیرا علائم مشترک بسیاری با سایر بیماری ها مانند سرماخوردگی، برونشیت و آسم دارد.

علائم هشدار دهنده!

مشکل این است که عفونت قفسه سینه می تواند در یک بازه زمانی به طرز شگفت انگیزی به ذات الریه تبدیل شود و بروز پنومونی فقط ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می کشد. بنابراین ضروری است که علائم هشدار دهنده شامل سرفه، مشکل در تنفس، ضربان قلب سریع، تب، تعریق، لرز، بی اشتهایی، درد قفسه سینه، سرفه همراه با خلط تغییر رنگ با خون، سردرد، حالت تهوع، خستگی و خس خس سینه را نادیده نگیرید. .

بروز رسانی عفونت

ذات‌الریه می‌تواند توسط عوامل مختلفی از مسمومیت ریوی ناشی از آلاینده‌های استنشاقی یا مواد شیمیایی خشن گرفته تا شایع‌ترین عفونت‌های باکتریایی استرپتوکوک پنومونیه، هموفیلوس آنفولانزا و استافیلوکوک اورئوس ایجاد شود و همچنین پنومونی‌های ویروسی و قارچی وجود دارد. در طی ذات‌الریه، کیسه‌های هوای کوچک در انتهای لوله‌های تنفسی ملتهب، آسیب دیده و پر از مایع می‌شوند که از تنفس طبیعی جلوگیری می‌کند. اگر پلوریت درمان نشود، آبسه ریه و سپتی سمی می تواند به سرعت ایجاد شود و تهدید کننده زندگی شود.

محافظت از گلوتاتیون

گلوتاتیون یک ماده مغذی آنتی اکسیدانی قوی است که در تمام سلول ها یافت می شود و در بسیاری از فرآیندهای بدن از جمله ساخت و ترمیم بافت ها و حمایت از فعالیت سلول های ایمنی نقش دارد. یکی از ویژگی های قابل توجه ذات الریه این است که سلول های ریه به دلیل التهاب و عفونت در معرض سطح بالایی از استرس اکسیداتیو قرار می گیرند. گلوتاتیون برای سلول های ریه ضروری است زیرا از اثرات مضر استرس اکسیداتیو محافظت می کند، وضعیت آنتی اکسیدانی را در سلول های ریه بهبود می بخشد، به حمایت از فعالیت سلول های ایمنی در بافت ریه کمک می کند و به جلوگیری از آسیب به بافت ریه کمک می کند. اگرچه بدن می تواند گلوتاتیون خود را تولید کند، اما با افزایش سن، این فعالیت کاهش می یابد و افراد مسن را مستعد ابتلا به شرایط مرتبط با استرس اکسیداتیو می کند.

افزایش گلوتاتیون

از آنجایی که گلوتاتیون به عنوان یک آنتی اکسیدان اصلی و ماده مغذی شماره یک برای سلامت ریه شهرت دارد، انجام اقداماتی برای بهبود وضعیت گلوتاتیون در اولویت قرار دارد. در اینجا استراتژی ۳ مرحله ای گلوتاتیون من است…

مرحله اول: موجودی را به طور موثر پر کنید

اگر مستعد ابتلا به عفونت قفسه سینه هستید، مصرف مکمل گلوتاتیون در ماه های زمستان یک حرکت هوشمندانه است، اما همه مکمل ها واقعا ارزشمند نیستند. برای استفاده حداکثری از مکمل خود، روی یک لیپوماتیک با کیفیت بالا مانند Altrient سرمایه گذاری کنید که از گلوتاتیون ثبت شده به نام Setria® استفاده می کند که فراهمی زیستی عالی دارد. فناوری انکپسولاسیون لیپیدی پیشرفته Altrient به گلوتاتیون Setria® اجازه می دهد تا در هنگام عبور از سیستم گوارش شما از آسیب محافظت شود و به سلول های شما در جایی که بیشتر به آن نیاز دارید منتقل شود.

مرحله ۲: غذاها و ادویه ها را هدف قرار دهید

یک ماده شیمیایی شبیه هورمون سلولی به نام فاکتور NrF2 وجود دارد که با افزایش بیان ژن های آنتی اکسیدانی و فعال کردن ژن هایی که سلول ها را به سمت تولید گلوتاتیون بیشتر هدایت می کنند، فعالیت آنتی اکسیدانی را فعال می کند. مواد مغذی طبیعی موجود در کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، کلم، سیر خام، دارچین، زردچوبه و هل به افزایش NrF2 کمک می کند، بنابراین ایده خوبی است که این غذاها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

مرحله ۳: پروتئین های انرژی ضروری

بدن می تواند گلوتاتیون خود را بسازد اما برای انجام این کار به سه آمینو اسید خاص (مولکول های پروتئین) به نام های گلوتامات، گلیسین و سیستئین نیاز دارد. این آمینو اسیدها در غذاهای پر پروتئین، گوشت، ماهی و تخم مرغ یافت می شوند و به ویژه سرشار از آبگوشت استخوان هستند. از این رو، درمان سنتی آنفولانزا/سرماخوردگی سوپ مرغ خانگی از مواد استخوانی خانگی برای کمک به مبارزه با انواع عفونت‌های تنفسی است.

ویتامین C برای شفا

در اوایل دهه ۱۹۰۰، آلفرد هس، متخصص اطفال آمریکایی، کارهای پیشگامانه ای را برای آشکار کردن ارتباط مستقیم بین اسکوربوت و ذات الریه انجام داد و در دهه ۱۹۳۰، ویتامین C به عنوان یک گزینه درمانی برای پنومونی و سایر بیماری های ریوی مورد استفاده قرار گرفت. ویتامین C حمایت آنتی اکسیدانی اضافی را فراهم می کند که استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد و به سلول های ریه اجازه می دهد تا بهبود یابند.

آلترینت C شکل پیشرفته ای از ویتامین C چربی دوست است. لیپوزومال به این معنی است که ویتامین C به طور هوشمندانه ای در یک حباب فسفولیپید پیچیده یا محصور شده است که از ویتامین در برابر تخریب در هنگام عبور از سیستم گوارش محافظت می کند. آلترینت اولین شرکتی بود که از فناوری انکپسولاسیون لیپوزومی با ویتامین ها و مواد مغذی استفاده کرد و آنها سال ها برای توسعه یک فرآیند ثبت اختراع برای این موفقیت در تحویل ویتامین صرف کردند. از آنجایی که همه سلول‌های ما دارای یک لایه بیرونی فسفولیپید هستند، این دو به راحتی می‌توانند با هم ترکیب شوند و به ویتامین C اجازه می‌دهند به سرعت در جریان خون جذب شده و با سرعت و چابکی به سلول‌های نیازمند منتقل شوند. علم واقعا هوشمندانه!

منابع

 1. جاناتان پروسکی. درمان بیماری های ریوی و بیماری های تنفسی مرتبط با گلوتاتیون استنشاقی (اسپری یا استنشاقی). مکمل مبتنی بر شواهد Alternate Med. 5 مارس ۲۰۰۸ (۱): ۲۷-۳۵. ارسال آنلاین در ۱۷ مه ۲۰۰۷.
 2. رحمان I1، مکنی دبلیو. استرس اکسیداتیو و تنظیم گلوتاتیون در التهاب ریه. Eur Respir J. سپتامبر ۲۰۰۰; ۱۶ (۳): ۵۳۴-۵۴.
 3. De Flora S, Grassi C, Carati L. کاهش علائم شبه آنفلوانزا و بهبود ایمنی سلولی با درمان طولانی مدت N-استیل سیستئین. ماسک تنفسی شما ج. ژوئیه ۱۹۹۷; ۱۰ (۷): ۱۵۳۵-۴۱).
 4. Cai J، Chen Y. مهار عفونت آنفولانزا توسط گلوتاتیون. رادک بیول مد رایگان. ۱ آوریل ۲۰۰۳; ۳۴ (۷): ۹۲۸-۳۶.
 5. آلن جی، بردلی آر.دی. اثرات مکمل گلوتاتیون خوراکی بر بیومارکرهای استرس اکسیداتیو سیستمیک در داوطلبان انسانی. J Altern Supplement Med. سپتامبر ۲۰۱۱; ۱۷ (۹): ۸۲۷-۳۳. خلاصه را تماشا کنید.
 6. اندرسون من. گلوتاتیون: مروری بر بیوسنتز و اصلاح آن Chembiol Interact 199; 24; 111-112: 1-14.
 7. Aw TY، Wierzbicka G، Jones DP. گلوتاتیون خوراکی گلوتاتیون بافت را در داخل بدن افزایش می دهد. واکنش کمبیول ۱۹۹۱; ۸۰: ۸۹-۹۷. خلاصه را تماشا کنید.
 8. Rohm JH، Borok Z، McElvaney NG، و همکاران. آئروسل گلوتاتیون اکسیدان های مشتق شده از سلول های التهابی سطحی ریه در فیبروز کیستیک را مهار می کند. J Apple Physiol 199; 87: 438-43. خلاصه را تماشا کنید.
 9. مهار عفونت آنفولانزا توسط گلوتاتیون. کی جی، چن وی، ست اس و همکاران. رادک بیول مد رایگان. ۱ آوریل ۲۰۰۳; ۳۴ (۷): ۹۲۸-۳۶.
 10. ۵. Nrf2 از سلول های اپیتلیال آلوئول انسان در برابر عفونت ناشی از ویروس آنفولانزای A محافظت می کند. Kosmider B، Messier EM. Res تنفس. ۶ ژوئن ۲۰۱۲; ۱۳:۴۳.
 11. آبگوشت استخوان – یکی از مغذی ترین غذاها برای تقریباً هر بیماری» نوشته دکتر مرکولا.
 12. گلوتاتیون؛ کلید سلامتی شما» نوشته دکتر جیمی گاتمن.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع