آیا ممنوعیت پیراهن آستین کوتاه در دانشگاه ها درست است؟ – اوکان


بر اساس دستورالعمل جدید ابلاغی، پوشش دانش آموزان باید ساده، آراسته و مطابق با ارزش های تحصیلی باشد و غیر متعارف باشد. لباس مردانه نیز باید پیراهن های آستین بلند و شلوارهای راحتی و رسمی باشد.

البته همه دانشگاه ها قوانین یکسانی ندارند، مثلاً دانشگاه آزاد اسلامی، خانم ها را در زمان دانشگاه ملزم به حجاب می کند، اما در سایر دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی پوشیدن چادر مناسب همراه با حجاب کافی است. .

در حال حاضر لباس های آستین کوتاه پوشیده می شود در دانشگاه های مستقل ممنوع است، اما در دانشگاه های دولتی این قانون به طور خاص تصویب نشده است و برخی از دانشگاه های دولتی ملزم به رعایت این قوانین هستند.

لباس پوشیدن دختران در دانشگاه

برای خانم‌ها در تمام دانشگاه‌های آزاد دولتی و غیرانتفاعی، حجاب اجباری است و مو باید کاملا پوشیده باشد. پوشیدن شلوار کوتاه و جوراب نازک نیز ممنوع است.

استفاده از جواهرات و زیور آلات غیر معمول ممنوع است و دانش آموزان مجاز به پوشیدن مانتو کوتاه و بریده نیستند.

آیا رنگ و طرح استفاده شده در پیراهن های آستین کوتاه مردانه در دانشگاه مهم است؟

در دانشگاه هایی که استفاده از پیراهن های مردانه آستین کوتاه ممنوع نیست، دانشجویان نمی توانند پیراهنی با طرح دلخواه بپوشند. برای انتخاب دانشگاه

پیراهن آستین کوتاه باید تا حد امکان ساده باشد و طرح و نقش خاصی نداشته باشد. باید از پوشیدن لباس هایی که آستین های کوتاه تر از بازو دارند خودداری کنید.

لباسی که برای دانشگاه انتخاب می‌کنید نباید زیبا و رنگ روشن باشد، پیراهن‌های آستین کوتاه باید تا باسن باشند و در برخی از دانشگاه‌ها پوشیدن لباس‌های کوتاه‌تر ممنوع است. با توجه به قوانین ذکر شده لازم است در خرید پیراهن های آستین کوتاه نهایت دقت را به خرج دهید.

آیا پیراهن آستین کوتاه در ادارات ممنوع است؟

قوانین تصویب شده در سال جاری بسیاری از کارمندان مرد در ادارات دولتی را ملزم می کند که از پوشیدن لباس های تنگ و کوتاه و لباس های آستین کوتاه خودداری کنند. همچنین کارکنان باید لباس هایی بپوشند که رنگ آن مناسب باشد و از پوشیدن لباس هایی با رنگ و طرح زیبا خودداری کنند.

شلوارهای مورد استفاده کارمندان دولت باید پارچه ای باشد و از پوشیدن شلوار جین و کتان خودداری کنند.

علاوه بر پوشش ذکر شده در بالا، کارکنان بانک ها، شهرداری ها و سایر ادارات دولتی ملزم به پوشیدن لباس فرم هستند. مدل موی کارمندان باید ساده و آراسته باشد و مدل موی غیر معمولی نداشته باشد.

به غیر از مردانی که در ادارات کار می کنند، کارمندان زن شاغل در ادارات دولتی باید قوانینی را رعایت کنند که عبارتند از:

· استفاده از مانتوهای بلند بدون چاک و شلوار پارچه ای

· از جوراب های ضخیم استفاده کنید و از ماسک برای پوشاندن سر استفاده کنید

· از لوازم آرایشی و آرایش سنگین استفاده نکنید

· از جواهرات غیر معمول استفاده نکنید

· از عطر استفاده نکنید

جدای از موارد فوق، قوانین بسیار دیگری نیز وجود دارد که هم زن و هم مرد باید در محل کار و سایر ادارات دولتی از آنها پیروی کنند. زیرا این قوانین ذکر شده قوانین کلی هستند و هر اداره و شرکتی می تواند قوانین خود را وضع کند.

پیراهن آستین کوتاه در مدارس پسرانه ممنوع شد

جدا از بسیاری از دانشگاه ها و گروه ها، مدارس و آموزش و پرورش نیز قوانینی دارند که هر دانش آموزی باید از آنها پیروی کند.

پوشیدن پیراهن مردانه آستین کوتاه در مدارس پسرانه در بسیاری از مدارس کشور ممنوع است و لباس فرم مدارس باید ساق بلند و بدون طرح و رنگ خاصی باشند.

در مدارس سراسر کشور، دانش آموزان ملزم به پوشیدن لباس فرم مدرسه هستند. به غیر از پیراهن که باید آستین بلند باشد. شلواری که دانش آموزان می پوشند باید پارچه ای باشد و هر نوع شلوار دیگری ممنوع است.

دانش آموزان به غیر از پوشش در مدارس باید به مدل مو، کفش و زیورآلات خود نیز توجه کنند.

استفاده از دستبند، گردنبند و سایر زیور آلات در مدارس ممنوع است و رعایت این نکات برای دانش آموزان مهم است.

اخرین حرف

در این مطلب با نحوه لباس پوشیدن و استفاده از پیراهن های آستین بلند و ممنوعیت پوشیدن آن در برخی از دانشگاه ها و ادارات آشنا شدیم. بنابراین، قبل از خرید هر لباسی برای هر مکانی، مهم است که کد لباس محل مورد نظر را بدانید.