آیا گاهی اوقات احساس سرگیجه می کنید؟


سرگیجه حالتی است که در آن تعادل بدن به هم می خورد و محیط یا فرد احساس می کند در حال چرخش است و شما احساس خواب آلودگی و ضعف می کنید. سرگیجه بیشتر به دلیل خستگی مفرط، کاهش قند خون و آب در بدن است. اما اگر سرگیجه دائمی و مداوم است، باید علت را پیدا کنید و به پزشک مراجعه کنید.

زمانی که دچار سرگیجه می شوید، ممکن است حالت تهوع، کمبود قدرت بدنی، سیاهی چشم و سنگینی را تجربه کنید. در بعضی موارد باعث سرگیجه می شود نگران کننده نیست و گاهی نشانه بیماری خطرناکی است.

سرگیجه

سرگیجه

در ادامه علت سرگیجه را بررسی می کنیم:

 • سرگیجه ناشی از کمبود آب: یکی از علل سرگیجه ناگهانی کمبود آب در بدن است، یک فرد بالغ روزانه به ۷-۸ لیوان آب نیاز دارد. برای تشخیص کم آبی می توانید به رنگ بدن نگاه کنید.
 • بیماری منیر: این بیماری مربوط به گوش داخلی است که در آن حجم مایع گوش داخلی به طور غیر طبیعی افزایش می یابد. در بسیاری از موارد، بیماری منیر تنها یک گوش را درگیر می کند. علائم زیر نشانه بیماری منیر است:
 1. سرگیجه مکرر و ناگهانی. این چرخه ها به طور خودکار شروع می شوند و به طور ناگهانی متوقف می شوند.
 2. از دست دادن یا کمبود شنوایی یک فرد
 3. وزوز گوش
 • بیماری اوتیت مدیا حاد: عفونت گوش میانی باعث این بیماری می شود که یکی از علائم آن سرگیجه است.
 • قند خون پایین: از دیگر علل سرگیجه می توان به قند خون پایین اشاره کرد. این نوع سرگیجه در افرادی که دیابت دارند بیشتر دیده می شود.
 • هیپرگلیسمی: افزایش سریع قند خون باعث سرگیجه می شود زیرا از ترشح انسولین کافی جلوگیری می کند و سطح بالای گلوکز باعث کم آبی بدن می شود.
 • فشار خون پایین: این وضعیت همچنین باعث ضعف در بدن می شود. این نوع چرخه زمانی اتفاق می افتد که شما غذاهای ترش می خورید و میزان سدیم در بدن کاهش می یابد. ایستادن و نشستن زیاد می تواند منجر به سرگیجه شود.
 • ابتلا به بیماری های قلبی: فرد ممکن است به بیماری های قلبی مبتلا شود، یکی از علائم شایع نارسایی قلبی سرگیجه است.
 • علائم بارداری: سرگیجه در سه ماهه اول یکی از علائم بارداری است.
 • کمبود ویتامین B12: کمبود این ویتامین منجر به کاهش فشار خون، عدم تعادل بدن و مشکلات عصبی می شود.
 • میگرن: سرگیجه دوره ای همراه با سردرد شدید ممکن است نشان دهنده میگرن باشد.
 • کم خونی: از علائم کم خونی در بدن می توان به سرگیجه اشاره کرد.

سرگیجه می تواند دلایل دیگری داشته باشد و اگر سرگیجه مکرر رخ داد، باید به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید. برای رفع سرگیجه از هیچگونه خود درمانی استفاده نکنید.

قیمت نوار گوش

آزمایش شنوایی سنجی توسط شنوایی شناس انجام می شود. در این تست وضعیت شنوایی فرد در فرکانس ها و شدت های مختلف بررسی می شود. نتیجه آزمایش را می توان روی نمودار مشاهده کرد که به آن زبانه نهایی نوار گوش می گویند.

تپ گوش (تست شنوایی سنجی): این تست برای بررسی سطح شنوایی فرد و تعیین درصد کم شنوایی و نوع کم شنوایی فرد انجام می شود. قیمت گوشواره به دلایل مختلفی از جمله مراکز مختلف برای انجام گوش بند و وسایلی که از طریق آنها نوارچسب گوش انجام می شود متفاوت است و قطعاً این امر در قیمت گوشواره تاثیر زیادی دارد.

علاوه بر تست نوار گوش، بسته به معاینه پزشک ممکن است تست های دیگری نیز انجام شود که بر قیمت نوار گوش تاثیر می گذارد. همچنین هزینه هایی مانند آزمایش وزوز گوش، نوار عصب گوش و غیره وجود دارد.

قیمت گوش بند بزرگسالان با نوزادان و کودکان نوپا بسیار متفاوت است.

قیمت نوار گوش

قیمت نوار گوش

در زیر به طور مختصر انواع تست های شنوایی را توضیح داده ایم.

 • تست گفتار: این تست برای بررسی درک بیمار از گفتار انجام می شود.
 • تست تمپانومتری: این آزمایش برای بررسی سلامت پرده گوش و لوله های گوش میانی و بررسی وجود عفونت در گوش میانی انجام می شود.
 • تست وزوز گوش: این آزمایش برای بررسی وزوز گوش انجام می شود.
 • تست OAE: این آزمایش برای بررسی سلامت حلزون گوش نوزاد انجام می شود.
 • تست ABR و تست ASSR: این دو تست برای بررسی سلامت عصب گوش و تعیین میزان کم شنوایی با توجه به امواج شنوایی مغز در تمام گروه های سنی انجام می شود.
 • تست ECOGH: این تست برای بررسی بیماری منیر و فشار حلزون در مدار استفاده می شود.
 • تست VNG: این تست برای بررسی علت سرگیجه و عدم تعادل فرد انجام می شود.

شنوایی جهانی یکی از راه های بهبود خدمات کلینیک است

کلینیک شنوایی جهان مرکز تخصصی ارائه خدمات ارزیابی شنوایی، درمان و توانبخشی شنوایی با کادری مجرب و حرفه ای می باشد. این مرکز با بیش از ۲۵ سال سابقه در این زمینه خدمات ارائه کرده است.

سرگیجه

سرگیجه

کلینیک فوق تخصصی شنوایی جهان طیف خدمات شامل: ارزیابی شنوایی برای تمام گروه های سنی از کودکی تا بزرگسالی، تجویز انواع سمعک، تعمیر و نصب انواع سمعک، مشکلات شنوایی مانند وزوز گوش، سرگیجه درمان وزوز گوش و سایر مشکلات مربوط به گوش. .

در این مرکز با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های شنوایی و الکتروفیزیولوژی (یعنی ABR، الکتروکوکلوگرافی و VEMP) توسط متخصصین مجرب آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

در کلینیک شنوایی جهان، تست های مختلف VNG، Calric، VHIT و Postography برای تشخیص علت و درمان وزوز گوش و سرگیجه انجام می شود.

ارائه طیف گسترده ای از خدمات مرتبط با شنوایی در کلینیک شنوایی جهان این امکان را برای مراجعه کنندگان به این مرکز فراهم کرده است تا تمامی نیازهای خود را در زمینه شنوایی و شنوایی یک جا و با کیفیت بالا برآورده کنند.

کلینیک شنوایی جهان زیر نظر پزشکان متخصص و مجرب به ارائه خدمات تخصصی شنوایی می پردازد. این مرکز با بیمه های درمانی مختلف قرارداد دارد. و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

راه های ارتباطی با کلینیک های شنوایی دنیا

تلفن: ۴۴۹۶۵۲۸۱ (۰۲۱)

تلفن همراه: ۰۹۱۲ ۵۳۸۹۴۶۵

آدرس سایت: https://jahansamak.com/