ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، بهترین پزشکان در سال ۲۰۲۲


ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

ابدومینوپلاستی اولین بار در سال ۱۸۹۹ معرفی شد و از آن زمان به بعد تعداد موارد ابتلا روز به روز افزایش یافته است. هدف از انجام این جراحی ایجاد شکم و دیواره ناف با ظاهر طبیعی، بدون جای زخم قابل مشاهده، با کمترین جای زخم و در نتیجه بهبود وضعیت دیواره شکم است.

شلی پوست، بزرگ شدن بافت چربی، جدا شدن عضله، شلی عضلانی و اسکار که منجر به درجات مختلف استریا می شود در بیمارانی که برای این روش ارجاع می شوند دیده می شود.

جراح ابدومینوپلاستی می توان آن را در طیف وسیعی از بیماران از لیپودیستروفی متوسط ​​تا چاقی شدید انجام داد.

تجمع مایع دیواره شکم، عفونت، نکروز پوست، واکنش های بخیه، اسکارهای هیپرتروفیک، بافت چربی باقیمانده در شکم، ترومبوز ورید عمقی و عوارض ریوی از عوارض بالقوه خطرناک در شکم هستند.

بروز کلی عوارض ۱۱ درصد گزارش شد که نکروز پوستی با شیوع ۸ درصد شایع ترین عارضه بود. عوارض بعد از ابدومینوپلاستی به جنسیت، سن، نژاد، شاخص توده بدنی قبل از عمل و مهارت جراح مربوط می شود. از طرفی عوارض زودرس نیز در بیماران تحت عمل جراحی مشاهده می شود. در یک مطالعه، ۱۸ درصد از بیماران از عوارض زودرس رنج می بردند. با توجه به افزایش روزافزون متقاضیان ابدومینوپلاستی و عوارض خطرناک این روش و عدم مطالعه جامع و مستند در مورد عوارض این روش، در مورد عوارض رایج و اقدامات پیشگیرانه برای کاهش و رفع این عوارض، تحقیقات به نظر می رسد. لازم است. .

علاوه بر عوارض شایعی که قبلا ذکر شد، مهم ترین عوارض ابدومینوپلاستی در زیر ذکر شده است.

  • خونریزی: تشکیل هماتوم در محل عمل یک عارضه دیررس است که ممکن است به دلیل وجود فضای بزرگ در حفره شکم برای جمع آوری خون باشد.
  • سروما: به عنوان تجمع مایع در محل عمل تشخیص داده می شود و می تواند منجر به عوارض دیگری مانند نکروز، سندرم شوک سمی، عفونت و تشکیل بورس کاذب شود. این عارضه با افزایش حجم لیپوساکشن، افزایش برداشت چربی و اندازه فلپ استفاده شده افزایش می یابد.
  • عفونت: که در بیماران دیابتی شایع تر است.
  • نکروز پوست: تنها علت شناخته شده این بیماری – به غیر از سیگار کشیدن – تکنیک جراحی است.

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران یا جراحی زیبایی شکم

کدام یک برای شما مناسب تر است و کدام یک شکمی صاف و زیبا به شما می دهد؟

برای اکثر افراد، ابدومینوپلاستی مطمئن ترین راه برای رسیدن به نتیجه مطلوب است لیپوماتیک روشی بسیار جالب برای برداشتن بافت چربی با استفاده از ویبره و ساکشن است، دستگاه های لیپوماتیک جدید فقط بر روی بافت چربی کار می کنند.

در بسیاری از بیماران پوست شکم پس از لیپوماتیک به دلیل اضافه وزن و افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و نتیجه خوبی حاصل نمی شود، راه حل مناسب در این موارد البته با معاینه متخصص ابدومینوپلاستی است. این روش نه تنها چربی را از بدن خارج می کند، بلکه پوست اضافی شکم را نیز از بین می برد و ناف را که از محل جدید خود فاصله دارد، دوباره پوست می کند.

و در غیر این صورت به طور خودکار متوقف می شوند، ضریب اطمینان بالای لیپوماتیک و دوره نقاهت کوتاه آن، آن را به یک راه حل مناسب برای افراد تقریبا چاق تبدیل می کند.

کدام روش محبوب تر است؟

همچنین در برخی موارد ترکیبی از هر دو عمل برای دستیابی به بالاترین درصد موفقیت به کار می رود که تنها با تشخیص متخصص و تجربه و مهارت بالای او و تیمش قابل اجراست.

تعداد زیادی از بیماران در سراسر جهان در زمان نگارش این مقاله هر دو عمل را انجام می دهند و افراد عموماً برای تعیین نوع عمل به متخصص خود اعتماد دارند.

در نهایت باید بدانید که هر دو عمل برای انجام به محیط بیمارستانی امن و استریل نیاز دارند و توسط تیم لیپوماتیک برای انجام در کلینیک ها و مطب های خصوصی توصیه نمی شود.