اتحادیه اروپا برای برآوردن خواسته های انگلیس 80 درصد کنترل مرزها را کاهش می دهد


بر اساس پیشنهادات جدید کمیسیون اروپا ، بیشتر کنترل کالاهای وارداتی از بریتانیای کبیر به قفسه سوپر مارکت های ایرلند شمالی لغو شده و نیمی از تشریفات گمرکی کاهش می یابد.

این طرحها در راستای تسریع در اجرای ترتیبات شمالی پس از برگزیت و حل این مشکل در مواجهه با درخواستهای انگلیس برای تغییر ، طراحی شده است و بر اساس بحث با ذینفعان مدنی محلی و ذینفعان تجاری ارائه شده است.

ماروس سفکوویچ ، نایب رئیس کمیسیون در هنگام رونمایی از چهار مقاله که زمینه را برای گفتگو با لندن فراهم می کند ، گفت: “ما قوانین خود را کاملاً وارونه و از درون به بیرون” برای یافتن راه حل ها قرار داده ایم.

“من فکر می کنم کاملاً واضح است که ما واقعاً بهترین تلاش خود را می کنیم. و امیدوارم که این مورد توسط شرکای ما در بریتانیا متقابل باشد.”

این پیشنهادات شامل تغییر در قوانین اتحادیه اروپا می شود تا به توزیع داروها توسط مراکز بریتانیایی ادامه دهد. استثنائات ویژه برای تجارت محصولات گوشتی که برای “هویت ملی” مهم تلقی می شوند. خطوط بیان و ساختارهای رسمی برای مشارکت ذینفعان و مقامات ایرلند شمالی در نظارت بر ترتیبات.

طبق برنامه هایی که سفکوویچ به رغم احترام برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مقامات در بریتانیا ، 80 درصد از کنترل کالاهای خرده فروشی را از بریتانیا لغو کرد.

با این وجود ، اگر پیشنهادات لازم الاجرا شود ، کمیسیون بریتانیا را ملزم می کند تا جنبه هایی از پروتکل را که با آن موافقت کرده بود اما هنوز لازم الاجرا نشده است ، اجرا کند ، مانند به اشتراک گذاری داده های گمرک در زمان واقعی و ایجاد مرز دائمی. زیر ساخت.

انتظار می رود این روزنامه ها اساس مذاکرات با انگلیس را در هفته ها یا ماه های آینده تشکیل دهند و اتحادیه اروپا ابراز امیدواری می کند که این مسئله تا پایان سال حل شود.

دیوید فراست ، وزیر برگزیت بریتانیا در سخنرانی خود در آستانه راه اندازی هشدار داده بود که دولتش نمی تواند هیچ پیشنهادی را که نظارت دیوان عدالت اروپا (ECJ) بر مقررات آن را حفظ می کند ، بپذیرد.

این درخواست برای بروکسل غیرممکن تلقی می شود ، زیرا این اساس نظم حقوقی اتحادیه اروپا است و سفکوویچ گفت که در جریان مذاکرات پروتکل مطرح نشده است و به سختی در طول سفر به عنوان موضوعی مورد توجه قرار گرفته است. ملاقات با ذینفعان به

وی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در همه این بحثها ، موضوع دیوان عدالت اروپا یکبار ذکر شد.

منابع بریتانیایی تأکید کرده اند که ECJ بخشی ذاتی از مشکل پروتکل است ، که آنها آن را بسیار بی اعتبار در میان جامعه اتحادیه گرا توصیف کرده اند تا بتوانند به شکل کنونی خود نجات یابند.

سخنگویان دولت بریتانیا در واکنش به این طرح گفتند: “تغییرات مهمی که در مورد مسائل اساسی در قلب پروتکل ، از جمله حکومت ، باید انجام شود ، باید صورت گیرد تا ما به یک توافق پایدار منجر به حمایت از ایرلند شمالی برسیم.”

پیشنهادات مورد استقبال دولت قرار گرفت و Taoiseach Micheál Martin آنها را “پاسخی جدی به چالش ها و نگرانی های به وجود آمده” توصیف کرد ، در حالی که وزیر امور خارجه سیمون کاوینی گفت که آنها “پیشنهادات گسترده ای هستند که به عملکرد جامع ، مهمترین مسائل اصلی می پردازد. ”برای مردم ایرلند شمالی

چهره های صنعت در شمال گفتند که واضح است که کمیسیون پیشنهادات آنها را پذیرفته است. کلم ایستوود ، رهبر SDLP گفت که ایده ها “فراتر از آنچه بسیاری انتظار داشتند” است ، در حالی که داگ بیتی ، رهبر UUP گفت که اتحادیه اروپا “به طور قابل توجهی حرکت کرده است”.

جفری دونالدسون ، رهبر حزب دموکراتیک اتحادیه ، گفت که پیشنهادات “به طور واضح شکست می خورند” ، اگرچه از آنها به عنوان “به رسمیت شناختن این که پروتکل NI کار نمی کند” استقبال می کند و از تلاش ها برای یافتن راه حل های گسترده تر در مذاکرات زیر حمایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید