اختراعات ناسا فناوری اختراعات ناسا برای زندگی انسان


وقتی نام “ناسا” را می شنوید احتمالاً به اکتشافات فضایی و سفرهای فضایی فکر می کنید، اما شاید ندانید که همان اختراعات ناسا برای سفرهای فضایی به زندگی روزمره ما نیز راه یافته است.

اختراعات ناسا

دستاوردهای آژانس فضایی ناسا به گسترش دانش فضایی انسان محدود نمی شود و حقیقت این است که ما بسیاری از ابزارهایی را که امروزه زندگی بدون آنها را غیرممکن می دانیم مدیون این آژانس هستیم. در این مقاله از مجله دلتا نگاهی می اندازیم به برخی از اقلام روزمره که در واقع هستند اختراعات ناسا هستند

مهمترین اختراعات ناسا برای زندگی انسان

۱- فوم هوشمند

تشک های تخت از چیزی به نام فوم هوشمند ساخته می شوند که توسط ناسا در سال ۱۹۸۷ اختراع شد. جنس داخلی تشک با فرم بدن منطبق می شود و خوابیدن در تخت را برای ما راحت می کند.

۲- سنسور تصویر دیجیتال

در واقع، این ناسا بود که حسگرهای تصویر دیجیتال را در دوربین گوشی های هوشمند قرار داد. این حسگرها به الکتریسیته کمتری نیاز داشتند و تولید انبوه آسان‌تر از روش‌های رایج در آن زمان بود. کمک قابل توجهی به دنیای عکاسی دیجیتال کرد.

اختراعات ناسا

۳- بهبود کیفیت شیر ​​خشک نوزاد

هنگامی که محققان ناسا جایگزین های غذایی را برای فضانوردانی که به مریخ سفر می کردند توسعه دادند، نوعی از اسیدهای چرب امگا ۳ را که قبلاً فقط در شیر مادر یافت می شد و تصور می شد برای رشد نوزاد ضروری است، وارد کردند.

۴- تصفیه کننده هوا

فضای بسته ایستگاه های فضایی با گازهای این ابزار پر شده است. به همین دلیل، دانشمندان ناسا یک دستگاه تصفیه گاز اتیلن برای ایستگاه فضایی بین المللی ساخته اند. امروزه از همین فناوری در فروشگاه های مواد غذایی برای تازه نگه داشتن مواد اولیه استفاده می شود.

۵- جارو شارژی

ناسا با همکاری شرکت «بلک اند دکر» ابزارهای قابل شارژی را برای جمع‌آوری نمونه‌هایی از سطح ماه در طول اکتشاف فضایی ساخته است. طولی نکشید که این دستگاه به دلیل عملکرد خوب و سهولت استفاده در بیمارستان ها، صنایع و منازل مورد استفاده قرار گرفت.

مطالعات پیشنهادی: شما را به خواندن ۹ راه برای از بین بردن مورچه در خانه دعوت می کنیم.