ازدواج با مرد جوان تر


زمان و سن مناسب برای ازدواج یکی از اولین مسائلی است که در ازدواج پیش می آید. سازگاری سنی پسر و دختر یکی از عوامل مهم ایجاد تفاهم و سازگاری بین هر دو است.

ازدواج با مرد جوان تر

هر چه اختلاف سنی بیشتر باشد، تفاهم بین زن و مرد کمتر می شود. اگر زن از مرد بزرگتر باشد، ادراک کمتر است. در این مقاله از مجله دلتا برای بیان مطلب ازدواج با مرد جوان تر ما پرداخت می کنیم

ازدواج با مرد جوان تر

البته در این مورد نیز استثناهایی وجود دارد و اصول دیگری نیز وجود دارد. ممکن است چنین ازدواجی در اطراف شما اتفاق افتاده باشد و هر دو طرف از زندگی خود راضی باشند اما با این چند مورد نمی توانید ریسک کنید. ممکن است نتوانید انتخاب های درستی داشته باشید و مانند آنها زندگی خود را مدیریت نکنید.

ازدواج با مرد جوان تر

مادر متاهل با یک پسر خردسال

وقتی زنی بزرگتر می شود چون خود را بالغ تر و با تجربه تر از یک مرد جوان می بیند، سعی می کند به مرور زمان شوهرش را کنترل کند. زن نیز مانند مادر شروع به نصیحت و سرزنش شوهر خود می کند و در این شرایط زن احساس خستگی، درماندگی و ناامیدی می کند و مرد برای حفظ اقتدار مرد شروع به مقابله با همسر خود می کند.

سردی رابطه عاطفی

اگر مردی به دلیل قدرت اقتصادی با زنی ازدواج کند، ممکن است زن محبت واقعی مرد را احساس نکند و به دلیل مسئولیت مالی دچار فرسودگی جسمی و روحی شود و رابطه به درگیری کشیده شود. ارتباط عاطفی بهتری برقرار کنید، در این مقاله فقط رگ خواب مردانه را بیابید! بازدید کنید

یک مرد کوچک شما را خسته می کند

بعد از مدتی از خامی و ساده لوحی و رفتارهای متفاوت همسرتان خسته می شوید و او برایتان کسل کننده می شود. همانطور که گفته شد، زنان از نظر ذهنی سریعتر رشد می کنند و یک مرد جوانتر هم از نظر ذهنی و هم از نظر رفتاری بسیار متفاوت از شما رفتار می کند.

ازدواج با مرد جوان تر

رها کردن علایق

برای جلب رضایت همسرتان می توانید حواس خود را از علایق و خواسته های خود منحرف کنید و فعالیت های مورد علاقه او را انجام دهید. البته همسر شما دوستان و روابط اجتماعی خاص خود را دارد و شما برای پذیرفته شدن در این گروه ها باید خودتان را تغییر دهید. این تغییرات ممکن است در ابتدا خوشایند به نظر برسند، اما به تدریج متوجه خواهید شد که از خود فاصله گرفته اید.

به خودت شک کن

بعد از مدتی ممکن است خودتان را با زنان هم سن و سال اطراف همسرتان مقایسه کنید و ممکن است اعتماد به نفس نداشته باشید. حتی ممکن است به این دلیل به همسرتان شک کنید و به او اعتماد کنید. بی اعتمادی به همسر اساس بسیاری از مشکلات در زندگی عادی است.

کاهش کیفیت رابطه جنسی

عموماً زنان زودتر به بلوغ جنسی می‌رسند، در نتیجه نیازهای جنسی آنها زودتر از مردان کاهش می‌یابد. عموماً زنان میانسال در روابط زناشویی احساس سردی می کنند. تصور کنید که اگر مرد جوانتر از زن باشد، دوران سردی زن با دوران شور و هیجان شوهرش مصادف است.

از درگیری اجتناب کنید

با وجود تمام این مسائل و مشکلات، بسیاری از خانم ها با فردی که از آنها سن کمتری دارد ازدواج می کنند. آنها استدلال می کنند که عشق و درک مهم هستند، نه تفاوت سنی. در این صورت رعایت نکات زیر می تواند از بروز اختلافات احتمالی در آینده جلوگیری کند.

ازدواج با مرد جوان تر

مطالعات پیشنهادی: مواد چگونه دل زنان را به دست آوریم؟ خواندن به