از احتمال آبگرفتگی در شهر کرمان تا آخرین وضعیت سد گلی «دهاج».ایسنا/ کرمان مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: منابع طبیعی در حوضه آبریز منطقه «دی بالا» در سال‌های گذشته پروژه‌های آبخیزداری و کنترل سیل زیادی را اجرا کرده و خطرات را کاهش داده است و فکر می‌کنم این شهرستان است. . بعید است شهر کرمان مورد تهدید این بخش قرار گیرد، اما به هر حال مدیریت شهری باید تدابیر و تمهیدات لازم را داشته باشد تا بتواند سریع عمل کند.

مجید سعیدی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت سد خاکی دوم «دهج»، اظهار کرد: در صورت تداوم بارندگی ها ممکن است سرریز شدن سد دوم با مشکل مواجه شود اما خوشبختانه بارندگی ها قطع شده و در حال حاضر وضعیت پایداری دارد. . . . و سرریز آن نیز برای زهکشی تعمیر می شود.

وی در پاسخ به این سوال که بر اساس پیش بینی هواشناسی در مناطق ‘دی بالا’ و ‘ماهان’ بارندگی شدیدی خواهیم داشت و با مشاهده این موضوع ممکن است سیلاب در این مناطق شهر کرمان را تهدید کند. منابع طبیعی حوضه آبریز منطقه «دی بالا» طی سال‌های گذشته پروژه‌های کنترل آبخیزداری و سیلابی بسیاری را اجرا کرده و خطرات را کاهش داده است. و مقدمات لازم را برای اقدام سریع انجام دهید.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان در ضلع بزرگ سه خاکریز خاکی وجود دارد که تنها یکی از آنها پر است و بارندگی از بالا قطع شده و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

وی به بارش های متناوب شدید و سیل آسا در برخی مناطق استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون در رفسنجان به سمت سرچشمه بارندگی داریم و آب منطقه را جاری کرده و نیروها در تلاش برای مهار سیلاب هستند. به شهر رفسنجان می روند و آن را به سمت رودخانه هایی که از شهر می گذرند هدایت می کنند.

به گفته سعیدی، محورهای اصلی دیهوک بلوک «شهداد – نهبندان»، «ریگان – سیستان بلوچستان» (از سمت سیستان و بلوچستان)، شهربک – انار (از سمت زور) و … است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه متأسفانه سه نفر بر اثر سیل در استان جان خود را از دست داده اند از مردم خواست: هشدارها را جدی بگیرید و از سفرهای غیرضروری خودداری کنید و در صورت ناچار به سفر مراقب باشید. تو باید. و جاده ها

انتهای پیام/

زخم