از بین بردن موهای زائد موهای زائد موهای زائد بدن موهای ناخواسته


رفع موهای زائد بدن امروزه دغدغه بسیاری از افراد است. بنابراین بازار لیزر موهای زائد داغ است و بسیاری از افراد این مشکل را از طریق لیزر حل می کنند. اما عوارض لیزر کم نیست و برای برخی افراد جواب نمی دهد و باعث حساسیت و ناراحتی پوست می شود.

از بین بردن موهای زائد

ماسک های خانگی ترکیبی از مواد غذایی هستند که گاهی روی فولیکول ها تاثیر می گذارند و فولیکول های مو را ضعیف می کنند. این ماسک ها برگرفته از طب سنتی بوده و تاثیر صددرصدی روی برخی از بدن ها دارد. ماسک های خانگی علاوه بر کمک به ریزش مو، تاثیر مثبتی بر سلامت و شادابی پوست دارند. از مجله دلتا تا موضوع این مقاله از بین بردن موهای زائد ما پرداخت می کنیم

موهای زائد را در خانه از بین ببرید

پودر قهوه و جوش شیرین را امتحان کنید!

۱ قاشق غذاخوری را با ۲ قاشق غذاخوری قهوه مخلوط کنید، سپس با کمی آب مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید. این خمیر را روی پوست خود بمالید و بگذارید خشک شود. اگر به دنبال نتایج بهتر هستید، این خمیر را هر از چند گاهی روی پوست بمالید و این ماسک را روی پوست بزنید. این ماسک را می توانید سه بار در هفته استفاده کنید.

پیاز و ریحان

مخلوط پیاز و ریحان یک راه عالی برای از بین بردن موهای زائد است و از این طریق می توان برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شد.

مقداری برگ ریحان تازه و دو پوست پیاز را برش داده و مخلوط کنید. سپس آن را روی قسمت هایی از صورت که موهای بیشتری دارند بمالید. از این مخلوط به مدت یک ماه استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. اگر به زیبایی لب های خود اهمیت می دهید، مقاله را بررسی کنید، لب های خود را در خانه با مواد طبیعی برجسته کنید.

عسل، لیمو و شکر

به جای استفاده از موم و خامه تجاری، از ترکیب عسل، لیمو و شکر استفاده کنید که یک موم خانگی خوب می سازد.

۳ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو و ۶ قاشق غذاخوری شکر را با هم مخلوط کنید. آن را در مایکروفر یا روی آتش بگذارید تا خوب داغ شود و مانند ژل شود. پس از خنک شدن، یک لایه نازک به محل مورد نظر بمالید و روی آن را با پارچه بپوشانید. پس از چند دقیقه، موم را در جهت رشد مو بکشید. محل را با آب ولرم بشویید و از محصولات نرم و مرطوب کننده برای نرم شدن پوست استفاده کنید.

موهای اضافی

زاج سفید و گلاب

نصف قاشق چایخوری پودر زاج سفید را با ۳ قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید. چند قطره روغن زیتون به مخلوط اضافه کنید و روی موهای زائد بمالید. پس از ۲۰ دقیقه، مخلوط را دوباره بمالید و پس از خشک شدن، با آب سرد بشویید. حتما بعد از شستن پوست از مرطوب کننده استفاده کنید تا از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

لیمو و شکر

لیمو، شکر و کمی آب را مخلوط کنید. سپس آن را روی پشت لب بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست بماند. بعد از این مدت آن را بردارید و با آب سرد بشویید. از این ترکیب دو بار در هفته استفاده کنید تا موها به شدت ریزش کنند.

موهای زائد بدن

مطالعات پیشنهادی: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی، مقاله را با ماده ای جوان، زیبا و شاداب کنید.

برنامه را دانلود کنید