از تکرار اشتباهات گذشته اجتناب کنید


اکثر مردم عادت های قدیمی دارند که می خواهند تغییر دهند. بخشی از روانشناسی انسان است که رفتارهای گذشته را تکرار می کند.

از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنید

تغییر عادات قدیمی ممکن است دشوار باشد و زمان ببرد. با وجود این، با کمی برنامه ریزی صحیح و مثبت اندیشی به سمت هدف حرکت می کنیم از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنید ممکن است. با مجله دلتا بودن با

از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنید

حتما اتفاق افتاده که مدام اشتباهات زندگی گذشته خود را تکرار کرده اید و شکست خورده اید، باید گفت تکرار اشتباه دیگر یک اشتباه نیست و فقط درس گرفتن از اشتباهات باعث موفقیت انسان می شود.

مواظب اشتباهت باش

اگر به طور کامل متوجه نشدید که مشکل از کجا آمده است، نمی توانید از تکرار آن جلوگیری کنید. برخی از افراد اعتراف به اشتباهات خود را دشوار می دانند، اما انکار به آنها کمک نمی کند آنچه را که اتفاق افتاده مرور کنند و دفعه بعد بهتر عمل کنند. هرکسی اشتباه می کند.

از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنید

بیشتر شکست ها شوک های موقتی هستند، نه فاجعه

کسانی که به موفقیت های چشمگیری دست یافته اند معمولاً با شکست های بزرگ روبرو شده اند. آنها بدون تلاش و اشتباه یا از دست دادن رتبه اول به جایی نرسیدند. اعتماد بیش از حد نیز باعث از بین رفتن اطلاعات و اشتباهات می شود. بسیاری از موقعیت ها و موقعیت ها، از خستگی گرفته تا عادت های بد، می توانند منجر به اشتباه شوند. برای تجربه یک زندگی واقعاً شاد، بخوانید چرا برخی از افراد همیشه خوشحال هستند؟ بازدید کنید

از اشتباه کردن نترسید زیرا اشتباه اجتناب ناپذیر است

ترس از اشتباه کردن، شما را از تکرار آنها و یادگیری نکردن باز می دارد. مغز شما در واقع به جلوگیری از تکرار اشتباهات کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که مغز با ارسال یک سیگنال هشدار دهنده در یک دهم ثانیه به چیزهایی که در گذشته نتایج بدی داشته اند پاسخ می دهد تا ما را از تکرار اشتباهات بازدارد. اشتباه کردن می تواند خوب باشد. نکته این است که شما باید از آنها یاد بگیرید. اشتباهی که مرتکب شده‌اید را بررسی کنید و دلایل آن را بیابید. به این ترتیب، اشتباهات واقعاً شما را به موفقیت می رساند.

از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنید

روی کاری که درست انجام می دهید تمرکز کنید

همانطور که درس گرفتن از اشتباهات ارزشمند است، باید در نظر بگیرید که چه چیزی درست بوده است. با تمرکز بر کاری که درست انجام می دهید، می توانید نسبت به تلاش های خود برای بهتر شدن و اجتناب از اشتباه احساس خوبی داشته باشید.
فهرستی از همه چیزهایی که به دست آورده اید و موفقیت های خود را تهیه کنید. ویژگی های ارزشمند خود را بنویسید. این فهرست را هر از چند گاهی مرور کنید تا به خودتان انگیزه دهید و پیشرفت خود را به خاطر بسپارید.

رفع خطاها از از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنید

به محض مشاهده اشتباهات خود می توانید برای اصلاح آنها اقدام کنید. بسته به ماهیت خطایی که مرتکب شده اید، تصحیح شما ممکن است متفاوت باشد. برای اصلاح برخی از اشتباهات خود از مثال های زیر ایده بگیرید. اگر فراموش کردید که قبوض خود را پرداخت کنید، سعی کنید یک سیگنال واضح برای یادآوری به خود بدهید. از کمک خواستن نترسید، مثلاً اگر می خواهید سوپ را طبق دستور مادربزرگتان درست کنید، اما خوب نشد، از او راهنمایی بخواهید.

هر روز تمرین کنید از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنید

بخش بهتر شدن، موفقیت و اجتناب از تکرار اشتباهات گذشته، تمرین زیاد است. تمرین روزانه کلیدی است که به شما کمک می کند تا مهارت های خود را حفظ کنید و به شما کمک می کند در طول زمان به آرامی و پیوسته پیشرفت کنید.

دریابید که چه رفتاری را می خواهید تغییر دهید

قبل از اینکه بتوانید از تکرار برخی اشتباهات جلوگیری کنید یا اجتناب کنید، باید رفتارهایی را که باید تغییر کنند شناسایی کنید. زندگی خود را زیر ذره بین بگذارید تا رفتارهایی را که باید روی آنها کار کنید، بیابید. عادات و رفتارهای قدیمی را که فکر می کنید مهم ترند پیدا کنید و روی آنها کار کنید.

دریابید که چه رفتاری را می خواهید تغییر دهید

مطالعات پیشنهادی: عناصر تفاوت بین دلبستگی و وابستگی در یک رابطه عاشقانه چیست؟ آنها را بخوان

برنامه را دانلود کنید