از شر شوره سر با نارنگی خلاص شوید شوره سر را از بین ببرید


رنگ میوه های پاییزی قوی است و به همین دلیل ارزش غذایی خاصی دارد، اما این میوه ها نه تنها خوراکی هستند. به عنوان مثال، نارنگی برای موهای شما نیز بسیار مفید است.

با نارنگی از شر شوره سر خلاص شوید

نارنگی منبع خوبی از ویتامین B12 است که ریزش مو را کاهش می دهد، رشد مو را تقویت می کند و روند سفید شدن مو را به تاخیر می اندازد. فریدا وستمن، متخصص تغذیه به Purevo می گوید که نارنگی می تواند ظاهر موهای خاکستری را به تاخیر بیندازد. ویتامین C به بدن کمک می کند کلاژن بیشتری تولید کند و ویتامین A با افزایش تولید سبوم به هیدراته نگه داشتن بدن کمک می کند. نارنگی منبع غنی این مواد است. روغن نارنگی همچنین به دلیل خاصیت ضد قارچی و ضد عفونی کنندگی به درمان شوره سر، خشکی پوست سر و سایر عفونت های مو کمک می کند. از مجله دلتا تا موضوع این مقاله با نارنگی از شر شوره سر خلاص شوید ما پرداخت می کنیم

با نارنگی از شر شوره سر خلاص شوید

در جهان، سه روش رایج برای استفاده از نارنگی برای موهای سالم وجود دارد:

موارد مصرف آب نارنگی: یکی از ساده ترین راه ها برای استفاده از نارنگی خوردن آن است، اما راه موثر دیگری نیز وجود دارد. کافی است آب یک نارنگی را به یک لیوان ویتامین C در حال جوش اضافه کنید و قبل از شستن موهای خشک خود را با آن ماساژ دهید، اگر یک قاشق چایخوری روغن مورد علاقه خود (مثلا روغن نارگیل یا بادام) را به این مخلوط اضافه کنید. جذب بهتری روی مو دارند. بعد از ۳۰ دقیقه موها را بشویید و حالت دهید.

شوره سر را از بین ببرید

موارد استفاده از دم کرده پوست نارنگی: دمنوش گیاهی نارنگی برای موهای سالم نیز استفاده می شود. با پوست نارنگی خشک یک چای درست کنید. نارنگی را پوست بگیرید و به قطعات کوچک برش دهید و بگذارید چند روز خشک شود. برش های پوست نارنگی آماده را نیز می توان خریداری کرد. آن را دم کرده و روی موهای خشک یا مرطوب ماساژ دهید، آبکشی کنید و طبق معمول حالت دهید.

روغن نارنگی: این روغن بسیار ارزشمند است و به همین دلیل در بسیاری از محصولات زیبایی از آن استفاده می شود. از روغن نارنگی مانند روغن های دیگر استفاده کنید یا آن را با روغن های دیگر مخلوط کنید. اگر دچار شوره سر، خارش، خشکی پوست سر یا عفونت هستید، این روغن به دلیل خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی که دارد به شما کمک زیادی می کند.

شوره سر

مطالعات پیشنهادی: همچنین می توانید فواید کیف کشیدن برای پوست را بخوانید.