استانداردهای عجیب زیبایی استانداردهای عجیب زیبایی در کشورهای آسیایی


با وجود استانداردهای جهانی زیبایی که در مجلات مد می بینیم، هر کشوری ویژگی ها و آداب و رسوم خاص خود را در رابطه با زیبایی زنان دارد.

معیارهای عجیب زیبایی

اگرچه مردم در اکثر کشورها پول زیادی را صرف زیبایی دندان های خود می کنند، اما زنان ژاپنی برای دندان های کج خرج می کنند. بنابراین می توان به درستی گفت که زیبایی یک مفهوم نسبی است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید معیارهای عجیب زیبایی در کشورهای آسیایی ملاقات کنید.

۱- ابروهای درهم (تاجیکستان)

اگرچه در نقاط مختلف جهان، زنان ابروهای خود را می کشند و سعی می کنند تا حد امکان آنها را زیبا جلوه دهند، اما در تاجیکستان، ابروهای پیوسته طبیعی نشانه زیبایی سنتی و یکی از معیارهای خاص زیبایی در تاجیکستان است.

خانم هایی که ابروهای پرپشتی ندارند از گیاهی به نام اوسما استفاده می کنند. همچنین فضای بین ابروهای خود را رنگ می کنند تا پیوسته به نظر برسند. والدین نیز از سنین پایین از این تکنیک برای دختران خود استفاده می کنند.

۲- کشش گردن (تایلند)

گردن های بلند نماد زیبایی قوم کایان است. این سنت ریشه های بسیاری دارد و بسیاری بر این باورند که در گذشته های دور این عمل زنان را از بردگی نجات داده است. با این حال، برخی می گویند گردن های بلند آنها را شبیه اژدها می کند و اژدها از چهره های مهم در فرهنگ عامه بوده است.

دختران از سن ۵ سالگی از کلاف برنجی استفاده می کنند و به مرور زمان بر تعداد حلقه ها افزوده می شود.

معیارهای عجیب زیبایی

۳- ناخن های بلند پا (هند)

زنان هندی به ناخن های بلند محدود نمی شوند. آنها همچنین ناخن های پای خود را رشد می دهند. بر خلاف مد جهانی، ناخن های بلند لاکی در هند بسیار محبوب هستند.

۴- صورت قلبی شکل (کره جنوبی)

کره جنوبی بالاترین تعداد سرانه عمل های زیبایی را در جهان دارد. کانتورینگ صورت یکی از سه روش محبوب زیبایی در کره جنوبی است. علیرغم خطرات احتمالی، زنان باید برای دستیابی به صورت قلبی شکل، تحت عمل کوچک کردن استخوان گونه، زاویه سازی صورت و اصلاح فک قرار گیرند.

۵- دندان سیاه (ژاپن)

سیاه کردن دندان یا “اوهاگورو” یک روش آیینی است که در آن دندان ها سیاه می شوند. اگرچه دیگر هیچ کس این کار را انجام نمی دهد، اما باید گفت که در زمان های قدیم، دندان های سیاه در ژاپن زیبا به حساب می آمدند. این اثر نماد موقعیت اجتماعی زنان برای نشان دادن زیبایی و آمادگی برای ازدواج بوده است.

مطلب پیشنهادی: مقاله ۵ کاربرد عجیب نوشابه را که احتمالا نمی دانستید بخوانید.

برنامه را دانلود کنید