استراتژی های تغذیه ای برای سالمندی سالم


انتخاب غذای سالم

در طول قرن گذشته ، زندگی بشر دستخوش تغییرات چشمگیری شده است. در اوایل دهه 20هفتم میانگین امید به زندگی در هنگام تولد برای زنان و مردان در ایالات متحده 50 سال بود. در سال 2021 ، میانگین امید به زندگی در حدود 77 سال است (1)به انتظار می رود این روند رو به رشد زندگی به طور متوسط ​​تا 85 سال تا سال 2125 ادامه یابد. توجه به این نکته ضروری است که این تغییر در درجه اول ناشی از کاهش نرخ عوارض اولیه و نه حداکثر طول عمر است. به همین دلیل ، بسیاری از افراد بیشتر در دوره ای زندگی می کنند که می توانند به عنوان “افراد مسن” طبقه بندی شوند. در حال حاضر ، 13 درصد از جمعیت ایالات متحده را افراد بالای 65 سال تشکیل می دهند ، در حالی که 4 درصد در سال 1900 بود. (2)به بنابراین ، بحث در مورد تحقیقات مربوط به اثرات پیری بر فیزیولوژی و متابولیسم برای ارتقاء سیاست ها و شیوه های بهداشت عمومی که به نفع افراد مسن است ، مهم است.

تغذیه مناسب بدون توجه به سن افراد ضروری است زیرا می تواند از بیماری هایی مانند پوکی استخوان ، فشار خون بالا ، بیماری های قلبی ، دیابت نوع 2 و برخی سرطان ها جلوگیری کند. با این حال ، تغذیه خوب ممکن است در افراد مسن به دلیل تغییر در مصرف انرژی و مصرف انرژی با افزایش سن اهمیت بیشتری پیدا کند. اختلال در تعادل انرژی می تواند توسط عوامل زیادی مانند کاهش گرسنگی و افزایش سیری واسطه شود. (3)، تغییر در غلظت قند خون (4)، اختلال در تولید هورمون (5)، تغییر در طعم و بو (6)، کاهش تنوع در رژیم غذایی (7) و عوامل پزشکی و اجتماعی (8)به علاوه بر این ، با افزایش سن ، محققان همچنین کاهش میزان مصرف انرژی در حالی که بدن در حالت استراحت است را مشاهده کرده اند.(9) و مقدار انرژی مورد استفاده برای هضم ، جذب و ذخیره مواد غذایی مصرف شده(10)به روی هم رفته ، این تغییرات متابولیسم که با افزایش سن رخ می دهد ، نیازمند استراتژی های تغذیه ای م effectiveثری است که به افراد مسن کمک می کند تا با افزایش سن سالم بمانند.

استراتژی های تغذیه ای که به افراد مسن کمک می کند تا با افزایش سن سالم بمانند

 • شامل گروه های غذایی که مواد مغذی بدون کالری اضافی را تامین می کنند ، مانند میوه ها و سبزیجات (در انواع و رنگهای مختلف) ، غلات کامل (مانند جو دوسر ، نان گندم سبوس دار و برنج قهوه ای) ، محصولات لبنی کم چرب یا کم چرب غنی شده با ویتامین D و کلسیم (مانند شیر ، ماست ، شیر نارگیل) ، منابع پروتئین بدون چربی (مانند غذاهای دریایی ، گوشت بدون چربی ، مرغ و تخم مرغ) و چربی های سالم (مانند آجیل ، بادام ، آووکادو) به زندگی سالم تری تبدیل می شود.
 • غذاهای پر کالری و کم مواد مغذی (به عنوان مثال ، غذاهای پر کالری اما کم مواد مغذی مانند چیپس ، دسر ، محصولات پخته شده ، نوشابه و الکل) را به حداقل برسانید.
 • چربی های اشباع و ترانس (مانند محصولات حیوانی ، مارگارین ، غذاهای سرخ شده و فرآوری شده) را کاهش دهید.
 • مایعات کافی برای اطمینان از هیدراتاسیون مناسب و جلوگیری از کم آبی بدن بنوشید. افزایش سن و داروهای خاص می تواند بر احساس تشنگی تأثیر بگذارد. افراد مسن باید روزانه دو تا سه لیتر مایعات به شکل آب (در حالت ایده آل) ، چای های گیاهی ، آب گوشت یا غذاهای حاوی مایع مانند اسموتی و سوپ مصرف کنند.
 • بر اساس دستورالعمل های ACSM فعالیت بدنی خود را افزایش دهید تا با کاهش خطر زمین خوردن ، شکستگی ، بیماری عروق کرونر قلب ، ایجاد فشار خون بالا ، برخی سرطان ها و دیابت ، اثرات مفید بر پیری سالم را افزایش دهید.(11)به

نویسندگان: Rohit Ramadoss ، MS؛ Stella L. Volpe ، Ph.D. ، RDN ، FACSM ، ACSM-CEP ، موسسه پلی تکنیک ویرجینیا و دانشگاه ایالتی

منابع

 1. NVSS – امید به زندگی (2021 ، 10 مارس).
 2. نمایه سال 2017 آمریکاییان ارشد progressingstates.org.
 3. شواهدی برای بی اشتهایی عصبی: انتقال دستگاه گوارش و گرسنگی در سالمندان سالم در مقابل جوانان | مجله آمریکایی فیزیولوژی نظارتی ، یکپارچه و مقایسه ای.
 4. Campfield، LA، Smith، FJ، Rosenbaum، M.، & Hirsch، J. (1996). خوردن انسان: شواهدی مبنای فیزیولوژیکی با استفاده از الگوی اصلاح شده بررسی علوم اعصاب و رفتار زیستی ، 20 (1) ، 133-137.
 5. راث ، جی اس (1979). عملکرد هورمون ها در دوران پیری: تغییرات و مکانیسم ها مکانیسم های پیری و توسعه ، 9 (5) ، 497-514.
 6. Doty، RL، Shaman، P.، Applebaum، SL، Giberson، R.، Siksorski، L.، & Rosenberg، L. (1984). توانایی تشخیص بوها: با افزایش سن تغییر می کند. علوم ، 226 (4681) ، 1441-1443.
 7. Mt، F.، & Kj، S. (1985). ویژگی الگوهای مصرف با روشهای فراوانی غذا: غذاهای اصلی و تنوع غذاها در رژیمهای آمریکاییهای مسن تر. مجله انجمن رژیم درمانی آمریکا ، 85 (12) ، 1570-1576.
 8. De Castro، JM، and de Castro، ES (1989). الگوهای غذایی خود به خودی انسان: تأثیر حضور افراد دیگر مجله آمریکایی تغذیه بالینی ، 50 (2) ، 237-247.
 9. فوکاگاوا ، NK ، Bandini ، LG ، & Young ، JB (1990). تأثیر سن بر ترکیب بدن و میزان متابولیسم در حالت استراحت مجله آمریکایی فیزیولوژی -غدد درون ریز و متابولیسم ، 259 (2) ، E233 – E238.
 10. اثر حرارتی خوراک در رابطه با تعادل انرژی در مردان سالمند – چکیده – سالنامه تغذیه و متابولیسم 1983 ، جلد. 27 ، شماره 1 – ناشران کارگر.
 11. گزارش علمی health.gov.

دیدگاهتان را بنویسید