استفاده از گاز نیروگاه شهید مفتح برای کنترل آلودگی هوا
ایسنا/ همدان استاندار همدان از استفاده از گاز به جای نفت کوره در کارخانه شهید مفتح با توجه به کنترل آلودگی هوا در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا قاسمی فرزا هفتم محرم در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان همدان، اظهار کرد: وقتی برای نیروگاه ها از سوخت پاک استفاده می شود، برای نیروگاه مفتح از گاز استفاده می شود، اما در مواقع اضطراری از گاز استفاده می شود. . شرایط در کشور. افزایش می یابد، آنها می توانند از سوخت با آلایندگی کمتر استفاده کنند.

قاسمی فرزاد گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال بررسی طرحی برای کاهش خسارات مربوط به گازهای متصاعد شده از کارخانه است.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش های موجود روند آلودگی در حال کاهش است. مراکز آلودگی هوا در حال افزایش بود اما امسال کاهش یافته است.

استاندار همدان با بیان اینکه طی پنج ماه باقی مانده تا پایان سال این روند باید نزولی ادامه یابد، ادامه داد: در بحث نوسازی ناوگان با توجه به تسهیلات ارائه شده از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور است. وزارت کشور باید از این تسهیلات برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی و خرید اتوبوس با یارانه ۷۵ درصدی استفاده کند.

قاسمی فرزاد درباره طرح کهاب توضیح داد: این طرح با هدایت بخارات به مخازن و تبدیل مجدد به بنزین، بخارات نازل پمپ بنزین را به حداقل می رساند.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ کارگاه دو روزه مطبوعاتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات ارومیه با سهامداران کلیدی پانتانال…