استفاده از گلیسیرین برای پوست دور چشم استفاده از گلیسیرین برای پوست


پوست حساس دور چشم اولین جایی است که علائم پیری را نشان می دهد. پوست این ناحیه بسیار نازک و با افزایش سن نازک می شود.

استفاده از گلیسیرین برای پوست دور چشم

گلیسیرین یک ترکیب طبیعی با خواص ضد پیری است که برای درمان چین و چروک، خشکی، تیرگی و التهاب ناحیه حساس اطراف چشم و بازگرداندن خاصیت ارتجاعی پوست استفاده می شود. از مجله دلتا تا موضوع این مقاله استفاده از گلیسیرین برای پوست دور چشم ما پرداخت می کنیم

گلیسیرین برای دور چشم چه ویژگی هایی دارد؟

گلیسیرین پوست اطراف چشم را حجیم کرده و رطوبت و خاصیت ارتجاعی را به آن باز می گرداند. همچنین از تحریک و سوختگی پوست جلوگیری می کند.

علاوه بر این، در نتیجه پیری پوست، لایه سطحی آن، اپیدرم، از کمبود AQP3 (آکواپورین) رنج می‌برد. AQP3 ناقل کمپلکس آب/گلیسرول (گلیسیرین) در پوست است و به دلیل کمبود آن، پوست خشک شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

اما استفاده موضعی از گلیسیرین (کرم یا سرم گلیسیرین) در اطراف چشم این کمبود AQP3 را در پوست جبران کرده و از خشکی آن جلوگیری می کند.

گلیسیرین با تامین رطوبت کافی پوست و ایجاد لایه ای مرطوب کننده و محافظ بر روی سطح آن از بروز علائم پیری جلوگیری می کند. این ترکیب پوست شما را آبرسانی می کند و رطوبت را به لایه سطحی آن می کشاند و آن را در آنجا نگه می دارد. بازگشت و حفظ رطوبت به پوست باعث تقویت خاصیت ارتجاعی و کاهش خطوط ریز و چین و چروک می شود.

استفاده از گلیسیرین برای پوست دور چشم

گلیسیرین در رطوبت رسانی و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست بسیار موثر است. اما استفاده از گلیسیرین با گلاب توصیه می شود زیرا ترکیب گلیسیرین و گلاب برای دور چشم معجزه می کند!

برخی از مهمترین فواید گلاب برای دور چشم عبارتند از:

تسکین التهاب پوست

گلبرگ های رز سرشار از فلاونوئیدها هستند که از قوی ترین آنتی اکسیدان ها هستند. این ترکیبات با از بین بردن رادیکال های آزاد از پوست حساس دور چشم محافظت می کنند. آنها همچنین دارای خواص ضد التهابی هستند و پوست اطراف چشم را تسکین می دهند.

جلوگیری از آسیب سلولی و پیری زودرس

رادیکال های آزاد که با دریافت اکسیژن از مهمترین مولکول های بدن در محیط وجود دارند، آسیب جدی به سلول ها از جمله سلول های پوستی وارد می کنند و در نهایت باعث ایجاد چین و چروک می شوند. از آنجایی که گلاب سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی است، از پوست اطراف چشم در برابر آسیب های سلولی و پیری زودرس محافظت می کند.

کاهش سیاهی و پف زیر چشم

گلاب می تواند به افزایش درخشندگی و شفافیت پوست کمک کند. بنابراین ترکیب گلاب و گلیسیرین برای سیاهی دور چشم قطعا موثر است. گلاب همچنین با ترکیبات ضد التهابی و تسکین دهنده خود التهاب زیر چشم را کاهش می دهد.

استفاده از گلیسیرین برای پوست

طرز تهیه ماسک گلاب و گلیسیرین برای دور چشم

می توانید گلاب و گلیسیرین را به روش های مختلف مخلوط کنید و ماسک های خانگی زیادی درست کنید. در زیر چند ماسک ساده گلیسیرین و گلاب برای دور چشم ارائه می دهیم:

گلاب، روغن بادام و گلیسیرین

مواد لازم:

  • نصف قاشق چایخوری روغن بادام
  • یک قاشق چایخوری گلاب
  • نصف قاشق چایخوری گلیسیرین

دستورالعمل ها:

همه مواد را با هم مخلوط کرده و سپس دو عدد پنبه را در آن فرو کنید. بگذارید پدها به مدت ۳۰ دقیقه زیر چشم بماند و سپس آنها را بردارید. قبل از شستن چشم، کمی دور چشم را ماساژ دهید.

ترکیب گلاب و روغن بادام با گلیسیرین برای دور چشم عالی است و یک ماسک طبیعی عالی برای مرطوب کردن پوست دور چشم است.

ژل آلوئه ورا، گلیسیرین و گلاب

مواد لازم:

  • یک قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا
  • یک قاشق چایخوری گلاب
  • نصف قاشق چایخوری گلیسیرین

دستورالعمل ها:

همه مواد را با هم مخلوط کنید. سپس دو پد پنبه ای را به این ماسک خانگی آغشته کنید و بگذارید ۲۰ دقیقه زیر چشمانتان بماند. این ماسک به لطف ژل آلوئه ورا برای درمان خشکی پوست زیر چشم عالی است و تهیه آن بسیار آسان است.

پوست

مطالعات پیشنهادی: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مد و زیبایی، مقاله نحوه آرایش مژه ها با ترفندهای ساده خانگی را مطالعه کنید.

برنامه را دانلود کنید