اشتباهات رایج در تهیه سس عبارتند از:


سس بشامل یکی از سس های اصلی و کاربردی برای تهیه غذا است که طرز تهیه آن بسیار ساده است اما نکات ویژه و مهمی دارد که باید به آنها توجه داشت.

اشتباهات رایج در تهیه سس عبارتند از:

سس بشامل یکی از سس های اصلی است زیرا می توان از آن در بسیاری از غذاها استفاده کرد. اگر با این چاتنی آشنایی ندارید، بدانید که مخلوطی ساده از شیر، کره و آرد پخته شده است. در این قسمت از مجله دلتا با ما همراه باشید اشتباهات رایج در تهیه سس عبارتند از: برای به اشتراک گذاشتن با شما.

اشتباهات رایج در تهیه سس عبارتند از:

اشتباه اول: نسبت اشتباه مواد اولیه

بزرگ ترین اشتباه در تهیه این سس نسبت های اشتباه است. نکته اصلی که هنگام تهیه سس بشامل باید به آن توجه کنید، نسبت های مناسب و اندازه گیری های مناسب است.

همیشه به ازای هر ۵۶ گرم چربی (کره، روغن یا جایگزین) از ۸۵ گرم آرد همه منظوره استفاده کنید. استفاده از این ترکیب یک مخلوط همگن ایجاد می کند. در آخر یک لیتر شیر اضافه کنید تا سس غلیظ شود.

سس سفید

اشتباه دوم: استفاده نادرست از شیر

قسمت دوم اشتباهات رایج در تهیه سس عبارتند از: به گفته سرآشپزهای حرفه ای زمان تهیه سس بشامل هنگام استفاده از شیر است. یک اشتباه این است که شیر را به دمای اتاق نرسانید. شیر سرد می تواند باعث جدا شدن خمیر شما در حین پخت و پز شود، در حالی که شیر در دمای اتاق واکنش کمتری دارد.

اضافه کردن تمام شیر در یک مرحله یک اشتباه دیگر است. سعی کنید آن را در چند مرحله اضافه کنید تا جذب مخلوط شما شود. وقتی شیر به یکباره اضافه شود سس غلیظ می شود.

اشتباه سوم: دمای اشتباه

افزایش شعله باعث سوختن سس می شود. بهتر است قبل از شروع به پختن سس، شعله را کم نگه دارید و بگذارید بماند. هر دقیقه یک بار آن را هم بزنید تا یکدست و یکدست شود. از سس بشامل در تهیه پاستا و لازانیا استفاده می شود.

اشتباهات رایج در تهیه سس عبارتند از:

مطالعات پیشنهادی: برای دستور العمل های خانگی بیشتر، ارزان ترین و آسان ترین کباب پوندی خانگی را بخوانید.