اشتباهات یک زن در فسخ نکاح فسخ نکاح تقصیر زن فسخ نکاح


صرف نظر از عیب و نقصی که مرد بعد از ازدواج متوجه زن می شود، می تواند بلافاصله دادخواست بطلان نکاح را به دادگاه صالح تقدیم کند.

اشتباهات زن برای فسخ نکاح

فسخ در لغت به معنای باطل کردن و نقض کردن است. نکاح یا ازدواج توافقی است برای شروع زندگی مشترک زن و مرد در زمان معین. فسخ نکاح به راحتی امکان پذیر نیست، اما باید شرایط خاصی ایجاد شود. از مجله دلتا تا موضوع این مقاله اشتباهات زن برای فسخ نکاح ما پرداخت می کنیم

اشتباهات زن برای فسخ نکاح

پس از عقد و زندگی مشترک، در صورتی که مرد عیب های زیر را در زن ببیند، می تواند دادخواست بطلان و بطلان نکاح بدهد:

  • قرن: استخوان یا گوشت اضافی که تبدیل به فرج زن شده و مانع از آمیزش بین زوجین می شود.
  • فضا: افیزه به معنای پیوند ادرار و حیض در زن است.
  • جنون: سایکوز بیماری است که به صورت دوره ای یا دائمی در فرد بروز می کند.
  • جذام: این یک بیماری عفونی است که باعث ایجاد زخم های عفونی در پوست بدن و آسیب شدید به اعصاب دست و پا می شود.
  • پاسی: یک بیماری پوستی که باعث از بین رفتن رنگ پوست در قسمت های مختلف بدن می شود.
  • زمین کردن
  • کوری در هر دو چشم

مراحل تقدیم دادخواست فسخ نکاح

فسخ نکاح ضروری است. مرد به محض اطلاع از تقصیر زن از جمله موارد فوق باید به دادگاه دادخواست بدهد. در صورتی که زمان نقش مهمی در تصمیم دادگاه دارد.

اگر مرد پس از مدت طولانی مثلاً یک سال به تقصیر زوجه پی برد، دادخواست فسخ قرار دهد، رأی دادگاه موجب رد درخواست مرد به عنوان خواهان به دلیل بیهودگی خواهد شد. داده شده صرف زمان و زمان زیادی.

بنابراین به محض اطلاع مرد از تقصیر زن باید با اسناد ضمیمه برای اثبات موضوع دادخواست فسخ نکاح را به دادگاه تقدیم کند. دادگاه صالح دادگاه محل انعقاد قرارداد یا دادگاه محل اقامت متهم است.

فسخ نکاح یک دادخواست قانونی است که در دادگاه بررسی می شود. بحث فسخ نکاح جدا از تدلیس (تقلب در نکاح) است. زیرا تدلیس همانطور که از معنای لغوی آن پیداست به معنای فریب است. پرونده خیانت در ازدواج باید در دادگاه رسیدگی شود زیرا خیانت در ازدواج یک شکایت کیفری است.

فسخ نکاح

مراحل تقدیم دادخواست فسخ نکاح توسط مرد

ابتدا می توانید دادخواست خود را با قطعیت عیب زن (جنون، جنون و …) با مراجعه به دفاتر مرجع قضایی با ضمیمه سایر مدارک جهت ارجاع به دادگاه مربوطه و سپس دادگاه رسیدگی کننده به پرونده وارد نمایید. طرفین اطلاع خواهد داد پرونده را برای رسیدگی ارسال می کند

در اولین جلسه محاکمه اگر مرد به مجرمیت زن قانع شود می تواند از دادگاه بخواهد که زن را برای معاینه پزشکی و اثبات جرم به پزشکی قانونی بفرستد.

دادگاه پس از بررسی موضوع رای را صادر کرد. در دادخواست فسخ نکاح موضوع مدت بسیار مهم است. در صورتی که مدت زیادی از عقد نکاح گذشته باشد، معمولاً دادگاه ها با رد دادخواست خواهان، حکم بطلان خواهان را صادر می کنند، حتی اگر زن مقصر باشد، حکم به نفع مرد نمی دهد. منتشر شد اینجاست که مرد به عنوان یک مدعی رنج می برد.

موضوع مهریه در فسخ نکاح

مهریه در صورت اجابت تقاضای فسخ نکاح، در صورت عدم وجود محرمیت، مرد نباید مهریه را بپردازد. اما در مورد محرمیت، مرد باید طبق قانون به زن مهریه بدهد.

عیوب زنان

مطالعات پیشنهادی: برای اطلاع از نکات حقوقی ماده، شرایط گرفتن مهریه زن متوفی چیست؟ خواندن به

اپلیکیشن مجله دلتا