اصول تهیه غذا: خوشمزه شدن مرغ


نویسنده: اوینا دل پیتزو

به دوشنبه شب آشوبگر دیگر خوش آمدید. شما به یخچال می روید – و آن دسته از مواد اولیه تصادفی که در بخش ارگانیک فروشگاه مواد غذایی مورد علاقه خود انتخاب کرده اید – به این امید که انرژی لازم را برای پخت یک غذای سالم و با طعم مطلوب و اهداف تناسب اندام خود جمع آوری کنید. شما به خاطر دارید که من مرغ خریدم و تصور کنید یک مرغ بریان دوست داشتنی با پوست ترد ، لعاب کره ای فوق العاده و تزئین رزماری تزئین شده است. یک انتخاب فریبنده – اما نه دقیقاً همان چیزی که در هنگام شروع رژیم خود و به کره گفتید که پیاده روی کنید. خوب ، آنچه من خریدم سینه مرغ بدون پوست بود. شما برمی گردید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی خود را می بینید و فکر می کنید: “چرا مرغ طعم بیکن بی افری عسلی ندارد؟ من چه کار کنم؟ قیمت؟”

که شما را مجبور می کند این س askال را بپرسید که “چگونه می توانم این منبع اصلی و خشک پروتئین را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند طاقت فرسا باشد و تهیه غذا می تواند بسیار ترسناک باشد ، به ویژه هنگامی که از خوردن یک مرغ خسته کننده دائم خسته شده اید ، اما با گزینه های ماریناد و آب نمک می توانید یک غذای سالم و خوشمزه در آن داشته باشید. هیچ وقت کمی از قبل آماده می شود ، اما برای دریافت غذای مورد نظر ارزش آن مرحله آسان را دارد.


زیبایی نمک

آب نمک توسط بسیاری از فرهنگ های مختلف برای نگهداری ، چاشنی و نرم کردن گوشت به گونه ای استفاده شده است که در غیر این صورت امکان پذیر نبود. چند راه برای نمک زدن مرغ وجود دارد. اولین روش ، و احتمالاً رایج ترین ، آب نمک مرطوب است که از شما می خواهد مرغ را در حمام نمک خیس کنید. به طور معمول نسبت 3/4 فنجان نمک به یک گالن آب نیاز است و می توانید شکر ، گیاهان و ادویه ها را برای طعم بیشتر اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ های بو و گیاهان پروونس.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بماند یا یک شب آن را در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، بهتر است آنها را برای توزیع بهتر طعم علامت گذاری کنید. قبل از پرواز با کره حداقل 15 دقیقه آب نمک بزنید و از 6 ساعت تجاوز نکنید. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، شما نمک زیادی نمی خواهید زیرا بافت آن را از بین می برد.

آب نمک مرطوب با اسمز کار می کند و آب و نمک به داخل پروتئین کشیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و ادویه جات ترشی جات و سایر ادویه جات خشک و سپس بستن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من این است که مرغ را در حین پخت آب نمک بزنید و در آب آن میل کنید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما مرغ طعم خوشمزه ای خواهد داشت و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ بریان مورد علاقه اوینا

برای این روش من ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما شما می توانید قسمت های مرغ را نیز تفت دهید.

فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. از تابه ای متناسب با مرغ استفاده کنید ، مانند یک هتل 200 تابه ، و مرغ را در تابه ، در طرف سینه قرار دهید ، اگر یک پرنده کامل باشد. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. مرغ را نمک زده و مزه دار کنید. در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید و سپس مرغ را از فر بیرون آورده و در آب تابه ای که از آن می پزید فرو ببرید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و هر 10 دقیقه ، 2 یا 3 بار پایه بزنید.

حرارت را به دمای 350 درجه فارنهایت برگردانید و هر 5 دقیقه یکبار پایه بگذارید تا مرغ طلایی شود. برای پوست ترد ، فر را روشن کنید تا سرخ شود و سرخ کنید تا دلخواه ترد شود. من این روش را بهترین می دانم زیرا آب ، نمک و ادویه جات برخی از چربی های طبیعی را از سینه و پوست مرغ می گیرد. شما اساساً سینه مرغ – و بقیه پرنده – را به یک حباب طبیعی می زنید. طول می کشد ، اما طعم آن ظریف است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ شما مرطوب می ماند تا روزهای آینده.

آب نمک یک ابزار ضروری در پخت مرغ مرطوب است ، در حال سرخ شدن یا سرخ شدن ، و همچنین می تواند با سایر گوشت های بدون چربی استفاده شود.

مارینینگ تنوع بی پایان ارائه می دهد

ترشی یک روش کمی پیچیده تر از قبل آماده سازی است و از شما دعوت می کند تا هنگام تهیه ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. نه آنقدر که رطوبت را حفظ کند بلکه آنقدر که طعم مرغ را خوب می کند. ترشی معمولاً از ترکیب روغن ، اسید ، ادویه جات و ادویه های خرد شده یا خرد شده تهیه می شود. همچنین می توانید مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات خاص را در یک ماریناد قرار دهید تا طعم و بافت بیشتری به آن بدهد.

ترشی باید مشخصات طعم خاصی را دنبال کند. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک پروفایل با طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات یا نیمرخ جنوب غربی با سس چیپوتل شیرین و تند و عسل دوست داشته باشید. امکانات بی پایان است. اگر شما از افرادی نیستید که زیاد در آشپزخانه آزمایش می کنید ، دستورالعمل های زیادی برای تهیه یک ماریناد خوب به صورت آنلاین وجود دارد. مانند آب نمک مرطوب ، مرغ نباید در ماریناد حاوی مرکبات برای مدت طولانی ، بیشتر از 4 ساعت در این حالت بماند ، زیرا می تواند باعث قارچ شدن گوشت شود.

نگه داشتن مرغ بیشتر در ماریناد حاوی مرکبات یا سرکه باعث نرم شدن آن نمی شود. از طرف دیگر ، از آنجا که ماریناد فقط طعم سطحی می دهد ، هرچه بیشتر مرینیده شود ، مرغ طعم ترشی را بیشتر حفظ می کند – و این برای همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط برای مرغ. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد ، تعادل را پیدا کنید.

ماریناد چیپوتل عسل اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ مخلوطی از چیپوتل عسلی است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. در صورت امکان برای 4+ ساعت یا یک شبه ترشی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با این حال ، سینه مرغ بدون استخوان و بدون استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا خزیدن می شود.

اگر سینه مرغ می پزید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. آنها را از فر خارج کرده و قبل از سرو اجازه دهید 5 دقیقه استراحت کنند. با خیال راحت خلاق باشید و طعم کم و بیش را اضافه کنید.


زمان استفاده از Brine و Marinades

تفاوت های متمایزی در دو روش آماده سازی قبل از مرغ وجود دارد و آنها در نحوه بیرون آمدن مرغ شما تفاوت هایی ایجاد می کنند. آب نمک یک روش مبتنی بر نمک است که در درجه اول برای نرم کردن و مرطوب نگه داشتن مرغ ها استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما ببخشد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که از طعم دادن به آن لذت می برید. آب نمک برای پخت و سرخ کردن مرغ عالی است ، اما اگر مرغ خود را می پزید ، انتخاب خوبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجا که اکثر مارینادها بر اساس نمک نیستند ، گوشت مرطوب نخواهد شد ، به ویژه مارینادهایی که بر اساس شکر و عسل تهیه شده اند. به هر حال ، اگر علاقه بیشتری به پخت مرغ دارید ، روش ترشی طعم و بافت بهتری برای شما به ارمغان می آورد.

هر دو روش مرغ شما را پرورش داده و هر شام را سرگرم کننده تر می کند.

مزایای سلامتی گوشت در مقابل مارینادس

به طور کلی ، من معتقدم که آب نمک انتخاب بهتری است زیرا می تواند رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کند و در عین حال طعم آن را پر کند. به احتمال زیاد در روز دوم از مرغ اگر در آب نمک بود لذت ببرید ، در حالی که مرغ ترشی برای وعده غذایی که بلافاصله بعد از پخت آن می خورید بهترین است.

شاید در مورد تمام نمک مورد استفاده در آب نمک بپرسید. آیا مقدار زیاد نمک آن را بد نمی کند؟ وقتی در نظر بگیرید که تمام مرغ را یکجا نمی خورید ، متوجه خواهید شد که از مصرف سدیم اضافی نسبتاً ایمن هستید. برای اکثر مردم ، یک قسمت معمولی پروتئین 4-6 اونس ، تقریباً به اندازه یک مشت است. یک وعده 4 اونسی آب نمک از قبل پخته به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم خواهد داشت. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، به طور متوسط ​​آمریکایی بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر در مصرف نمک خود دقت کنید ، 400 میلی گرم در وعده شام ​​مرغ واقعاً زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و این تنها در صورتی است که غذای خود را بیش از حد پر کنید. یک بشقاب شام معمولی برای افرادی که به سلامت غذا می خورند ممکن است شامل یک قسمت مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که مقدار آن حدود 430 میلی گرم سدیم است. اگر این غذایی است که معمولاً برای خودتان درست می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که دوست دارید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید