اعتصاب پیمانکاران اضافی شهرداری اهواز/ مخالف اثبات مفاسد شخصی هستیم


ایسنا/ خوزستان رئیس شورای شهر اهواز در خصوص اعتصاب برخی از کارگران و جمع آوری نشدن زباله در برخی از محلات اهواز گفت: حقوق، تا زمانی که اعتصاب کند. برخی از پیمانکاران نیز به دلیل مطالبات اضافی و برخی مشکلات درون بدنه شهرداری در اعتصاب هستند.

سیوش محمودی در نشست خبری شورای شهر اهواز که شامگاه یکشنبه (۹ خرداد) برگزار شد، با اشاره به نقش ارزشمند و تاثیرگذار رسانه ها در عرصه های مختلف گفت: آغاز شد. برخی از برنامه های شورا مدیریت نیروی کار، آموزش کارکنان و برنامه محور بودن و شفاف بودن به جای شخص محوری است.

به گزارش ایسنا، در ادامه این بیانیه آمده است: برنامه عملیات راهبردی افق ۱۴۰۵ اهواز به مرحله خوبی رسیده است و باید برنامه پنج ساله سوم شهرداری با هماهنگی دستگاه های مختلف تدوین شود تا بتوانیم برنامه ریزی کنیم. “بیایید به سمت یک طرح مرکزی حرکت کنیم. آن را انجام دهید. یک چشم انداز کاری.”

رئیس شورای شهرداری اهواز گفت: دو حوزه اصلی درآمدزایی شهرداری ها از طریق پرداخت عوارض و هزینه خدمات تامین می شود. شهرداری ها نیز از محل پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی درآمدزایی می کنند که باید از سوی شهرداری مطالبه شود که این یکی از مشکلات جدی است.

محمودی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه دفع آب های سطحی گفت: در ماه های ابتدایی مشکل اصلی در زمینه دفع آب های سطحی بود که با افزایش همکاری شهرداری و آبفا توانستیم بر این مشکل فائق آییم. “”

شهردار اهواز گفت: دو اولویت دیگر شورای شهر رسیدگی به موضوع پسماند و فضای سبز است و یکی از راهکارها در این حوزه آموزش شهروندانی است که مدتی در این حوزه چشم انتظار بوده اند. برای انجام کارهای بیشتر در این زمینه

وی در خصوص اعتصاب برخی از کارگران و عدم انباشت زباله در برخی از محله های اهواز گفت: در اعتصاب؛ برخی از پیمانکاران نیز به دلیل مطالبات اضافی و برخی مشکلات درون بدنه شهرداری در اعتصاب هستند.

وی افزود: در این مدت برای ارائه خدمات بهتر به مردم، حقوق کارمندان قبل از کارمندان پرداخت می شود.

محمودی با اشاره به قرار گرفتن شهرداری اهواز در لیست سیاه وام‌ها، گفت: شهرداری می‌تواند بدهی‌های خود را تسویه کند و بانک‌ها راه را باز کنند، حقوق‌ها را بازگشایی کنید. به شهرها.» پرداخت به موقع حقوق؛ اگر دستمزدها عقب نیفتد، برای ریختن زباله در شهر مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: با نوسازی ماشین آلات موجود، شرکت خدمات شهری را تجهیز می کنیم تا در صورت بروز مشکل، زباله ها روی زمین نمانند.

وی افزود: طبق گفته کارگران سال گذشته ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۶ میلیون تومان و اکنون ۹ تا ۱۱.۵ میلیون تومان دریافت می کنند، یعنی دستمزد کارگران نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است. زمان. «حقوق.» «دوبرابر شد».

محمود افزود: اکنون که حقوق کارگران را می دهیم انتظار داریم کارگر هفت ساعت و ۳۳ دقیقه کار کند اما در اهواز به طور میانگین سه تا چهار ساعت وقت صرف زباله می کنند، شهر را نمی توان پاکسازی کرد. در برخی مناطق، ارتش حتی در حال انجام وظیفه نیست.

رئیس شورای شهر اهواز همچنین درباره وضعیت سگ های ولگرد در این شهر اظهار کرد: اقدامات خوبی برای جمع آوری سگ های ولگرد انجام شده اما وضعیت مساعد نیست.

وی در خصوص برنامه افتتاح هر هفته یک پروژه در شهرداری گفت: درست است که برخی از پروژه های افتتاح شده محله ای است اما هدف از افتتاح این پروژه ها دستیابی به مردم است. با این حال، روند طراحی به سمت افتتاح پروژه های شاخص پیش می رود.

محمودی گفت: انجام این کار باعث ایجاد پویایی در بین مدیران شهرداری شده که از مزایای این کار است. بنابراین تا پایان شهریورماه سال جاری پروژه های نیمه تمام محله ای، منطقه ای و شاخص از جمله چهارراه شهید کجباف و چهارراه میدان دانشگاه به اتمام می رسد و سپس پروژه های جدید را بررسی خواهیم کرد.

رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به موقعیت پارک بلوار گلستان بنون گفت: در تلاش هستیم تا پارک بانوان بلوار گلستان را به پارک خانوادگی تبدیل کنیم.

محمودی در پاسخ به سوالی درباره روند انتخابات در شورای شهر اهواز گفت: برگزارکنندگان انتخابات، انتخابات را به سمتی برده اند که بی اعتمادی را در بین مردم ایجاد کند. ۷۰۰ نفر برای ۱۳ کرسی به رقابت پرداختند.

شهردار شورای شهر اهواز گفت: برخی از اعضای شورای شهر در این مدت ۵ میلیون تومان برای انتخابات هزینه کردند اما باید پرسید که برخی از اعضای شورای شهر برای پنجمین دوره انتخابات چقدر هزینه (تبلیغات) کردند و قبل از آن و از بین آنها چه کسانی حمایت کردند؟ ?

وی گفت: اگر هر یک از اعضای هیئت به صورت قرضی روی این صندلی می نشیند از او حمایت کند در غیر این صورت جایگاه خود را از دست می دهد.

محمودی گفت: یک نفر که در تهران می نشیند و توییت می کند یک شخصیت سیاسی است که از قلم نمی افتد. اگر دل آن آدم در اهواز می سوزد باید در شهر حضور داشته باشد. برخی مجبورند بگویند برخی از اعضای شورا با هزینه ۵ میلیون تومانی در انتخابات پیروز شده اند.

شهردار اهواز گفت: اگر مشکلی در روند انتخابات وجود دارد، مجریان انتخابات و کسانی که این روند را در دو مرحله ایجاد کرده اند و اعتماد مردم را زیر سوال برده اند باید پاسخگو باشند. چرا مردم اهواز به دموکراسی بی اعتماد هستند؟ مردم باید کسی را انتخاب کنند که مدیون کسی نباشد. در گذشته یک مشاور ۲۰ میلیارد تومان برای (تبلیغات) انتخابات هزینه کرده است. پولی که این مرد به دست می آورد از کجا باید تامین شود؟

وی گفت: شورای شهر برای مبارزه با فساد تلاش می کند و اگر فساد شخصی ثابت شود ما با آن مخالفت می کنیم. البته فساد فقط مربوط به افراد نیست و نظام نیاز به اصلاح دارد. حالا یکی از دلایل درگیری و اعتراض برخی افراد این بود که شهردار گفته بود همه نیروهای شهرداری حضور و غیاب خود را ثبت کنند.

محمودی گفت: مبارزه با مفاسد ترافیکی کافی نیست، بلکه ساختار باید تغییر کند تا تماس مردمی با شهرداری برای اخذ مجوز و سایر اقدامات کاهش یابد.

رئیس شورای شهر اهواز نیز با اشاره به مشخص نبودن مرز اهواز و کارون گفت: ادامه دارد.

وی در تشریح وضعیت پل فولادی گفت: پل فولادی به شهرستان واگذار شد اما مقرر شد هزینه تعمیر پل بر عهده فولاد و شهرداری اهواز باشد اما بعد از آن تجهیزات وجود داشت. دزدی، پل فولادی با آسیب جدی به جا مانده است. وضعیت پل بحرانی است، بنابراین تعمیر آن حداقل چند ماه طول می کشد. در این زمینه باید دقت کرد که افعال کنار گذاشته شود.

محمودی گفت: برای رساندن پل به وضعیت اولیه حداقل ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که حدود نیمی از آن را فولادسازی پرداخت می کند و مابقی را استانداری یا شهرداری اهواز تامین می کند.

انتهای پیام/