افزایش تمرکز در یادگیری افراد به طور فزاینده ای بر یادگیری متمرکز می شوند


تمرکز کلید موفقیت در یادگیری است. یادگیری مهمترین کاری است که باید در این دنیا انجام دهیم.

افزایش تمرکز در یادگیری

یادگیری فقط کسب علم و دانش نیست، بلکه نوعی توانایی است که به ما کمک می کند بهتر فکر کنیم و در زندگی بهتر تصمیم بگیریم. در این مقاله از مجله دلتا برای بیان نکات افزایش تمرکز در یادگیری ما پرداخت می کنیم

نکاتی برای افزایش تمرکز در یادگیری

فرقی نمی کند که در مدرسه درس می خوانید و نیاز به تمرکز دارید یا سعی می کنید تمرکز بیشتری داشته باشید و کار خود را در دفتر شلوغ خود انجام دهید.

قانون پنج بیشتر است

مردم دنیا به دو دسته تقسیم می شوند: افرادی که یاد گرفته اند با سختی و خستگی کار کنند و کسانی که می خواهند این مهارت را داشته باشند. از این پس با قانون «بیش از پنج» خستگی و وسوسه های کاری را از خود دور کنید. قانون خیلی ساده است: هر وقت خواستی نیمه کاره را رها کنی و به عبارت دیگر تمرکزت را از دست بدهی، به خودت بگو پنج دقیقه دیگر بیدار می شوم، یا پنج صفحه دیگر یا پنج مشکل دیگر تکلیف را بخوان. حل می شود. و بعد کار را تمام می کنم.

افزایش تمرکز در یادگیری

قانون تمرکز بر مشکل نقاط افزایش تمرکز در یادگیری

آیا دقت کرده اید که وقتی در افکار خود غوطه ور می شویم، گیج به نظر می رسیم؟ فکر کردن بیش از حد در مورد بسیاری از چیزها به طور همزمان می تواند گیج کننده باشد. برای غلبه بر اضطراب و سردرگمی، ذهن باید منقبض شود، قراردادی که قطعا از آن استقبال خواهد کرد.

فرض کنید ذهن در گرفتن رشوه و حرف های بیهوده بسیار خوب است. پس بهش رشوه بده به جای این که روی افکار و نگرانی های مختلف فکر کنید، به خودتان بگویید که در زمان مشخصی به موضوع فکر خواهم کرد. برای آشنایی بیشتر با اختلالات روانی، مهم ترین علائم افسردگی در افراد چیست؟ بازدید کنید

قانون مبارزه با سستی

آیا تمایلی به تمرکز ندارید؟ آیا مدام کار یا پروژه خود را به تعویق می اندازید؟ آرامش شما را در یک فرآیند طولانی و خسته کننده قرار می دهد. در درازمدت مشغول کاری خواهید شد که اگر تصمیم به انجام آن سریع بگیرید به زودی تکمیل می شود و کارش مشخص می شود. هر بار که می خواهید کاری را به تعویق بیندازید، سه سوال مهم و کلیدی را از خود بپرسید:

  • آیا اجباری برای این کار وجود دارد؟
  • آیا می خواهم این کار را انجام دهم تا آزارم ندهد؟
  • آیا خاموش کردن آن کار را آسان تر می کند؟

افزایش تمرکز در یادگیری

قانون تمرکز بر زوایای خاصی از نقاط افزایش تمرکز در یادگیری

فرض کنید مغز یک دوربین است و چشمان ما عدسی آن. در بیشتر مواقع با صحنه های زیادی مواجه می شویم که از لنز وارد این دوربین می شوند. این صحنه ها به مغز وارد نمای وسیع تری می شود و ما می توانیم همزمان تمام تصاویر را در دوربین خود قرار دهیم. به عنوان مثال، آیا متوجه شده اید که می توانیم رانندگی کنیم و با دوستمان در صندلی جلو صحبت کنیم و با تمرکز روی جاده و ماشین های دیگر به رادیو گوش دهیم؟ گاهی لازم است ۱۰۰% روی چیزی خاص تمرکز کنید.

قانون مشاهده اولین بار یا آخرین بار

برای افزایش تمرکز، باید به همه چیز طوری نگاه کنید که انگار برای اولین بار است که به آنها نگاه می کنید یا برای آخرین بار به آنها توجه می کنید. اولین دیدار یا آخرین فرصت ملاقات همیشه با دقت و توجه بیشتر است. به عنوان مثال، وقتی صبح چشمان خود را باز می کنید، چشم توجه زیادی به محیط اطراف دارد و تمام اطلاعات را با دقت دریافت می کند. انگار برای اولین بار است که به روی دنیا باز می شود. این باعث افزایش تمرکز شما می شود.

قانون مشاهده اولین بار یا آخرین بار

مطالعات پیشنهادی: عناصر عاشق همسرت باش آنها را بخوان

برنامه را دانلود کنید