افزایش دامنه تولید برنج در شالیزار کم آب لنگرود
ایسنا/ گیلان مدیر جهادکشورجی لنگرود گفت:

احمدعلی احمدی شاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان لنگرود یکی از تولیدکنندگان برنج باکیفیت کشور است و بالغ بر ۹ هزار و ۱۰۰ هکتار شالیزار دارد که در حال حاضر وضعیت خوبی دارد.

وی افزود: تمام دغدغه ما در خصوص شالیزارها تامین آب است و تاکنون مشکلی برای پیگیری طرح آب وجود ندارد و گهگاهی کم آبی وجود دارد.

احمدی شاد در ادامه گفت: ۲۱۰۰ هکتار از شالیزارهای لنگرود به صورت سنتی و تنها ۷ هزار هکتار تحت پوشش شبکه آبی سد قهیدرود قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه لنگرود دورترین شهر شرق گیلان است مزارع اغلب علاوه بر رهاسازی آب از لنگرود در معرض تنش آبی مقطعی نیز هستند.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود در ادامه گفت: انتظار آب در شالیزار اگر کمی بیشتر از حد معمول طول بکشد، شالیزار خشک می شود و علف های هرز رشد می کند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش تعداد نادی‌های هدر رفته در شالی‌کاری باعث افزایش بدبختی تولید برنج برای شالی‌کاران شد. باران می تواند به تامین آب برنج به شالیزارها کمک کند.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود گفت: در صورت مساعد بودن هوا پیش بینی می شود راتون نسبت به سال گذشته رشد بیشتری داشته باشد و اجرای آن ممکن است به افزایش تولید برنج شهرستان کمک کند.

انتهای پیام/

زخم ها

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ رئیس اداره اصلاح و تولید نباتات جهاد کشاورزی بروجرد گفت: