افزایش شاخص توده بدنی کودکان در دوران اپیدمی کرونا
بر اساس داده‌های یک مطالعه جدید که در نشست سالانه آکادمی اطفال آمریکا اعلام شد، شاخص توده بدنی (BMI) کودکان و به‌ویژه دختران نوجوان در طول همه‌گیری کووید-۱۹ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، یک دانشجوی پزشکی در کالج پزشکی ویرجینیا و همکارانش شاخص توده بدنی کودکان در دوران اپیدمی کرونا و شاخص توده بدنی آنها را در ابتدای همه گیری ارزیابی کردند.

در این مطالعه ۲۳۸ بیمار بین ۴ تا ۱۷ سال مورد بررسی قرار گرفتند.

کارشناسان دریافتند که شاخص توده بدنی کودکان از ابتدای تعطیلات تا ماه می سال گذشته (۲۰۲۱) به دلیل همه گیری کووید-۱۹ به طور قابل توجهی افزایش یافته است و این افزایش برای دختران بیشتر بوده است.

نویسندگان این مطالعه می گویند: از آنجایی که افزایش شاخص توده بدنی چند عاملی است، جهت گیری های آینده برای این مطالعه ممکن است بررسی منابع اولیه این تغییرات و سایر پیامدهای غیرمنتظره باشد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته کارشناسان، نتایج این مطالعه می تواند به خانواده ها و پزشکان کمک کند تا با این افزایش هشدار دهنده در شاخص توده بدنی کودکان مقابله کنند.

شاخص توده بدنی یا BMI یک معیار آماری است که برای مقایسه وزن و قد افراد استفاده می شود. در واقع این معیار میزان چاقی را اندازه گیری نمی کند، بلکه ابزار مناسبی برای تخمین سلامت افراد با توجه به قد و وزن است.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


صادرات گردشگری با هدف پوشش ریسک های سیاسی و تجاری و تامین مالی صادرکنندگان…