افزایش ۱۰ برابری گردشگران برای تست کرونا در خراسان شمالی
ایسنا/ خراسان شمالی مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از افزایش ۱۰ برابری مراجعین به مراکز مربوطه برای آزمایش کرونا خبر داد.

فیض اله برزگر در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد آزمایشاتی که انجام می شود مثبت است.

وی گفت: در حال حاضر مراکز تست کرونا در همه شهرستان ها فعال است و در بجنورد به غیر از مرکز امام علی (ع)، درمانگاه سپاه، نیروی انتظامی و هلال احمر نیز در حال انجام این آزمایشات هستند.

برزگر با تاکید بر اینکه همه مردم باید دوز یادآوری واکسن کرونا را دریافت کنند، افزود: ۴۲۰ مرکز اجتماعی، خانه بهداشت و مرکز بهداشتی درمانی تحت پوشش این دانشگاه در تکمیل واکسیناسیون و یادآوری به مردم کمک می کنند، به تزریق رژیم خوش آمدید.

وی تصریح کرد: حفاظت از واکسن موقتی است و مادام العمر نخواهد بود، بنابراین با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر کشور، دوز دارو را به افرادی که ۶ ماه قبل واکسینه شده اند یادآوری می کنیم. برای

وی با اشاره به اینکه هموطنان استانی می توانند در روزهای تعطیل برای دریافت واکسن کرونا به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت در محل سکونت خود مراجعه کنند، تصریح کرد: در شهرهای بجنورد، شیروان، مانه و سملقان تا ساعت ۱۸ شب. مراکز جمع آوری واکسیناسیون کرونا فعال هستند.

وی افزود: مردم علاوه بر واکسیناسیون باید در رعایت نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و عدم حضور در جلسات کوشا باشند.

به گفته وی، در حال حاضر دو شهر بجنورد و شیروان قرمز، راز و جرگلان و جاجرم زرد و بقیه شهرها نارنجی هستند.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


سخنگوی وزارت بهداشت سیستم ملی “باروری سالم” را با هدف هوشمندسازی خدمات بهداشتی راه اندازی کرد.