امام زمان چگونه زندگی می کند؟ – اوکان


زندگی امام زمان چگونه می گذرد، سبک زندگی امام زمان چگونه است، زندگی امام زمان چگونه است؟

امام زمان چگونه زندگی می کند؟

میدونی الان امام زمان چطور زندگی میکنه؟

شاید با خود فکر کرده باشید که امام زمان چگونه زندگی می کند؟ و آیا متاهل است؟ در ادامه این مقاله بیتوت شما را تا حدودی با سبک زندگی کنونی امام زمان (عج) آشنا می کنیم.

برخی از افراد در مورد سیره حضرت مهدی علیه السلام سؤالاتی دارند; مثلاً کجا زندگی می کنند؟ آیا مردم آنها را می شناسند؟ آیا آنها متاهلند؟ و.

زندگانی امام زمان:

زندگی امام زمان (عج) به چهار دوره تقسیم می شود:

• از بدو تولد تا غیبت امام زمان (عج):

امام زمان (عج) پس از تولد، حدود پنج سال به صورت نیمه مخفی تحت تعلیم پدر بزرگوارش امام عسکری (ع) زندگی کرد. یکی از مهم ترین کارهایی که امام حسن عسکری(ع) در این مدت انجام دادند این بود که امام زمان(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده چیزی از امامت بدانند، اختلافی وجود نداشته باشد.

غیبت صغری امام زمان (عج):

پس از شهادت امام حسن عسکری (ع) در ۲۶۰ سال قمری، دوره سحر جزئی آغاز شد و تا سال ۳۲۹ قمری ادامه یافت. در این مدت حضرت مهدی (عج) از طریق چهار نایب به کار مردم ادامه داد.

دوران غیبت کبری حضرت مهدی (عج):

این عصر از ۳۲۹ سال قمری آغاز شده و تا زمانی که خداوند صحیح بداند ادامه خواهد داشت. در حال حاضر پاسخگویی به سؤالات و احکام مردم بر عهده معاونت کل معظم له است و مقدس معاونت خاصی برای این دوره معرفی نکرده است.

دوران حکومت امام زمان (عج):

امام زمان (عج) پس از ظهور، حکومت واحد جهانی بر اساس شریعت اسلام را برپا می کند که در سایه آن همه جهان پر از عدالت و صلح خواهد شد.

زندگی امام زمان چگونه می گذرد، سبک زندگی امام زمان چگونه است، زندگی امام زمان چگونه است؟

سیره امام زمان (عج)

شاید برای خیلی ها سوال شده باشد که الان امامان آن زمان چگونه زندگی می کردند؟

حضرت مهدی (عج) در میان مردم زندگی می کند و در رفت و آمد است، ولی کسی او را نمی شناسد. امام صادق (علیه السلام) می فرماید: «حضرت صاحب العمار (علیه السلام) شبیه حضرت یوسف (علیه السلام) است، گرچه برادران یوسف دانا و آگاه بودند و قبلاً با او معاشرت داشتند، در حالی که او را در حضورش نشناختند تا اینکه خود را معرفى کرد و با اینکه بین او و حضرت یعقوب ۱۸ روز بیشتر نگذشته بود، آرامش داشت، حضرت یعقوب، شانتی از او خبر نداشت.

لذا حضرت مهدی (عج) در میان مردم پرسه می زند و مانند مردم عادی زندگی می کند و احدی او را نمی شناسد; او در این وضعیت می ماند تا زمانی که خداوند به او اجازه دهد خودش را معرفی کند.

امام زمان(عج) در جاهایی که فساد و حرام است وارد نمی شود. در مکان های خاص حضور دارند. به دیدار ائمه می روند. هر سال در حج شرکت می کنند.

حضور امام زمان (امروز) و سیره او پنهان ترین است و هیچ اطلاعی از این امر به دست نمی آید. او مانند خورشید پشت ابر است. هر چند ما او را نمی بینیم، می توانیم از نور وجود او استفاده کنیم. امام زمان (عج) از احوال و مشکلات ما آگاه است، در مواقع سخت و حساس مردم را دستگیر می کند و برای ما دعا می کند و از طرف ما نیز به درگاه خداوند توبه می کند.

حضرت مهدی (عج) فرمود: «از یاد تو غافل نیستیم و از دیدنت غافل نیستیم. اگر این کار را نمی کردی، دچار مشکل می شدی و دشمنانت نابودت می کردند.»

از ازدواج و فرزندانشان اطلاعی در دست نیست.

تلفیقی: قسمت مذهبی بیتوت