انواع اعتماد | افزایش اعتماد به نفس در افراد


نحوه شکل گیری زندگی انسان و هر مشکلی که در آن ایجاد می شود نتیجه رفتار خود اوست و هیچ کس دیگری مسئول زندگی و مشکلات او نیست.

انواع اعتماد

عدم اعتماد به نفس منجر به مشکلات و اختلالات بسیاری می شود. اهمیت این ویژگی موضوع این مقاله است مجله دلتا برای ارائه انواع اعتماد اختصاص دهید.

انواع اعتماد

اعتماد به نفس همیشه نتیجه نوعی باور قلبی است. به طور کلی می توان این باور را به سه نوع مختلف تقسیم کرد و برای هر جزء حوزه متفاوتی در نظر گرفت.

اعتقاد به توانایی ها یکی از انواع اعتماد به نفس است

اولین نوع اعتماد به نفس از باور به توانایی ها ناشی می شود. این باور مربوط به فعالیت هایی است که در آنها مهارت و آموزش دیده اید.

به عنوان مثال، یک نوازنده حرفه ای آموزش دیده به توانایی خود در اجرای یک قطعه موسیقی متقاعد شده است، اما بدیهی است که هیچ فعالیت یا مهارت دیگری مانند آشپزی چنین اعتقادی را نخواهد داشت.

دستیابی به این اعتماد به نفس کار سختی نیست و برای انجام کاری که برای انجام آن آموزش دیده اید کافی است بر مهارت های خود و در نتیجه توانایی خود در انجام آن تمرکز کنید. به هر حال، این باور است که ایمان شما را تقویت می کند.

انواع اعتماد

باور به توانایی یادگیری مهارت های جدید و یافتن راه حل برای مشکلات

این نوع اعتماد به نفس مربوط به فعالیت هایی است که برای آن مهارت خاصی ندارید و آموزش ندیده اید. سوال مهمی که در زمینه این فعالیت ها مطرح می شود این است که چگونه می توان بدون دانش و اطلاعات لازم برای یک مشکل خاص راه حلی پیدا کرد؟ برای یافتن پاسخ این سوال، ابتدا باید صدای درونی را شناسایی کنید که به شما می گوید نمی توانید راه حلی پیدا کنید.

تجربه بد و شکست های گذشته مسئله دیگری است که باید با آن دست و پنجه نرم کنید. اگر به شجاعت و آگاهی لازم اعتقاد دارید، راه های جدیدی را امتحان کنید که به شما احساس راحتی نمی کند. شکست های گذشته لزوماً نشان دهنده تجربه ناخوشایند دیگری در آینده نخواهد بود. بسیاری از افرادی که موفق شده اند عادت ناسالمی مانند سیگار کشیدن را برای همیشه ترک کنند، بارها آن را ترک کرده و شکست خورده اند. خیلی وقته که اومده ولی خیلی وقته.

انواع اعتماد

اعتقاد به ارزش ذاتی انواع اعتماد

سومین و آخرین نوع اعتماد به نفس، اعتماد به نفس است که از اعتقاد به یک ارزش ذاتی ناشی می شود. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که عزت نفس خود را از کجا می گیریم؟

احتمالاً بهترین راه این است که به معنای واقعی کلمه زندگی خود را دوست داشته باشید. البته او بخشی از خودش را دوست ندارد که فقط به آنچه متعلق به خود و دیگران است فکر می کند و دنیا را از این منظر می بیند. در عوض، او بخش شفافی را دوست دارد که همه مردم، صرف نظر از موقعیتشان، به یک اندازه برای آن ارزشمند هستند. او سرشار از عشق است و قدرت بی نهایتی برای بخشش، درک و انجام کارهای خوب دارد. بخشی که تحت تاثیر شوک قرار نمی گیرد. اگرچه بسیاری از ما وجود آن را انکار می کنیم، یا از آن بی خبر هستیم، اما وجود دارد.

هدف نهایی باید کسب اعتماد به نفسی باشد که از آسیب در امان باشد و تحت تأثیر هیچ چیز یا کسی قرار نگیرد.

اعتقاد به ارزش ذاتی

نکات مطالعه: عناصر چرا بعضی ها دچار وسواس می شوند؟ خواندن

برنامه را دانلود کنید