انواع درمان های مکمل و جایگزین


درمان‌های جایگزین مختلفی وجود دارد که در درمان اعتیاد به مواد مخدر مرسوم استفاده می‌شوند.

بسیاری از مردم بر این باورند که برای موفقیت طولانی مدت، درمان باید یک برنامه “کل بدن” باشد.

انواع درمان‌های جایگزین می‌تواند شامل موارد زیر باشد اما محدود به موارد زیر نیست:

  • طب سوزنی
  • رایحه درمانی
  • هیپنوتیزم درمانی
  • مراقبه
  • رفلکسولوژی

طب سوزنی

طب سوزنی این روش به عنوان روشی برای درمان بسیاری از اشکال اعتیاد به طور فزاینده ای محبوب می شود. استفاده از طب سوزنی برای تسکین میل بیماران به مواد مخدر و ایجاد حس آرامش و آرامش در هنگام کنار گذاشتن آن داروها شناخته شده است.

طب سوزنی برای افزایش سطح اندورفین در بدن شناخته شده است – اندورفین مسکن طبیعی بدن است و در حالی که این سطوح را افزایش می دهد، به نظر می رسد که هوس های بدن و علائم ترک ممکن است کاهش یابد.

در طول یک جلسه طب سوزنی – سوزن های کاغذی نازک در پنج نقطه مختلف گوش وارد می شود.

این فرآیند حدود ۱-۲ دقیقه طول می کشد تا کامل شود. پس از وارد کردن سوزن ها، بیمار تقریباً ۳۰-۴۵ دقیقه در اتاقی با نور کم استراحت می کند. به طور کلی محیطی از صلح و آرامش حاصل می شود که باعث می شود بیمار احساس آرامش و آرامش کند.

رایحه درمانی

به طور گسترده ای اعتقاد بر این است که استفاده از رایحه درمانی همچنین می تواند به علائم ترک کمک کند.

سه روش رایج برای استفاده از اسانس ها به شرح زیر است – اسانس را در یک پخش کننده مخلوط با آب قرار دهید و بوی تازه را استنشاق کنید. روغن های مخلوط شده با آب را مستقیماً روی پوست خود استفاده کنید، زیرا مشخص شده است که این روغن گرفتگی عضلات و بدن دردهای مرتبط با ترک دارو را تسکین می دهد.

همچنین می توانید مقدار کمی روغن ضروری را در حمام خود بریزید – این نیز به برخی از علائم ترک کمک می کند.

بهترین روغن ها برای کمک به درمان علائم عبارتند از:

  • روغن اسطخدوس رایحه آرام بخش آن حس آرامش را القا می کند، همچنین به کاهش هوس های غذایی کمک می کند و به بهبود شرایط فیزیکی دردناک کمک می کند. در درمان علائم ترک ناشی از مواد افیونی و الکل بهترین عملکرد را دارد.
  • روغن لیمو همچنین به تسکین علائم ترک کمک می کند، اما همچنین به بهبود وضوح ذهنی کمک می کند و میل به غذا را مهار می کند.
  • روغن زنجبیل آنتی اکسیدان بالایی دارد و هنگامی که به صورت موضعی یا از طریق پخش کننده استفاده شود، می تواند هوس ها را کاهش دهد، می تواند از کبد در برابر علائم ترک محافظت کند، می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند و به کنترل استرس و اضطراب کمک کند.

هیپنوتیزم درمانی

هیپنوتیزم درمانی گاهی اوقات از آن به عنوان راهی برای باز کردن خاطرات سرکوب شده ای استفاده می شود که ممکن است شخصی را در مسیر اعتیاد به مواد مخدر سوق داده باشد.

اعتقاد بر این است که از داروها برای جلوگیری از یک خاطره آسیب زا یا رویداد آسیب زا در زندگی یک فرد استفاده می شود. داروها درد را تسکین می دهند اما منجر به اعتیاد شدید می شوند. هایفوتراپی آن خاطرات را به روشی ایمن و غیر تهدیدآمیز حذف می کند تا بتوان با مشکلات به روشی سالم برخورد کرد. پس از آن می توان عادات جدید را شکل داد.

مراقبه

مدیتیشن درمانی

مدیتیشن درمانی برای کمک به درمان سوء مصرف مواد مورد استفاده قرار گرفت. مزایای آن می تواند برای کمک به علائم ترک ایده آل باشد. می تواند به خلاص شدن از شر هوس ها و هوس ها کمک کند. مشخص شده است که به مقابله با افسردگی و اضطراب مرتبط با ترک مواد مخدر و همچنین استرس ناشی از آن کمک می کند.

می تواند به بهبود خلق و خو و تمرکز کمک کند. به کاهش حوادث بی خوابی که با ترک دارو نیز مرتبط است کمک می کند. مدیتیشن درمانی به فرد این امکان را می دهد که احساس آرامش کند.

رفلکسولوژی

رفلکسولوژی این ترکیبی از نظریه مدرن و طب باستانی چینی است که توسط پزشکان کل نگر انجام می شود. طبق تعریف، اعمال فشار ملایم و ماساژ بر روی نواحی خاص رفلکسولوژی بدن معمولاً در پاها و دست ها است.

این یک درمان غیر جراحی است. این تئوری این است که نواحی مختلف هدف مربوط به سیستم‌های مختلف، عضلانی، عصبی، گردش خون و اسکلتی در بدن است.

مناطقی که در نتیجه اعتیاد به مواد مخدر از انرژی جلوگیری می کنند. مناطقی که به دلیل انسداد نمی توانند بهترین عملکرد را داشته باشند. هنگامی که یک رفلکسولوژیست آموزش دیده روی ناحیه آسیب دیده کار می کند، تحریک انسداد را آزاد می کند و جریان آزاد انرژی را در سراسر بدن دوباره برقرار می کند.

این درمان برای فردی که پس از سوء مصرف مواد مخدر بهبود می یابد با حذف سموم از خون مفید است که می تواند هوس مواد مخدر را کاهش دهد و به کاهش علائم ترک کمک کند.

سرانجام

در حالی که نشان داده شده است که استفاده از درمان‌های جایگزین برای اعتیاد به مواد مخدر به اعتیاد و ترک اعتیاد کمک می‌کند، اما زمانی که با درمان مرسوم ترکیب شود، بهترین نتیجه را دارد.

برای دستیابی به بهبودی طولانی مدت، بدن را به طور کلی با استفاده از هر روش درمانی در دسترس خود درمان کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر