انوشیروانی: وزنه برداری با حمایت یک مشکل اساسی است/زنان در هر مسابقه بهتر می شوندرئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: هنوز با انتظاری که از خودمان داریم فاصله داریم تا وزنه برداران درخشش مورد نیاز خود را کسب کنند اما تلاش می کنیم پیشرفت کنیم.

سجاد انوشیروانی در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم مردان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ بحرین اظهار کرد: در وزنه برداری از نظر حمایتی مشکل اساسی داریم. در مدت کوتاهی که در فدراسیون بودیم سعی کردیم کمی کیفیت را بالا ببریم. اردوها را به طور منظم برگزار کنید و تمام شرایط لازم را برای وزنه برداران فراهم کنید. رقابت های فشرده ای را پشت سر گذاشتیم، ابتدا مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا، سپس بازی های کشورهای اسلامی و قهرمانی بزرگسالان آسیا را داشتیم و در ۵۰ روز آینده مسابقات جهانی کلمبیا را داریم و این کار ما را سخت کرده است. من برای برنامه ریزی طولانی مدت وقت ندارم

وی افزود: هنوز با آنچه از خود انتظار داریم فاصله داریم تا پاورلیفترها به درخشش مورد نیاز خود دست یابند، اما تلاش می کنیم روز به روز بهتر شویم و وضعیت روحی و جسمی پاورلیفترها بهتر شود. وزنه برداران در مسابقات قهرمانی آسیا تمام تلاش خود را کردند اما از قبل با حذف از نظر روحی دچار اختلال شده بودند. آنها بازی به بازی پیشرفت می کنند اما باید این را در نظر بگیریم که دستمان خالی است و در اوزان خاص از حمایت افراد برخوردار نیستیم. ما سعی می کنیم این دارایی ها را به گونه ای جابه جا کنیم که شرایط بهتر شود و نتایج مورد انتظار را بگیریم.

* برای حفظ اقتدار خود در آسیا

انوشیروانی درباره اعزام کل تیم به مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین گفت: برای قهرمانی در آسیا به مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین رفتیم زیرا معتقدیم باید اقتدار خود را در آسیا حفظ کنیم و تیم ایران همیشه مدعی قهرمانی خواهد بود. اتفاقی که برای محمد زارعی افتاد و او مجموعی را ثبت نکرد که بیش از ۵۰ امتیاز برای ما تمام شد. برای زارعی پیش بینی طلا داشتیم و او در یک ضرب خوب عمل کرد و مدال برنز گرفت اما در حرکت دو ضرب مصدوم شد و نتوانست وزنه کافی را تحمل کند. در نتیجه این اتفاق امتیازات مهمی را از دست دادیم. پاورلیفترهای قزاقستان و ازبکستان کاملاً وزن خود را مشت کردند و امتیاز گرفتند. تیم ایران سوم شد اما رسیدن به سکو ضروری بود. توقعات ما بالاست و هر روز برای پیشرفت تلاش می کنیم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تیم مردان از نظر کیفی به مسابقات جهانی کلمبیا اعزام شده است؟ وی گفت: کادر فنی باید با کادر فنی جلسه داشته باشد و هر تصمیمی در آن جلسه گرفته شود، فدراسیون موظف است شرایط را فراهم کند.

*زنان از ورزشی به ورزش دیگر پیشرفت خواهند کرد

انوشیروانی درباره عملکرد تیم بانوان و کسب سه مدال طلا توسط حسینی گفت: بسیار خوشحالیم که این سه مدال را برای الهام حسینی کسب کردیم. هدف ما از ابتدا این بود که اردوهای بانوان برابر با اردوهای آقایان باشد که در زمان حضورمان در فدراسیون این کار را انجام دادیم. مطمئناً زنان هر چه میدان‌های بیشتری را ببینند، بازی به مسابقه بهتر می‌شوند و تجربه بیشتری کسب می‌کنند. هدف بلندمدت ما این است که تیم بانوان ما سه سهمیه موجود در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را به اشتراک بگذارد.

وی افزود: می‌خواهیم اعتماد به نفس را در بانوان ورزشکار ایجاد کنیم و به آنها این باور را بدهیم که می‌توانند در میادین بزرگ مدال بگیرند. مدال خانم حسینی انگیزه وزنه برداران زن را افزایش می دهد. ما از تیم مردان و زنان حمایت می کنیم. در جام جهانی کلمبیا شرایط سختی داشتیم اما برای جام جهانی سال آینده این برنامه را داریم تا انشاالله بتوانیم مدال بگیریم.

* سعی می کنیم ایمان از دست رفته را برگردانیم

رئیس فدراسیون در پاسخ به این سوال که کنفدراسیون آسیا و کمیسیون فدراسیون جهانی ورزشکاران برای کسب کرسی در انتخابات رایزنی کردند؟ وی تاکید کرد: دیدارهای بسیار خوبی با یوسف العلمان رئیس کنفدراسیون آسیا و محمد جلود رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری داشتیم و سعی کردیم اعتماد از دست رفته را برگردانیم. ایمان واقعا از بین رفت و در مورد آن صحبت شد. ما به آنها اطمینان داده ایم که درگیر هستیم و دشمنی نخواهیم کرد. او همچنین معتقد است و بارها تاکید کرده است که ایران باید در وزنه برداری آسیا و جهان جایگاهی داشته باشد.

وی ادامه داد: البته نباید انتظار زیادی داشت و ابتدا باید اعتماد آنها را تحت تاثیر قرار داد. با توجه به اینکه قرار است دو سال دیگر انتخابات فدراسیون جهانی برگزار شود، رئیس فدراسیون ایران باید با آنها مذاکره کند و این صحبت ها به ما کمک می کند تا به جایگاه های مطلوب برسیم. فکر می کنم فضا در وزنه برداری به گونه ای است که بتوانیم با گفت و گو جایگاه خوبی بگیریم. مشورت سیاسی لازم نیست تعامل و همکاری با آنها باعث اعتماد آنها به ما می شود و ما را در رسیدن به هدف مورد نظر یاری می کند.

انتهای پیام/

زخم