اهمیت خوردن صبحانه – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا خراب کند. صبحانه باید حداقل 20 درصد از انرژی روزانه شما را تامین کند. از آنجا که اکثر مردم با اهمیت این یا آن ماده مغذی آشنایی کافی ندارند ، یا از مصرف آن اجتناب می کنند یا غذای مفید و مغذی ارائه نمی دهند.

مطالعات نشان داده است که نه تنها صبحانه ، بلکه دفعات و تداوم آن نیز در تغییر وزن بدن مثر است. عدم خوردن صبحانه در چندین کشور گزارش شده است و بیشتر در بین نوجوانان دیده می شود.برخی مطالعات نشان داده است که بین خوردن صبحانه و چاقی و اضافه وزن رابطه وجود دارد و عدم خوردن منظم صبحانه یکی از دلایل اضافه وزن و چاقی در نوجوانان به

وقتی فردی عمداً یا به زور وعده غذا را نقض می کند ، میزان سوخت و ساز بدن می سوزد و تجمع می یابد. غذا خوردن ادامه می یابد ، درصد بیشتری از میزان متابولیسم کاهش می یابد. در دراز مدت ،) میزان متابولیسم پایه BMR (فرد کاهش می یابد و بدن یاد می گیرد) نتیجه این عمل توجه به این نکته ضروری است که بدن چربی بیشتری را در بافت چربی ذخیره می کند و این مطالعه مزایای مصرف صبحانه را نشان داد. افرادی که عادت به صبحانه ندارند ، از سوی دیگر ، کسانی که صبحانه نمی خورند بیشتر در طول روز بیش از حد غذا می خورند. ارزش کم و بدون ارز ، که به نوبه خود آنها را بیمار می کند ، از جمله دیابت و چربی خون (منظور من صبحانه ، بیسکویت صبحانه سالم ، شکلات ، تنقلات و آب میوه غیر طبیعی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید