اولین و مهمترین نکته اجرای خط تولید – فایل نیکون سه


اجرای خط تولید موضوعی است که برای استارت آپ ها و اکثر کارخانه هایی که همچنان به راه اندازی خط تولید جدید برای یک محصول جدید یا گسترش محصولات قبلی خود ادامه می دهند، ضروری است. در اکثر مواقع قبل از راه اندازی و اجرای خطوط تولید با مشکل مواجه می شوند و در برخی موارد در حین اجرا با مشکل مواجه می شوند. البته همه چیز به تداوم جلوگیری از بروز عیب خلاصه نمی شود، زیرا در اکثر مواقع با نگاهی به برخی نکات مهم و جزئی که از آنها غافل هستیم، به بهبود و بهینه سازی بهره وری خط تولید کمک می کنیم. و در این نکته پایانی امنیت نقش مهمی را ایفا می کند. برای نمایش های خط تولید، با ادامه یادگیری در مورد این موارد، می توانیم از اکثر حوادث جلوگیری کنیم. در ادامه این مقاله به ارائه چند نکته می پردازیم که ابتدا می باشد خط تولید باید به آنها توجه کنیم تا گرفتار عیب نشویم و بهره وری خط را بهینه کنیم.

اولین و مهمترین نکته اجرای خط تولید: چه چیزی را می خواهید تولید کنید؟

شاید باورتان نشود که اکثر افراد پس از راه اندازی خط تولید خود هنوز درک جامعی از محصولی که تولید می کنند و نیاز این محصول و خط تولید برای خریدار را ندارند. برای شناخت محصول خود، اولین قدم این است که نیازهای خریدار و نحوه رفع آنها را با محصول تولیدی خود بشناسید. مرحله دوم شناسایی اولین انتخاب مواد مورد نیاز برای اجرای خط تولید است. در مرحله سوم باید ویژگی های گزینه ای که می خواهید در خط تولید بعدی استفاده کنید را بشناسید تا بتوانید از بهترین آن استفاده کنید. مرحله چهارم شناخت فرآیندها و فرآیند تولید است. مرحله پنجم شناسایی خطاهای بالقوه ای است که خطاهای انسانی و ماشینی ممکن است در طول اجرای خط تولید با آن مواجه شوند. گام ششم شناخت محصول نهایی و خروجی خط تولید است که می توان آن را مهمترین مرحله دانست. به خاطر داشته باشید که شما باید محصول خود را بهتر از دیگران بشناسید، در غیر این صورت کسب و کار شما دچار رکود خواهد شد.

نکته دوم اجرای خط تولید: خرید تجهیزات و خودروهای به روز

ممکن است خرید ماشین آلات به روز و پیشرفته در ابتدای مراحل اجرای خط تولید برای شما مشکلات مالی ایجاد کند، اما هرگز همان ضرب المثل انگلیسی را فراموش نکنید که می گوید: «من هنوز آنقدر ثروتمند نیستم که بتوانم یک محصول مناسب بخرم». بله” زیرا ماشین های به روز شده خوب هستند. آنها نه تنها کیفیت شما را بهبود می بخشند، بلکه باعث افزایش سرعت تولید و در نهایت بهره وری می شوند، بلکه شواهدی دال بر وجود گارانتی برای استفاده مداوم از آنها، راهنمای نصب، در برخی موارد اشتغال رایگان و گاهی اوقات هزینه کالا آنها در دراز مدت به شما پول کمتری خواهند داد. مهمتر از همه، فن آوری های جدید منجر به استفاده راحت تر برای اعضا می شود. پس همواره در تداوم خط تولید خود به استفاده از آخرین و جدیدترین فناوری های روز دنیا عمل کنید.

نکته سوم اجرای خط تولید: امنیت را جدی بگیرید!

در حین اجرای خط تولید، با استفاده از ماشین آلات سنگین با خطرات ایمنی مقابله می کنیم. خطراتی مانند آسیب به دستگاه ها، آسیب به پرسنل استفاده از این دستگاه ها و یا حتی خطر مرگ ناشی از آنها. پس اولین قدم بیمه است. بیمه مسئولیت برای بیمه تجهیزات قبل از ورود به خط تولید و هنگام استفاده از آنها. بیمه مسئولیت و حوادث برای افراد شاغل با ماشین آلات سنگین و بیمه آتش سوزی و حوادث طبیعی برای پوشش خسارات احتمالی به کلیه سوله ها. بعد از بیمه، نکته ایمنی بعدی رعایت دستورالعمل ها در هنگام استخدام و اجرای خط تولید است. شاید این اولین قدم برای اکثر مدیران مزایا باشد، اما پیشنهاد می کنیم این کار را نکنید! و زندگی مردم را در اولویت قرار دهید و با به خطر انداختن دارایی ها و اعتماد مشتریان و کارمندان، سود کوتاه مدت را قربانی نکنید.

نکته چهارم اجرای خط تولید: توجه به حمل و نقل و ذخیره سازی

نکته چهارم و پایانی شاید به اندازه بقیه نکات ذکر شده حیاتی نباشد، البته باید بگوییم که اگر به تدارکات و انبارداری بیش از ۳ موضوع بالا پرداخته نشود، صد در صد از آن کاسته نخواهد شد. به آنها در بیشتر موارد می بینیم که قبل از شروع خط تولید، مالک با مشتری در مورد نحوه تحویل کالا ارتباط برقرار نمی کند، سیستم های حمل و نقل برای تامین اولین مواد و ارسال آخرین مواد و شاید از همه مهمتر. سیستم انبار به فکر نگهداری انبار و مسائلی از این دست نیست و این موضوع یکی از بزرگترین اشتباهات در ادامه راه اندازی خط تولید است. زیرا قبل از اجرای خط تولید باید به ظرفیت ماشین آلات، چیدمان ماشین آلات، وضعیت تخلیه و بارگیری، موقعیت انبار و فاصله آن از محل تولید و … فکر کرد که می تواند باعث بهبود شود. بهره وری و رضایت و غیره، به دلیل عدم وجود این نوع تفکر، ممکن است خط تولید شما به حرکت مداوم برود.

شروع خطوط تولید در حال آزمایش است

خط تولید چیست؟ بنیانگذاری خط تولید بهترین فرآیند ممکن چطور؟ فرآیند فعالیت عملیاتی که در زنجیره ای از سوله ها و سوله ها برای تحویل، انتقال و تبدیل به تجهیزات نهایی انجام می شود، خط تولید نامیده می شود. خط تولید همچنان شامل صنایع کشاورزی، فلزی، نساجی، شیمیایی، دارویی و سایر صنایع است. شرکت طراح آذر یوندیشن یکی از شرکت های پیشرو در زمینه راه اندازی خطوط تولید می باشد. همین شرکت در ادامه رزومه کاری خود دارای خطوط تولید مختلف از جمله خطوط تولید دستگاه پرکن، دستگاه بستنی نان و دستگاه های محصولات بهداشتی می باشد.

علاوه بر مشاوره و طراحی خطوط صفر تا صد، از نظر خرید دستگاه ها از شرکت آذر ادیشن دیزاینر و راه اندازی خطوط تولید به کمک این دستگاه ها، کلیه تجهیزات مهم دارای گارانتی می باشد. همچنین مدل سه بعدی مبلمان قبل از سطح تولید و قالب گیری به صورت کامل به شما ارائه می شود. تمامی دستگاه های این شرکت با جدیدترین نرم افزارهای انعطاف پذیر در سریع ترین زمان ممکن طراحی شده اند. همچنین امکان سفارشی سازی دستگاه بر اساس نیاز مشتری در حداقل زمان وجود دارد.

نکات مهم در تداوم مدیر خط تولید

در مدیر خطوط تولید باید در زمینه استراتژی فروش و بازاریابی شفاف سازی بیشتری صورت گیرد. فرآیند فروش و فرآیند بازاریابی باید به طور کامل درک شود. خط تولید را باید با عشق و علاقه ارزیابی کرد. نتایج فعالیت باید به درستی تحلیل شود. باید برای جلوگیری از موانع فعلی در ادامه فعالیت برنامه ریزی کرد و این برنامه تلویزیونی را دنبال کرد. او برای حفظ فعالیت‌های انعطاف‌پذیر، نرم‌افزار به‌روز خریداری کرد و یک رابطه اضطراری بین مهندسی و تولید برقرار کرد. تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای راه اندازی خطوط تولید اضطراری باید سالم نگه داشته شوند.