ایمپلنت ایرانی خوبه یا نه؟


ایمپلنت های ایرانی خوبه یا نه؟ این سوالی است که بسیار متداول است و با توجه به پیشرفت خوب ایران در تولید ایمپلنت های دندانی ایرانی رایج شده است.

برای افرادی که دندان های خود را از دست داده اند، استفاده از ایمپلنت دندان یکی از بهترین و مطمئن ترین گزینه های دندان طبیعی است.

مدل های مختلفی از ایمپلنت های دندانی وجود دارد که هر کدام در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و مدل های مختلف ایمپلنت دندان بر اساس ظاهر، اندازه قطر و طول پایه دسته بندی می شوند.

به طور معمول، با توجه به روش کاشت، انواع ایمپلنت های دندانی شامل ایمپلنت اندوزیل، ایمپلنت های ساب پریوستال، ایمپلنت های تک مرحله ای و ایمپلنت های دو مرحله ای هستند.

ایمپلنت های ایرانی

ایمپلنت های ایرانی

چه نوع ایمپلنت دندانی را انتخاب کنیم؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه نوع ایمپلنت دندانی را برای ایمپلنت دندان انتخاب کنید.

شاید نتوانید نوع ایمپلنت دندان را به طور قطعی و دقیق انتخاب کنید، اما با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اریک و مراجعه به متخصص ایمپلنت دندان، دکتر. یک ویزیت رایگان ساده توسط صادق آقاجری ایمپلنت مناسب شما را پیدا می کند.

انواع ایمپلنت دندان بسته به کشور سازنده و کیفیت ساخت و همچنین نوع ایمپلنت متفاوت و قیمت آنها متفاوت است.

توجه داشته باشید که با استفاده از انواع ایمپلنت های دندانی می توانید از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوید که به اختصار به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

مزایای ایمپلنت دندان

  • ایمپلنت دندان از آسیب به لثه جلوگیری می کند و همچنین سلامت دندان های مجاور را تضمین می کند.
  • ایمپلنت های دندانی از نظر ظاهری مشابه دندان های طبیعی هستند و نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس شما خواهند داشت.
  • استفاده از روش ایمپلنت دندان می تواند به جلوگیری از آسیب استخوان و فک کمک کند.
  • استفاده از دندان مصنوعی می تواند باعث مشکلات گفتاری شود و گاهی اوقات افراد در چنین شرایطی نمی توانند کلمات خاصی را تلفظ کنند و بنابراین در استفاده از ایمپلنت دندان مشکلی نخواهید داشت.
  • در انواع ایمپلنت های دندانی می توانید روش های بهداشتی ساده ای را رعایت کنید اما در دندان مصنوعی تجمع باکتری و پلاک می تواند برای شما مشکل ساز باشد.

در ضمن در صورت استفاده از ایمپلنت دندان می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید و مانند سایر روش ها نیاز به تعویض نداشته و طول عمر بالایی دارد.

روش های کاشت ایمپلنت دندان

روش های کاشت ایمپلنت دندان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

در بین انواع ایمپلنت های دندانی، رایج ترین و رایج ترین ایمپلنت دندانی دو مرحله ای است که به عنوان ایمپلنت دندان معمولی یا معمولی شناخته می شود و حدود ۳ تا ۶ ماه طول می کشد.

هنگامی که ایمپلنت دندانی در زیر بافت لثه و داخل استخوان فک قرار می گیرد، توسط یک صحنه بالای آن بسته می شود.

پس از اتمام دوره درمان و نقاهت، بافت لثه برداشته می شود و در جراحی دوم تاج و پوشش لثه به پایه ایمپلنت متصل می شود.

این مراحل حدود ۳ تا ۵ ماه طول می کشد و این زمان بستگی به وضعیت دهان و دندان و وضعیت شما دارد که بعد از تشنج و معاینه مشخص می شود که مراحل ایمپلنت شما چقدر طول می کشد.

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه که به آن ایمپلنت دندان یک روزه نیز می گویند یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین روش ها می باشد.

در این روش مانند ریشه دندان در داخل استخوان فک قرار می گیرد و دارای پایه محکم و بادوامی است که می تواند جایگزین دندان از دست رفته شود.

ایمپلنت فوری با ایمپلنت های معمولی متفاوت است و روند درمان آنها متفاوت است، اما طول درمان و بهبودی مشابه است.

شاید تعجب کنید که چرا باید از یک ایمپلنت ساده برای صرفه جویی در زمان و انتخاب فوری ایمپلنت استفاده کنیم. بهتر است بدانید که برای استفاده فوری از ایمپلنت باید هزینه بیشتری نسبت به ایمپلنت دندان معمولی پرداخت کنید و این کار برای افرادی انجام می شود که شرایط خاصی دارند.

اقدامات فوری برای ایمپلنت دندان

روش کاشت این نوع ایمپلنت مشابه ایمپلنت های معمولی است و ایمپلنت باید بلافاصله در بازه زمانی تعیین شده به استخوان فک بیمار جوش داده شود.

ایمپلنت فوری روی پایه تاج تمپورال قرار می گیرد تا زمانی که ایمپلنت روی تاج دندان اصلی قرار گیرد. قبل از شروع روش کاشت، انجام تصویربرداری تشخیصی مهم است.

با توجه به مزایای استفاده فوری از ایمپلنت، هزینه استفاده از آن مقرون به صرفه است و دوره نقاهت کوتاه‌تر و درد کمتری دارد.

ایمپلنت فوری یک روش عالی و ایده آل برای دندان های از دست رفته است که کاملا محکم و پایدار بوده و بدون بخیه روی لثه و بافت نرم دندان انجام می شود.

ایمپلنت ایران

برخی از بیماران از ایمپلنت های دندان ایرانی استفاده می کنند که البته کیفیت خوبی دارند و قیمت مناسب تری نسبت به بقیه دارند و این نوع ایمپلنت ها با برندهای دیگر رقابت می کنند.

کشورهای مختلفی در دنیا وجود دارند که انواع مختلفی از قطعات ایمپلنت را تولید کرده اند، مانند ایالات متحده، سوئیس، ایتالیا، کره، آلمان، انگلستان، چین و ایران.

با توجه به اینکه کاربرد و کارایی ایمپلنت های دندانی بسیار بیشتر از گذشته است، افراد بیشتری برای استفاده از آن آمادگی دارند و البته ایمپلنت ایرانی نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است.

نمونه ای از اینکه چرا بیماران برای کاشت دندان هزینه کمتری می کنند، استفاده از ایمپلنت ایرانی است.

ایران در چند سال گذشته در حال انجام تحقیقات در زمینه تولید قطعات ایمپلنت بوده و می توان از ایمپلنت های ایرانی استفاده کرد.

هزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ برای هر دندان در نوع ایمپلنت ایرانی ۳ میلیون تومان و در نوع ایمپلنت سوئیسی ۱۶ میلیون تومان است که به عنوان بهترین ایمپلنت دندان شناخته می شود.

ایمپلنت های دندان های جلو کمی گران تر از دندان های عقب هستند، زیرا تاثیر بیشتری بر زیبایی چهره و لبخند خواهند داشت و باید از مواد و انواع بهتری برای ایمپلنت های دندانی استفاده کرد.

معرفی بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی

دکتر. کلینیک دندانپزشکی اریک صادق آقاجری یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات پزشکی از قبیل ایمپلنت دندان، جراحی لثه، لمینت دندان و جرمگیری است. بهترین قیمت ها را به شما عزیزان ارائه می دهد.

اگر به دنبال یک کلینیک عالی با کادری حرفه ای هستید، می توانید همه روزه از شنبه تا چهارشنبه به کلینیک آیریک مراجعه کنید. وب سایت Iric Dentistry www.iricclinic.com است.

علاوه بر این، مشاوره رایگان درمانی می تواند به شما در انتخاب بهترین راه کمک کند. علاوه بر این، در مورد مراقبت های پس از درمان، که بخش مهمی از روند درمان است، مطلع خواهید شد.