ایمپلنت بدون جراحی، بدون درد و بدون خون


مرور: ایمپلنت می تواند بهترین راه حل برای جایگزینی دندان های از دست رفته بدون جراحی و بدون درد و خونریزی باشد. اگر توسط متخصص ایمپلنت حرفه ای و با تجربه انجام شود، باعث افزایش اعتماد به نفس مشتری می شود.

دکتر. موفق فاولدگر یکی از بهترین متخصصین ایمپلنت دندان در سعادت آباد است که در زمینه بدون جراحی، بدون درد و بدون ایمپلنت خون مهارت بالایی دارد. آنها از بهترین دندانپزشکان زیبایی در ایران هستند که با صبر و حوصله و استفاده از بهترین مواد خارجی بهترین تجربه را برای مشتریان خود ایجاد می کنند. در ادامه مقاله قصد داریم اطلاعات کامل و جامعی در مورد ایمپلنت بدون جراحی در اختیار شما قرار دهیم تا با این روش بیشتر آشنا شوید. افراد ممکن است یک یا چند دندان را به دلایل مختلف از جمله بیماری، مصرف دارو یا حتی تصادف از دست بدهند و این از دست دادن دندان ها به خصوص در دندان های جلویی باعث کاهش زیبایی چهره و خود می شود. – اعتماد به نفس، زوال سریع، استخوان ها، عدم تکلم صحیح و تغییر الگوی جویدن.

ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان شامل جایگزینی دندان از دست رفته با یک گل میخ یا پایه فلزی است که دقیقاً به استخوان پیچ می شود تا به عنوان تاج یا لنگر دندانی عمل کند که آن را در حفره دندان از دست رفته شما ثابت می کند. چیزی برای نگه داشتن وجود ندارد. این جذابیت اصلی روش ایمپلنت دندان است. در ابتدا، این روش شامل یک درمان و فرآیند کاشت بسیار زمان بر، پرهزینه و دردناک بود. اما امروزه روش هایی برای کاشت بدون جراحی ایجاد شده که توسط متخصصین در دنیا انجام می شود و روند آن بسیار کوتاه شده است. در این روش نیازی به برش و دوخت آدامس نیست. کاشت دندان بدون جراحی روشی ساده و جدید برای کاشت دندان است که نسبت به روش سنتی آسان‌تر است. ایمپلنت های بدون خونریزی یک روش جراحی کاملا جدید هستند که نیازی به برش مخاط (پوشاننده استخوان) برای قرار دادن ندارند. این کار در یک جلسه انجام می شود و به قرار دادن فوری ایمپلنت کمک می کند. این تکنیک اگر توسط پزشک مجرب انجام شود بدون درد و بدون خون است. دنیای دندان اکنون می تواند ایمپلنت های دندانی را ارائه دهد که کاملا واقعی به نظر می رسند، در حالی که به هیچ نوع جراحی نیاز ندارند.

شرایط استفاده از ایمپلنت های بدون درد

اگر شما از جمله افرادی هستید که شرایط زیر را دارید می توانید از این روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود استفاده کنید. از جمله این شرایط می توان به: داشتن استخوان کافی برای کار و عدم نیاز به پیوند استخوان، داشتن مهارت و دانش کافی از متخصص ایمپلنت، داشتن تجهیزات کافی پزشک و داشتن لثه های کراتینه شده کافی اشاره کرد. اولین پیش نیاز برای استفاده از انواع روش های ایمپلنت غیر جراحی این است که متخصص ایمپلنت شما دانش، تجربه و مهارت لازم برای این کار را داشته باشد. یک دندانپزشک مجرب مهربان است و تخصص و تجربه کافی برای این کار را دارد. همچنین جدای از این موارد، باید پزشکی را انتخاب کنید که دارای تجهیزات دندانپزشکی خاصی باشد تا ایمپلنت شما را بدون خونریزی انجام دهد. مشتری باید یک عکس سه بعدی از کاشت ایمپلنت را به پزشک خود ارائه دهد. اگر عکس سه بعدی دندان های خود را به متخصص نشان ندهید، احتمال خطا افزایش می یابد.

انواع روش های کاشت ایمپلنت

انواع روش های ایمپلنت بدون جراحی

کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی را می توان با روش های مختلفی انجام داد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

ایمپلنت پانچ

در این روش ایمپلنت غیر جراحی، لثه به اندازه قطر ایمپلنت از استخوان دندان شما خارج می شود و پس از ایجاد حفره، ایمپلنت داخل آن قرار می گیرد. پس از قرار دادن ایمپلنت در فک، زمان باید بگذرد تا فرآیند همجوشی با استخوان انجام شود و ایمپلنت به بخشی از بدن تبدیل شود. این روش معمولا تا ۳ ماه طول می کشد و حداقل درد و خونریزی برای بدن شما وجود دارد.

کاشت لیزر

در صنعت زیبایی، لیزر کاربردهای زیادی دارد. یکی از کاربردهای آن استفاده دندانپزشکی از ایمپلنت های دندانی است. با استفاده از روش کاشت لیزر، متخصص بافت مورد نظر را بدون آسیب رساندن به بافت سالم اطراف خارج می کند. اگر می خواهید از این روش برای ایمپلنت های دندانی خود استفاده کنید، باید به سراغ متخصصان مجربی بروید که تجربه کافی در این زمینه دارند و مهارت استفاده از دستگاه ها را در دوره های آموزشی آموخته اند.

کاشت لیزر

انتخاب روش های ایمپلنت بدون جراحی

همانطور که گفته شد کاشت به روش های مختلف بدون جراحی و خونریزی انجام می شود. لازم به ذکر است که این روش درمانی نیازی به دوخت لثه ندارد و مدت زمان درمان و کاشت ایمپلنت شما را کوتاه می کند. هزینه کاشت بدون جراحی تفاوت چندانی با روش سنتی آن ندارد. در نتیجه تاثیر زیادی روی هزینه های آن ندارد. اینکه کدام روش درمانی را برای جراحی انتخاب می کنید به نظر متخصص ایمپلنت شما بستگی دارد. اگر استخوان فک کافی ندارید، این روش کاشت ایمپلنت برای شما مناسب نیست. از آنجایی که در کاشت ایمپلنت دندان، لثه ها با جراحی برداشته نمی شوند، دندانپزشک دید کاملی از استخوان دندان شما ندارد، بنابراین باید شرایط سیستم استخوان فک خود را بهینه داشته باشید. این روش درمانی از جمله روش های جدید و ابتکاری کاشت دندان محسوب می شود که امکان کاشت موفقیت آمیز با خونریزی بسیار کم را برای بیماران فراهم می کند و برای انجام این کار نیاز به یافتن موقعیت صحیح ایمپلنت است. از این رو، شناخت این جایگاه بر عهده متخصص شماست، که انتخاب یک متخصص با تجربه برای این کار را برای شما ضروری می کند.

مراقبت های بعد از ایمپلنت بدون جراحی

نکات مراقبتی زیادی وجود دارد که باید قبل و بعد از ایمپلنت دندان رعایت کنید تا در حین عمل با مشکلی مواجه نشوید. از جمله این مراقبت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱. نکاتی را که تاکنون توسط متخصص خود ذکر شده است، تکمیل کنید. ۲. درست است که احتمال التهاب با این روش کاشت بسیار کم است، اما بهتر است در روز اول بعد از جراحی حدود ۱۵ دقیقه از کمپرس یخ استفاده شود. ۳. توصیه می کنیم ۴۸ ساعت پس از کاشت غیر جراحی از کمپرس گرم برای کاهش درد و تورم استفاده کنید. ۴. پس از انجام این روش، به بهداشت دهان و دندان خود توجه بیشتری داشته باشید و اطراف پایه ایمپلنت خود را تمیز نگه دارید. برای این کار می توانید از دهان شویه های مختلف استفاده کنید. ۵. همچنین توصیه می کنیم به مدت ۵ روز از مسواک زدن خودداری کنید. ۶. تا بهبودی کامل غذای نرم بخورید. ۷. توصیه می کنیم از نی برای خوردن و نوشیدن مایعات استفاده نکنید. ۸. تا ۵ روز پس از کاشت از کشیدن سیگار خودداری کنید. ۹. در صورت بروز مشکل، با دندانپزشک متخصص ایمپلنت تماس بگیرید.

مراحل کاشت دندان بدون جراحی

اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد انجام عمل ایمپلنت دندانی بدون درد و خونریزی را دارید، باید مراحل زیر را به دقت انجام دهید: در مرحله اول، دندانپزشکان متخصص ایمپلنت با عکس های فک و لثه شما مشورت خواهند کرد. باید گرفته شود و سپس بر اساس این عکس سه بعدی، تراکم استخوان فک و وضعیت لثه ها را تجزیه و تحلیل و بررسی کند. در مرحله دوم اگر فک شما شرایط لازم را داشته باشد و لثه فرد توانایی کاشت دندان را داشته باشد، متخصص این موضوع را تایید کرده و عمل را انجام می دهد. در این مرحله پزشک باید با استفاده از ابزار مخصوص سوراخی در دندان ایجاد کرده و ایمپلنت را داخل آن قرار دهد. این کار به دو روش پانچ و لیزر انجام می شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

مراحل کاشت دندان بدون جراحی

نتیجه

در نهایت باید بگوییم که اگر می خواهید ایمپلنت توسط پزشک و متخصص مجرب و بدون جراحی و بدون درد و خونریزی انجام شود، باید به دکتر دکتر مراجعه کنید. می توانید به سایت فاولادگر مراجعه کنید یا تماس بگیرید. ۰۲۱۲۲۰۸۹۰۰۳ با مطب ایشان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه ایمپلنت بدون جراحی و درد بهره مند شوید. او یکی از با تجربه ترین کارشناسان در این زمینه است. دکتر. فولادگر دارای گواهینامه جراحی ایمپلنت آسترا در سوئد، گواهینامه جراحی ایمپلنت زیمر در آمریکا، گواهینامه جراحی ایمپلنت Horizon در آمریکا و ۲۵ سال سابقه درمان بالینی در ایران و خارج از کشور است. و با آنها می توانید ایمپلنت های بدون استرس دریافت کنید.

برچسب: ایمپلنت، ایمپلنت دندان، ایمپلنت بدون جراحی، ایمپلنت بدون درد، ایمپلنت بدون خونریزی، دکتر.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟