این جمهوری اوراق قرضه 10 ساله را با بالاترین نرخ در بیش از دو سال اخیر به فروش می رساندبه دنبال افزایش وام دهی در بازارهای جهانی در ماه گذشته در پی نگرانی از تورم ، آژانس ملی مدیریت خزانه داری (NTMA) روز پنجشنبه اوراق 10 ساله را با بالاترین نرخ سود بازار برای این اسکناس در بیش از دو سال فروخت.

نرخ 0.184 درصد برای اوراق 2031 ، در حالی که کسری کوچک از 14 درصد سرمایه گذاران با بازدهی در بحبوحه دهه مالی بحران خواستار خرید اوراق 10 ساله ایرلندی بودند ، این نرخ بالاتر از 0.02 درصد ضمیمه اسکناس های مشابه در سال گذشته بود. جدیدترین حراج بدهی یک ماه پیش

همچنین با کسری منفی 0.26 درصدی که NTMA هنگام فروش 5.5 میلیارد یورو از اوراق 2031 در ژانویه به دست آورد ، مقایسه می شود.

NTMA 450 میلیون یورو اوراق ده ساله ، 650 میلیون یورو اسناد سررسید در سال 2045 و 400 میلیون یورو دیگر 2050 اوراق در حراج روز پنجشنبه به فروش رساند. این مجموع بودجه جمع آوری شده توسط صندوق مدیریت بلندمدت بدهی آژانس دولتی در سال جاری را به 17.5 میلیارد یورو می رساند ، نزدیک به هدف کل 18 میلیارد یورو-20 میلیارد یورو.

بازده – محصول

بازده اوراق قرضه دولتی در سراسر جهان طی ماه گذشته افزایش یافته است که با نگرانی ها در مورد افزایش تورم همراه شده است زیرا اقتصادها همچنان محدودیت های Covid-19 را کاهش می دهند و اظهارنظرهای تند بانک های مرکزی در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره برای مهار افزایش قیمت مصرف کننده.

در حالی که بانک مرکزی اروپا چشم انداز افزایش نرخ بهره خود را به زودی کاهش داده است ، مایکل ساندرز ، سیاستگذار بانک مرکزی انگلستان ، در اوایل این هفته گفت که خانه های انگلستان باید از نرخ بهره “بسیار زودتر” برای مقابله با تورم سود ببرند. انتظار می رود فدرال رزرو ایالات متحده در سال آینده نرخ بهره را افزایش دهد.

با این حال ، بانک مرکزی اروپا در اوایل ماه گذشته نشان داد که خرید اوراق قرضه ماهانه را “به طور متوسط” تحت برنامه محرک عظیمی که در آغاز همه گیری کووید -19 صادر شد ، “کاهش می دهد”.

این برنامه به حفظ نرخ های بهره در سطوح بسیار پایین کمک کرده است زیرا دولت ها در سراسر منطقه یورو صدها میلیارد یورو برای تأمین حمایت از مسکن ، مشاغل و مشاغل و سیستم های بهداشتی در طول بحران وام گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید