ایکیا درباره کمبود سهام به احتمال زیاد تا یک سال دیگر هشدار می دهدIkea آخرین خرده فروشی بود که در مورد مشکلات زنجیره تامین هشدار داد و روز پنجشنبه گفت که کمبود سهام به احتمال زیاد یک سال دیگر ادامه خواهد داشت.

“در واقع ما پیش بینی می کنیم که در دسترس بودن و چالش مواد اولیه در بهترین قسمت ، اگر نباشد ، ادامه خواهد یافت. [the financial year to the end of August]به جان آبراهامسون رینگ ، مدیر اجرایی Inter Ikea ، صاحب نام تجاری Ikea ، گفت: “این مدت طولانی تری از آنچه در آغاز بحران تصور می کردیم اینجا است.”

بزرگترین خرده فروش مبلمان در جهان با اعلام نتایج سالانه خود گفت که همه گیری به تجارت آن کمک کرده و تحول آن را تسریع کرده است.

فروش سالانه در پایان ماه اوت با 6 درصد افزایش نسبت به سال قبل به رکورد 41.9 میلیارد یورو رسید که تقریباً دو برابر فروش آنلاین افزایش یافته است.

جسپر برودین ، ​​مدیر اجرایی بزرگترین نماینده Ikea Ingka ، در مصاحبه ای جداگانه گفت که Ikea تغییر خود را از فروش از فروشگاه های بزرگ خارج از شهر به فروشگاه های بیشتر در مرکز شهر و فروش تجارت الکترونیک ، که از 7 درصد فروش افزایش یافته است ، تسریع کرده است. در کل در سال 2019 و 18 درصد در سال گذشته به بیش از 30 درصد در حال حاضر.

او گفت: “این وضعیت به ما مانند گذشته به سرعت بخشیدن به تحول ما کمک کرده است.”

Ikea از قطارها برای حمل کالا از آسیا به اروپا استفاده کرد و ظروف مخصوص خود را خریداری و اجاره کرد زیرا هنوز در زنجیره تامین و تقریباً همه خرده فروشان با مشکل مواجه است ، زیرا قیمت حمل و نقل بالا رفت و بنادر در سراسر جهان شلوغ شد.

رینگ گفت بعید است که Ikea تغییرات عمده ای در زنجیره تامین جهانی خود در نتیجه بحران ایجاد کند ، زیرا خرده فروشان پس از بسته شدن Covid اولیه در اروپا و ایالات متحده سعی کردند موج بزرگ تقاضا را دوباره پر کنند و با آن مقابله کنند. ایالات در سال گذشته.

“من تغییر یا تغییر اساسی در نحوه انجام زنجیره تامین یا تامین منابع خود نمی بینم. ما به همکاری نزدیک با تعداد متمرکز تأمین کنندگان ادامه خواهیم داد. “

دگرگونی

Ikea ، که نتایج مالی کامل خود را در اواخر سال گزارش می دهد ، در میانه بزرگترین تحول در تاریخ 78 ساله خود بوده است – با هدف پایان دادن به وابستگی به مشتریان برای جمع آوری و ساخت مبلمان خود – در زمان شیوع همه گیر. من به تازگی شرکت هایی خریداری کرده ام که برای مشتریان مبلمان می سازند و همچنین استارت آپ های واقعیت افزوده برای کمک به مشتریان در برنامه ریزی منزل.

آقای برودین گفت که اینگکا ، که حدود 90 درصد از فروش Ikea را به خود اختصاص می دهد ، در سال های اخیر 2.2 میلیارد یورو در قالب های جدید فروشگاه از جمله فروشگاه هایی که تنها بر آشپزخانه یا اتاق خواب تمرکز می کنند ، و همچنین فروشگاه های کلی کوچکتر در مراکز شهرها سرمایه گذاری کرده است. یکی که به زودی در استکهلم افتتاح می شود.

“ما هنوز سخت کار می کنیم تا کد را در محدوده محصول و لجستیک شکست دهیم. اما ترافیک فوق العاده بوده و سهم بازار ما را در شهرها افزایش داده است. “

Ikea تأکید زیادی بر پایداری داشته است در حالی که سعی می کند قیمت ها را هنگام ورود به کشورهایی مانند هند کاهش دهد ، که باعث نگرانی برخی منتقدان در مورد مصرف یکبار مصرف شده است.

برودین آن را “این افسانه کلاسیک در مورد قیمت پایین” نامید و استدلال کرد که Ikea نشان می دهد “اقتصاد جدید بر اساس منابع هوشمند و در نتیجه آب و هوایی هوشمند ساخته شده است”. این شرکت در ابتکاراتی مانند پس گرفتن تشک های استفاده شده در هلند و تبدیل آنها به محصولات جدید و همچنین هزینه برای انرژی های تجدیدپذیر و تبلیغ محصولات مانند کوفته های گیاهی و لامپ های LED سرمایه گذاری کرده است. – حق چاپ The Financial Times Limited 2021

دیدگاهتان را بنویسید