بارداری و روزه | تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقاد مسلمانان ما روزه گرفتن در ماه رمضان واجب است. قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. از نو بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
امکان تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود ندارد. NS در هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید. برای مشاوره.

اول از همه ، به مقاله افرادی بروید که مجاز به روزه گرفتن نیستند. خواندن ؛ اعضای کسانی که از روزه گرفتن منع شده اند اگر چنین نیستید ، شرایط روزه داری را بخوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

اکنون که در فصل بهار هستیم ، شما روزه می گیرید ، چیزی شبیه روزه 15 ساعته ، و عطش در پی دارد. سیستم بدن زن باردار با زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او سریعتر گرسنه می شود. یک زن باردار نباید بیش از 12 ساعت گرسنه بماند. چرا ؟ زیرا اگر شما در بدن گرسنه شما موادی که می توانید تولید و تجمع دهید تولید و انباشته می شوند. آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین و سیستم عصبی جنین می شوند. صدمه زدن.

شما در چه ماهی از بارداری هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول سوم ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما
بگذار چک کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل ، غذا و آب و بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید کارشناسان می گویند روزه گرفتن هیچ اشکالی ندارد. اما این زمان خاص است. 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین این. بنابراین ، اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، لطفا روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخور ، روزه نگیر چرا ؟ زیرا در چنین شرایطی شما باید قول هایی بدهید. مصرف غذای خود را افزایش دهید و حجم هر وعده را کاهش دهید احساس تهوع می کنید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد. روزه داری زیاد قطعاً توصیه نمی شود.

2- اگر ساعات گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه زیاد باشد این برای زنان باردار است و آزمایش ادرار شما شامل موارد مشابه در بالا است. گفتیم قابل مشاهده ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- حالاتی که روزه گرفتن برای زن باردار حرام است ما اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن.

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل سحر و افطار و در بین آن را میل کنید. افطار و سحر غذاهای میان وعده ای با ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع.

ربع دوم

اگر سالم هستید و هیچ مشکل خاصی ندارید ، انرژی و مواد مورد نیاز را فراهم کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا صحرا ، معمولاً در این دوره روزه داری حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا ممکن است شما در گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه است ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند. تمام شده! بنابراین چند ساعت اول شما گرسنه است و آیا تشنه هستید؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و صحرا روزه بگیرید ، کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید ضربه بزنید
همچنین ، اگر در هفته های آخر هستید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد. بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته ، چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید.
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است نه ، پس می تواند 2-3 روز روزه بگیرد به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید. فوق الذکر! ادرار خود را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد قبول کنید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای زنان سالم و باردار مشکل ساز است. مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. در صورت بارداری
یک وعده غذایی سالم و مناسب بین افطار و سحر او ممکن است آب بخورد و در طول روز احساس گرسنگی نکند.
سریع.
* روزه داری زنان باردار بسته به سن و شرایط حاملگی بدن مادر و نتایج آزمایشات مادر. بر اساس هر فرد برآورد توانایی خود و بر اساس نتایج دکتر تصمیم میگیره

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار است اما هنوز نمی تواند دلایل روزه داری را به تنهایی ثابت کند عوارضی در مادر یا نوزاد وجود دارد و مطمئناً هنوز جای خود را دارد. تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع :

1- کتاب “ر.در سلامت و بیماری ” – دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

پیش بینی روزه داری ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و پیامدهای تولد: یک نفر – 3 نفر
تحقیقات مبتنی بر هلند

دیدگاهتان را بنویسید