بازارهای مالی عصبی هستند زیرا اورگراند اکثر سهام خود را به هاپسون می فروشدرسانه های چینی روز دوشنبه اعلام کردند که چین اورگراند اکثریت سهام مشاغل مدیریت املاک خود را به بیش از 5 میلیارد دلار (4.3 میلیارد یورو) می فروشد ، این معامله بزرگترین فروش دارایی ها به توسعه دهندگان بدهکار است. اموال اگر پیش برود

اورگراند که زمانی پرفروش ترین گروه املاک چین بود ، با یکی از بزرگترین بازسازی های کشور مواجه است زیرا بدهی های این شرکت حدود 305 میلیارد دلار است. عدم قطعیت در مورد سرنوشت اورگراند ، بازارهای مالی را بر آن داشته تا نگران سقوط مشکلات خود باشند.

روز دوشنبه Evergrande گفت که خواستار توقف معاملات سهام خود در هنگ کنگ شده است تا زمانی که در مورد یک معامله بزرگ اعلام شود. گروه خدمات املاک Evergrande ، که سال گذشته فهرست شده بود ، همچنین خواستار توقف آن شد و گفت که به “پیشنهاد کلی احتمالی سهام شرکت” اشاره می کند.

گلوبال استیت با حمایت دولت چین اعلام کرد که Hopson Development خریدار 51 درصد از سهام املاک و مستغلات به ارزش بیش از 40 میلیارد دلار هنگ کنگ (4.43 میلیارد یورو) بوده و از سایر گزارش های رسانه ای نامشخص نقل قول کرده است. هاپسون همچنین گفت که معاملات سهام خود را متوقف کرده است ، در انتظار اعلامیه مربوط به خرید عمده یک شرکت پذیرفته شده در هنگ کنگ و پیشنهاد احتمالی اجباری.

هپسون و اورگراند هر دو به درخواست اظهار نظر در مورد گزارش Global Times پاسخ ندادند.

تحلیلگران می گویند معامله احتمالی نشان می دهد که این شرکت هنوز برای انجام تعهدات خود کار می کند. اما در صورت انحلال اورگراند با قیمت های پایین ، باز هم نگرانی های گسترده تری در مورد خطر برای بخش و اقتصاد املاک چین ایجاد شده است.

Ezien Hoo ، تحلیلگر OCBC می گوید: “فروش دارایی ها به این معنی است که آنها هنوز در تلاش هستند تا برای پرداخت صورتحساب پول جمع کنند.” “به نظر می رسد که واحد مدیریت املاک ساده ترین راه برای دور ریختن در طرح بزرگ است.”

هاپسون در مقایسه با سایر توسعه دهندگان املاک در چین از وضعیت خوبی برخوردار است ، زیرا دارایی های بیشتری نسبت به بدهی ها دارد و سودآوری را در نیمه اول افزایش می دهد.

اگر این معامله با قیمت گزارش شده توسط Global Times پیش برود ، این تخفیف در حدود 17.5 درصد برای ارزیابی فهرست گروه خدمات دسامبر 2020 است.

عصبی بودن

اورگراند با مسئولیت های معادل 2 درصد از تولید ناخالص داخلی چین ، نگرانی خود را مبنی بر گسترش مشکلات این کشور در سیستم مالی جهانی مطرح کرده است.

پس از آنکه بانک مرکزی چین قول داد از منافع خریداران خانه محافظت کند ، عصبانیت کاهش یافت ، اما پیامدهای اقتصاد چین سرمایه گذاران را در آستانه نگه داشته است.

تعلیق معاملات سهام روز دوشنبه یوان را در ساحل خارج کرد و حدود 0.3 درصد در برابر دلار سقوط کرد و بر شاخص شاخص Hang Seng تأثیر گذاشت.

گری نگ ، اقتصاددان ارشد آسیا و اقیانوسیه در Natixis گفت: “این قطعاً یک حرکت مثبت در جهت حل بحران نقدینگی اورگراند است و ما انتظار داریم که موارد بیشتری در راه باشد.”

“با این حال ، با گفتن این ، تخلیه برخی از دارایی ها ممکن است به طور کامل کافی نباشد. کلید Evergrande شروع ساخت پروژه و فروش موجودی است.” – رویترز

دیدگاهتان را بنویسید