بازار ارزهای رمزنگاری شده دو برابر بدهی های فرعی ایالات متحده قبل از بحران مالی استبانک انگلستان (BOE) گفت: بازار ارزهای رمزنگاری شده دو برابر بدهی های فرعی در ایالات متحده در آستانه بحران مالی است و تهدیدی محسوب می شود مگر اینکه به طور فوری تنظیم شود. ارزش دارایی های رمزنگاری شده اکنون 2.3 تریلیون دلار (2 تریلیون یورو) است که حدود 200 درصد بیشتر از ابتدای سال است. اگرچه این بخش کوچکی از سیستم مالی 250 تریلیون دلاری جهانی است ، اما تقریباً دو برابر بازار بدهی املاک و مستغلات 1.2 تریلیون دلار در سال 2008 است.

جان کانلیف ​​معاون فرماندار BOE در سخنرانی روز چهارشنبه گفت: “شما مجبور نیستید بخش زیادی از بخش مالی را برای ایجاد مشکلات ثبات مالی در نظر بگیرید.”

وقتی چیزی در سیستم مالی به سرعت در حال رشد است و در فضایی تا حد زیادی غیرقابل کنترل رشد می کند ، مقامات ثبات مالی می خواهند بنشینند و توجه داشته باشند. ”

این اظهارات نشان دهنده تغییر به BOE است ، که همراه با سایر تنظیم کننده های بانکی ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی بدون ارزش ذاتی که می تواند به صفر برسد حذف کرده است.

در حالی که آقای کانلیف ​​این اشتباه را تکرار کرد ، وی همچنین به روش هایی اشاره کرد که فناوری خدمات واقعی را برای سرمایه گذاران بیشتر جذاب می کند. وی خاطرنشان کرد که بانک های بزرگ خدمات نگهداری از ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند و دارایی هایی را برای برخی از مشتریان مدیریت ثروت ارائه می دهند. در همین حال ، حداقل 150 تا 200 صندوق سرمایه گذاری تخصصی رمزارزی دارایی وام می دهند و علاقه به صندوق های سنتی افزایش می یابد. او گفت که شرکت های پیشرو در زمینه پرداخت به دنبال این هستند که چگونه به مشتریان اجازه دهند در استیبل کوین بمانند.

این تحولات ، به گفته آقای کانلیف ​​، در حال ادغام دارایی های رمزنگاری شده در سیستم مالی است.

نقش اصلی

وی در ادامه توضیح داد که چگونه دارایی های رمزنگاری شده در اقتصاد جهانی ایفای نقش می کنند و چگونه این می تواند سایر بازارهای بحران زده را آلوده کند.

آقای کانلیف ​​گفت: “ثبت و انتقال مالکیت دارایی ها سنگ بنای نقش سیستم مالی در ذخیره ارزش و معاملات است.” “فناوری رمزنگاری اجازه می دهد – هرچند نیازی به آن نیست – ثبت نام و انتقال بدون بانک ها یا متولیانی که این عملکرد را در طول تاریخ انجام داده اند انجام می شود.”

او خاطرنشان کرد که “سقوط گسترده قیمت دارایی های رمزنگاری شده” یک “سناریوی محتمل” است و نحوه ارتباط دارایی هایی مانند بیت کوین با بقیه اقتصاد را نشان می دهد.

بر اساس یک نظرسنجی از سوی اداره مالی ، حدود 2.3 میلیون بزرگسال تنها در انگلستان دارایی رمزنگاری دارند. آقای کانلیف ​​گفت بیشتر مردم این دارایی ها را جایگزینی برای سرمایه گذاری های اصلی به جای قمار می دانند و حدود نیمی از آنها قصد سرمایه گذاری بیشتر را دارند. او خطرات ناشی از ارزهای دیجیتال را با سقوط dot-com در اوایل دهه 2000 مقایسه کرد ، زمانی که 5 تریلیون دلار در بازارهای جهانی به دلیل افزایش 5 ساله شرکت های فناوری از دست رفت و ارزش Nasdaq به ارزش 3.6 تریلیون دلار بود.

بحران فرعی

در بحران بدهی های فرعی سال 2008 ، “بازار نسبتاً کوچکی تقویت شد و از طریق یک سیستم مالی غیر مقاوم بازتاب یافت و خسارت های اقتصادی عمده و مداومی را به بار آورد.” نهادهای نظارتی در بسیاری از حوزه های قضایی کار خود را در مورد آنچه باید انجام دهند شروع کرده اند و باید با “فوریت” اقدام کنند. – بلومبرگ

دیدگاهتان را بنویسید