بازگشایی کامل در تردید است زیرا تعداد کوویدها “اشتباه” می شود


نگرانی ها در مورد تشدید عفونت های کووید و خطرات سیستم بهداشتی ، برنامه هایی را برای حذف تقریباً محدودیت ها در عرض بیش از یک هفته به وجود آورده است.

مقامات ارشد و دستیاران سیاسی روز چهارشنبه توسط تیم ملی فوریت های بهداشت عمومی (Nphet) مطلع شدند که مسیر عفونت یک چرخش منفی غیر منتظره را در پیش گرفته است و همه شاخص های کلیدی بیماری در حال حاضر بد کار می کنند.

در حالی که منابع در سراسر دولت تأکید می کردند که هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است و آنها هنوز امیدوارند بتوانند با لغو نهایی محدودیت ها در 22 اکتبر ادامه دهند ، Taoiseach یادداشت محتاطانه ای زد.

“ارائه توسط معاون مدیر ارشد پزشکی [Ronan Glynn] یک مورد جدی بود میشل مارتین می گوید ، مسیر این بیماری به اشتباه پیش رفته است. وی در پاسخ به این س ifال که آیا می تواند تأیید کند که مرحله بعدی بازگشایی ادامه خواهد داشت یا خیر ، گفت: “نمی توانم تضمین کنم [that] در حال حاضر. “

حذف دستورالعمل های فاصله اجتماعی ، که ظرفیت را در بخش بار و رستوران باز می کند و بازگشایی کلوب های شبانه ، از جمله محدودیت های نهایی است که قرار است برداشته شود.

موج قابل توجه

با این حال ، نگرانی ها در مورد خدمات درمانی در مورد تاثیر موج قابل توجهی از عفونت حتی اگر به سطح مربوط به موج اول و سوم نرسد ، در حال افزایش است.

“بیمارستانها واقعا شلوغ هستند ، حتی کووید را کنار بگذاریم. بنابراین اگر تعداد کوویدها همچنان در حال افزایش است ، این نگرانی عمده ای است که به فصل زمستان و فصل آنفلوآنزا می رویم و ما به دنبال مقابله با یک عقب ماندگی بزرگ برای مراقبت های برنامه ریزی شده هستیم. “HSE.

منبع دوم مراقبت های بهداشتی گفت نگرانی در مورد فشار بر ICU به ویژه در موارد بالا – به ویژه در 5-7 روز گذشته وجود دارد. روز چهارشنبه 2066 مورد گزارش شد.

تانیست لئو وارادکار عصر چهارشنبه در جلسه حزب پارلمانی خود گفت که افزایش تعداد “باعث نگرانی است” و معیارها “نگران کننده هستند و در مسیر اشتباه پیش می روند”.

وی گفت که تصمیم برای بازگشایی سه شنبه آینده گرفته می شود. آقای مارتین در جلسه حزب خود گفت “برخی مسائل نگران کننده” وجود دارد و “افزایش ناگهانی موارد و مرگ و میر” وجود دارد.

Nphet قرار است دوشنبه آینده قبل از مشاوره به دولت ملاقات کند. همچنین انتظار می رود در روزهای آینده مشاوره بیشتری در مورد عکس های تقویت کننده دریافت شود.

در همین حال ، استفان دانلی ، وزیر بهداشت ، پس از نشان دادن علائم خفیف کووید -19 خود را در حال انزوا قرار داده است ، اگرچه در یک آزمایش ویروس “پیدا نشد”.

دیدگاهتان را بنویسید