باغ سنگی دروش خان سیرجان باغ سنگی سیرجان باغ سنگی دروش خان


یکی از بی نظیرترین نقاط ایران در دشت سیرجان واقع شده است. باغی با درختان میوه هسته دار.

دروش خان باغ سنگی ایجاد کرد

دروش خان باغ سنگی ایجاد کرد بر خلاف باغ های دیگر از سرسبزی بی بهره است; بلکه از چوب و سنگ ساخته شده است. میوه های هسته دار باغ رازی پنهان دارند که سوالات زیادی را به وجود می آورد. گردشگران زیادی از آنجا دیدن می کنند. با مجله دلتا بودن با

آشنایی با باغ سنگی

اثری ماندگار و بی نظیر در دشت سیرجان، شاید تنها دلیل سفر به روستای دورافتاده میاندوآب؛ باغی ۶ گوشه با صدها درخت بارور که وزن محصول آنها گاهی به بیش از ۱۰ کیلوگرم می رسد. این باغ بدون آب و آفتاب همیشه درختان بارور و سرپا دارد. این باغ یکی از منحصربه‌فردترین مکان‌های ایران به شمار می‌رود و هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران بین‌المللی است.

باغ سنگی خالق

دسترسی به باغ صخره ای

سفر به کرمان و سیرجان اولین قدم شما برای دیدن باغ سنگی است. از کرمان تا سیرجان حدود دو ساعت (۱۸۵ کیلومتر) راه است. این باغ در نزدیکی روستای بلورد در روستای میاندوآب قرار دارد.

باغ سنگی دروش خان

باغ سنگی را درویش خان سیرجان چگونه ساخت

۴۰ سال پیش باغ دروش خان که زمین زراعی بود بر اثر اصلاحات ارضی خشک شد. درویش خان برای ابراز ناراحتی درختان باغ را در جای دیگری کاشت و بر درختان خشکیده سنگ آویخت. سنگ های ریز و درشت را از کوه های اطراف جمع کرد و بر درختان خشک آویزان کرد.

اماکن کرمان

صخره ها در باغ صخره ای

چند نکته در مورد سنگ ها قابل ذکر است. ابتدا تمام سنگ های متصل به درختان به طرز ماهرانه ای سوراخ می شوند. در حالی که ابزاری برای کندن سنگ وجود نداشت. دوم اینکه وجود چنین سنگ هایی در منطقه ای که هیچ سنگی دیده نمی شود جای تعجب دارد. این سنگ ها فقط در کوه های اطراف یافت می شوند که چهار تا پنج کیلومتر با باغ فاصله دارند. اگر به ایرانگردی علاقه دارید به روستای زیارت سر بزنید.

باغ صخره ای

فیلم باغ سنگی

پرویز کیمیاوی در سال ۱۳۵۵ زندگی دروش خان خالق این باغ را به صورت فیلمی تخیلی به نام «پاتار دا باغ» به تصویر کشید و دروش خان و خانواده اش در آن بازی کردند. این فیلم در زمان خود بسیار محبوب شد و در بسیاری از جشنواره های داخلی و خارجی به نمایش درآمد.

دروش خان باغ سنگی ایجاد کرد

پروپوزال مطالعه: برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد گردشگری در تعطیلات عید سعید فطر کجاه براویم را مطالعه کنید.

برنامه را دانلود کنید