با گسترش بیماری Evergrande ، توسعه دهندگان املاک چینی کوچک می شونداوراق قرضه و سهام توسعه دهندگان املاک چینی در روز جمعه با اشاره کمی به نحوه پیشنهاد تنظیم کننده های محلی برای جلوگیری از شیوع گروه Evergrande چین که نقدینگی آن 150 میلیون دلار (130 میلیون یورو) به تعهدات پرداخت دریایی در هفته آینده پرداخت می کند ، کاهش یافت.

اورگراند ، که با بیش از 300 میلیارد دلار بدهی دست و پنجه نرم می کند ، یکی از بزرگترین پیش فرض های کشور را در پیش دارد ، در ماه گذشته دو بار کوپن اوراق قرضه دلاری خود را از دست داده است.

یک فرد آشنا با این پرونده گفت: برخی از دارندگان اوراق قرضه دریایی اورگراند عصر جمعه به وقت آسیا تماس خواهند گرفت تا در مورد گزینه های مورد بحث پس از از دست دادن پرداختهای 131 میلیون دلاری این شرکت در ماه گذشته صحبت کنند.

این فرد که از افشای نام خود به دلیل عدم مجوز صحبت با رسانه ها امتناع کرد ، گفت: “در این مرحله ، اساساً باید گروهی از دارندگان اوراق قرضه را گرد هم آورد تا بتوانند تجارت بهتری داشته باشند.”

همه در تلاش هستند تا هرگونه اطلاعات موجود را بدست آورند ، بنابراین می توانند برنامه ریزی مرحله بعدی خود را آغاز کنند. “

بلومبرگ ابتدا گزارش داد که برخی از دارندگان اوراق قرضه دلار توسط مشاوران برای تماس در روز جمعه برای بحث در مورد این استراتژی دعوت شده اند.

یک منبع جداگانه آشنا به موضوع گفت که متولی اوراق قرضه دلار Citi Evergrande به عنوان وکیل شرکت حقوقی مایر براون را استخدام کرده بود که به دلیل حساسیت موضوع از افشای نام خودداری کرد. سیتی و مایر براون از اظهارنظر خودداری کردند.

ماه گذشته رویترز گزارش داد که گروهی از دارندگان اوراق قرضه بانک سرمایه گذاری Moelis & Co و موسسه حقوقی Kirkland & Ellis را به عنوان مشاوران تجدید ساختار احتمالی بخش اوراق قرضه انتخاب کرده اند.

سقوط احتمالی یکی از بزرگترین وام گیرندگان چینی نگرانی ها را در مورد خطرات ناشی از سرایت برای بخش املاک و مستغلات در دومین اقتصاد بزرگ جهان افزایش داده است ، زیرا همتایان بدهکار این کشور دچار رکود شده اند. طبقه بندی بر اساس نواقص قریب الوقوع.

عدم قطعیت

این عدم قطعیت اوراق قرضه دریایی منتشر شده توسط شرکت های املاک مانند Kaisa Group ، Central China Real Estate و Greenland را در تعطیلات روز ملی چین که روز جمعه به پایان رسید ، تحت تاثیر قرار داد.

سهام Evergrande از زمانی که خواستار تعطیلی کسب و کار در روز دوشنبه تا اعلام یک معامله بزرگ شد ، معلق شده است.

پس از از دست دادن مهلت تسویه بدهی بازار بین المللی 206 میلیون دلار در روز دوشنبه ، بورس شانگهای معاملات دو اوراق منتشر شده توسط توسعه دهنده کوچکتر Fantasia Group China Co. را با سقوط بیش از 50 درصد متوقف کرد. به

“به طور معمول ، پیش فرض توسط یک شرکت کوچک منحصر به فرد تلقی می شود. با این حال ، به دلیل نقدینگی محدود برای بسیاری از توسعه دهندگان چینی ، شرکت کنندگان در این س areال هستند که آیا این می تواند پیش فرض اختیاری سایر توسعه دهندگان با نقدینگی کوتاه مدت قوی باشد ، اما بدهی های طولانی مدت پایدار نیست. “چانگ وی لیانگ ، Credit & FX Strategist در DBS Bank ، در یادداشتی گفت.

عملیات

گروه Fantasia در بیانیه ای عصر پنجشنبه اعلام کرد که فعالیت های آن عادی است و در تماس نزدیک با سرمایه گذاران است. او همچنین گفت که “به طور فعال اقدامات حفاظت از خدمات بدهی را ترویج می کند”.

اوراق قرضه در زمین Xiamen Yuzhou Grand Future Real Estate Development، Yango Group و Guangzhou R&F Properties نیز روز جمعه کاهش یافت.

اوراق قرضه ساحلی گروه چین Aoyuan در مارس 2025 8.18 درصد کاهش یافت ، حتی در صورتی که این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که وجوهی را برای پرداخت دیگر اوراق بهادار سررسید در تاریخ 12 اکتبر سپرده گذاری کرده است.

نگرانی ها در مورد سرایت اورگراند قیمت سهام این قاره را نیز تحت تاثیر قرار داده و شاخصی را که بخش املاک و مستغلات را دنبال می کند ، 1.53 درصد در روز کاهش داده است ، در مقابل 1.31 درصد از سهام بلوپس.

در هنگ کنگ ، شاخص Hang Seng Property and Construction در معاملات بعد از ظهر 0.72 درصد کاهش یافت در حالی که 0.26 درصد برای شاخص گسترده Hang Seng افزایش یافت.

تنظیم کننده های چینی از اول اکتبر در مورد تعطیلات Evergrande هیچ اظهار نظری نکرده اند ، اگرچه بانک مرکزی چهارشنبه گذشته از موسسات مالی خواست تا با بخش ها و دولت های مربوط همکاری کنند. مقامات محلی برای حفظ “پایدار و سالم” بازار املاک و منافع مصرف کنندگان مسکن را حفظ کند.

گلوبال تایمز ، حامی دولت آمریکا ، در اظهارنظری در اواخر روز پنجشنبه گفت که پایبندی مقامات به محدودیت بدهی موسوم به “سه خط قرمز” نشان می دهد که “چین اولویت های خود را دارد و تمرکز خود را بر تورم و ریسک حباب املاک حفظ می کند. کاهش ”.

پس از آنکه معاملات سهام این شرکت در روز دوشنبه متوقف شد ، سرمایه گذاران منتظر شنیدن خبر از اورگراند هستند.

اسی

گروه خدمات املاک Evergrande ، که سال گذشته فهرست شده بود ، همچنین خواستار تعطیلی آن شده بود و اعلام کرد که به “پیشنهاد کلی احتمالی سهام شرکت” اشاره می کند.

در حالی که فروش دارایی ها به طور موقت نگرانی ها در مورد جریانات نقدی اورگراند را کاهش می دهد ، تحلیلگران همچنین معتقدند که بدهی اورگراند و برخی دیگر از شرکت های املاک چینی بسیار بزرگ است که نمی تواند به سرعت حل شود.

شاخص بدهی های پربازده چین که تحت تسلط ناشران توسعه دهندگان است در طول هفته کاهش یافته و صبح روز جمعه به پایین ترین سطح خود در بیش از پنج سال گذشته رسیده است. این به زودی می تواند وسیع ترین محدوده آنها را در سند مشاهده کند. – بلومبرگ

دیدگاهتان را بنویسید