بخش کشاورزی ۲۹ درصد از اشتغال لرستان را به خود اختصاص داده است
ایسنا/ لرستان رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: ۲۹ درصد از اشتغال کشور را کشاورزی تشکیل می دهد.

سید عماد شاهرخی در تورهای تبلیغاتی و روزهای مزرعه; تولید دانش بنیان بذر گندم در لرستان گفت: دولت سیزدهم از بدو تاسیس تاکنون دو اقدام اساسی در حوزه کشاورزی انجام داده است.

وی تاکید کرد: خرید گندم از ۵ هزار و ۵۰۰ تومان در سال گذشته به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان کاهش ۴۵ درصدی قیمت کود در سال گذشته را یکی از اقدامات مثبت و اساسی دولت در بخش کشاورزی عنوان کرد. . در این زمینه نیز اقداماتی صورت گرفته است.

شاهرخی به ضرورت اعطای تسهیلات سرمایه در گردش بر اساس طرح تعمیم یارانه ها اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح تاکنون به ۱۳۰۰ نفر در این بخش تسهیلات داده شده است، ۲۲۰ مزرعه نیز ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند. امانت داده می شود تا بدون انجام کمترین کار تولید شود.

وی با اشاره به وجود ۷۵ درصد اراضی دیم در لرستان بر افزایش تولید در اراضی دیم و سرمایه گذاری در این بخش تاکید کرد و خاطرنشان کرد: تولید سد در اراضی. باید دو برابر شود، در حالی که قبلاً سرمایه گذاری در بخش کشاورزی بیش از پنج درصد نبود، اما اکنون این بخش ۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی به ویژه در لرستان را تشکیل می دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان میانگین اشتغال در بخش کشاورزی در کشور را ۱۹ درصد عنوان کرد و گفت: این رقم برای کشور ۲۹ درصد است و با توجه به اینکه لرستان یک کشور متمرکز کشاورزی است، نیازمند آن هستیم. استفاده از تکنولوژی و تجهیزات به روز برای مشاهده جهش در تولید در بخش کشاورزی.

انتهای پیام/

زخم ها

مطالب پیشنهادی


به نقل از ایسنا/ خراسان رضوی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس …