بدون چهره – اثرات بیماری های قلبی عروقی در جنوب صحرای آفریقا

اگرچه کشورهای جنوب صحرای آفریقا همچنان به مبارزه با بیماری های عفونی مانند اچ آی وی/ایدز، سل و مالاریا ادامه می دهند و با تمام تلاش های بین المللی متمرکز بر این بیماری ها و پیشرفت هایی در کشورهای مختلف صورت گرفته است، کشورهای جنوب صحرای آفریقا به سمت یک اپیدمی دیگر پیش می رود. در زمان بیماری های قلبی عروقی آمارهای اخیر نشان داده است که بیماری های قلبی عروقی طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده به قاتل شماره یک در کشورهای در حال توسعه تبدیل خواهد شد، اما کشورهای جنوب صحرای آفریقا ممکن است از آن زمان در یک اپیدمی قرار گرفته باشند. هیچ داده ای برای تعیین میزان و بار بیماری در دسترس نیست. این بیماری، توزیع بیماری های قلبی عروقی در جمعیت.

زمانی که کشورهای جنوب صحرای آفریقا در نبرد خود برای پیروزی بر بیماری‌های واگیر گرفتار می‌شوند، توجه چندانی به بیماری‌های مزمن و غیرواگیر همراه با رقابت سایر برنامه‌های اجتماعی و بهداشتی نمی‌شود. این ما را به این دلیل می‌آورد که دنیا تماشا می‌کند و یک اپیدمی قریب‌الوقوع در صحرای آفریقا در حال فراگیری است، فقط به این دلیل که بیماری‌های قلبی عروقی چهره ندارند، چهره ناامیدی را ترسیم نمی‌کنند، مرد بالغی که از بیماری سل خسته شده است. ، کودکی به دلیل اینکه مادرش را در یتیمی بر اثر ایدز از دست داده است دچار سوء تغذیه است.

اینها چهره هایی هستند که به برنامه ها و بودجه های کلان منجر شده اند. بیماری قلبی عروقی قبلاً یک بیماری ثروتمند بود، اما دیگر نه، با افزایش تولید ناخالص داخلی در این کشورها، دور کمر افزایش می‌یابد، توانمندسازی زنان و ایجاد تغییرات در سبک زندگی منجر به عوامل خطر جدید و نوظهور می‌شود. همانطور که برخی ممکن است نشان دهند، آفریقا نسبت به تحقیقات با کیفیت بالا چیزهای زیادی برای ترس دارد، اما بدون آن، ممکن است ندانیم که چگونه به این مشکل نزدیک شود. صحبت های کافی بدون انجام اقدامات کافی انجام شده است. اکنون زمان آن است که منابع را بدون چهره برای این بیماری اختصاص دهیم، آفریقای جنوب صحرا را از نیروی انسانی مورد نیاز خود محروم کنیم، زمانی که عزیزان به طور ناگهانی و به ویژه جنوب صحرای آفریقا در معرض خطر مضاعف قرار می گیرند، خانواده ها را از بین می برد.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر