برخورد با افراد دیوانه چگونه با افراد دیوانه برخورد کنیم


نحوه برخورد با یک شخصیت دیوانه به دلیل ویژگی های فردی این شخصیت بسیار مهم است.

برخورد صحیح با افراد دیوانه

شخصیت پارانوئید با بدگمانی به دیگران، بدبینی و توهمات مختلف، زندگی را برای خود و اطرافیانش طاقت فرسا می کند. تا جایی که این افکار می تواند به خود و دیگران آسیب برساند. در این مقاله از مجله دلتا عنوان کردن برخورد صحیح با افراد دیوانه ما پرداخت می کنیم

شناخت علائم اختلال شخصیت پارانوئید

اولین قدم در برخورد با شخصیت پارانوئید، شناخت علائم آن و درک کامل اختلال است. برخی از علائم اختلال شخصیت پارانوئید عبارتند از:

  • آنها همیشه فکر می کنند که شما یا دیگران می خواهید آنها را فریب دهید یا به آنها آسیب برسانید.
  • او به اعتماد و وفاداری شدید شما علاقه مند است.
  • در دادن اطلاعات شخصی شما بسیار مراقب است.
  • حتی زمانی که شما با شخصیت پارانوئید خوب هستید، آنها فکر می کنند که شما آنها را توهین یا تهدید می کنید.
  • احساس گناه یا نادیده گرفته شدن.

برخورد صحیح با افراد دیوانه

نه برای بحث برخورد صحیح با افراد دیوانه

این افراد بسیار ظریف و حساس هستند و چیزهای کوچک شما را توهین یا خیانت می دانند. در حالت ایده آل، سعی کنید با آنها همدلی کنید، اما لزوما موافق نباشید. بدون قضاوت گوش دهید، اما از احساسات و افکار آنها حمایت نکنید.

برای مقابله با شخصیت دیوانه محیط را ذخیره کنید

یک محیط امن به این معنی است که فضای زندگی شما تا حد امکان عاری از استرس و تنش باشد. تعارض و روابط سمی وجود ندارد و صداقت و اعتماد محور اصلی است. دیوانه ها تقریباً از همه چیز می ترسند. آنها فشار را تحمل نمی کنند و خیلی راحت عصبانی می شوند. فقط سعی کنید او را احساس امنیت کنید و اعتماد او را جلب کنید.

عوامل خشم او را از بین ببرید

اگر با یک دیوانه زندگی می کنید باید مراقب رفتار خود باشید زیرا او از شما الگو می گیرد. سعی کنید تا حد امکان سخاوتمند، بخشنده و صبور باشید. عصبانی نشوید و مهارت های کنترل خشم را در مقابل او تمرین کنید و از او بخواهید که در هنگام عصبانیت این کارها را انجام دهد. با این ۱۰ نکته خشم خود را کنترل کنید تا روابط بهتری با دیگران ایجاد کنید! بازدید کنید

برخورد صحیح با افراد دیوانه

با نکاتی اعتماد به نفس خود را تقویت کنید برخورد صحیح با افراد دیوانه

افراد پارانوئید معمولاً احساس کوچکی و حقارت می کنند و مدام فکر می کنند که دیگران آنها را پایین می آورند. چون انتقادات زیادی از مردم شنیده، همیشه سعی می کند دیگران را محکوم کند و خود را تبرئه کند. پس سعی کنید ویژگی های مثبتش را برای او توضیح دهید و او را به کارهای خیر تشویق کنید. کارهایی را که قبلاً دیده نشده است ببینید و عزت نفس و اعتماد به نفس او را بازگردانید.

نظر او را در مورد دیگران تغییر دهید

شخصیت پارانوئید مدام تصور می کند که دیگران علیه او توطئه می کنند و همه چیز توطئه ای علیه او است. سعی کنید او را نزد مردم ببرید و سعی کنید نظر او را نسبت به مردم تغییر دهید. به آنها بگویید که هر کسی زندگی خود را دارد و دلیلی برای توطئه علیه آنها وجود ندارد، آنها همه یکسان هستند.

نظر او را در مورد دیگران تغییر دهید

مطالعات پیشنهادی: مواد چرا برخی از دختران هرگز دوست پسر ندارند؟ خواندن به

برنامه را دانلود کنید