برخی از اشتباهات رایج آشپزخانه اشتباهات رایج آشپزی اشتباهات آشپزی


در این مقاله، فهرستی از رایج ترین اشتباهاتی که مردم هنگام آشپزی مرتکب می شوند را برای بهبود استانداردهای آشپزی شما گردآوری کرده ایم.

برخی از اشتباهات رایج آشپزخانه

آیا شما آشپز ماهری هستید یا از آن دسته افرادی هستید که اجاق گاز را به خاطر غذای اشتباه مقصر می دانند؟ اگر گزینه دوم را انتخاب کردید، باید بدانید که تنها نیستید. به دلیل عادات بد، اشتباهات ناخواسته آشپزی، سرعت اشتباه یا برخی افسانه ها در مورد آشپزی، غذای اکثر مردم آنطور که می خواهند خوب نیست. با مجله دلتا همراه باشید برخی از اشتباهات رایج آشپزخانه فرا گرفتن

پختن گوشت منجمد

قرار دادن تکه های گوشتی که به تازگی از فریزر خارج شده اند را در آتش، باربیکیو یا فر قرار می دهند. این یک اشتباه بزرگ است؛ اگرچه سطح گوشت قابل پخته شدن است اما داخل آن خام باقی می ماند. بهتر است یک شب قبل از پخت، گوشت را از فریزر خارج کنید.

    اشتباهات آشپزی

از یک چاقو برای بریدن تمام غذاها استفاده کنید

استفاده از چاقوی مناسب برای برش انواع مواد، فرآیند پخت و پز را آسانتر و سریعتر می کند. برای بریدن گوشت یک چاقوی بزرگ انتخاب کنید. یک چاقوی کوچک برای سبزیجات، میوه ها و حتی مرغ انتخاب کنید. همچنین برای بریدن نان با چاقوی دندانه دار ایده آل است.

برنج پخته شده را هم بزنید

برخی افراد مرتب برنج را تکان می دهند تا ببینند برنج چگونه درست می شود یا طعم آن چگونه است، اما این کار بسیار اشتباه است. زیرا با هم زدن برنج نشاسته آزاد می شود. همچنین دانه ها را تجزیه می کند و ظاهر برنج را تغییر می دهد.

اشتباهات رایج آشپزی

از روغن اشتباه استفاده کنید

روغن زیتون خالص برای تهیه سس و سرخ کردن در دمای پایین ایده آل است. روغن های گیاهی مانند روغن آفتابگردان برای سرخ کردن، تفت دادن و پخت و پز مناسب هستند. روغن ذرت سبک است و برای پخت و پز عمیق، برشته کردن و سرخ کردن استفاده می شود. روغن کانولا از کلزا تهیه می شود و می توان از آن برای پخت و پز، کباب کردن، سرخ کردن و برشته کردن استفاده کرد.

روغن

مواد را در تابه ای که هنوز خنک است بریزید

یکی دیگر از اشتباهات آشپزی این است که غذا را زمانی که هنوز سرد است در تابه قرار دهید. این امر باعث مصرف بیشتر روغن می شود. اول از همه بهتر است ظروف را گرم کنید، روغن را در آن بریزید و در حالی که روغن داغ است مواد را اضافه کنید.

خودکار

وقتی پاستا در حال پختن است، روغن را به آب اضافه کنید

این افسانه ای است که باید فوراً از بین برود. افزودن روغن به آب ماکارونی نه تنها از چسبیدن و چسبیدن رشته فرنگی به تابه جلوگیری می کند، بلکه باعث می شود چون چربی با آب مخلوط نمی شود. همچنین ترکیب ماکارونی و سس را سخت می کند.

ماکارونی

آبی که پاستا در آن پخته شده است را بگذارید

خالی کردن آب پاستا یکی از رایج ترین اشتباهات آشپزی است. از این آب می توان برای غلیظ شدن و طعم دادن به سس استفاده کرد. بنابراین توصیه می شود این مایع را در ظرفی ریخته و با سس مخلوط کنید تا غلیظ شود.

برخی از اشتباهات رایج آشپزخانه

نکات مطالعهبرای دیدن ترفندهای آشپزی طرز تهیه چای را که نمی دانستید دقیق بخوانید.

برنامه را دانلود کنید