بررسی درخواست تحصیل در ۴ محور اصلی در خراسان شمالی
ایسنا/ خراسان شمالی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از بررسی درخواست مطالعاتی در ۴ محور اصلی با محوریت حمل و نقل جاده ای در جلسه ۹۵ کارگروه ارزیابی و تصویب طرح های توجیهی وزارتخانه خبر داد. راه و شهرسازی

قاسم قاسمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: درخواست های مذکور با حضور معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان عمران و توسعه حمل و نقل کشور، وزارت راه و شهرسازی بررسی شد. زیرساخت به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، دفتر طراحی جامع و مدل حمل و نقل و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ارائه شد.

وی گفت: در این جلسه ۴ طرح راه مورد بررسی و درخواست مطالعه قرار گرفت که شامل مطالعه محور راز – هیسرچه – کازنگهای – مرو تپه، مطالعه محور شیروان – اوغاز – باجگیران، مطالعه مسیر شیروان می شود. . – مطالعه محور آستراکی – اسپرین و بزرگراه گوچان – بجنورد. – این گورگون است.

قاسمی نبود زیرساخت های کافی در استان را برشمرد و گفت: خراسان شمالی یکی از فقیرترین استان های کشور است و فاقد زیرساخت های کافی در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی است که باید در حوزه هوایی توجه بیشتری شود. در حوزه حمل‌ونقل و حمل‌ونقل جاده‌ای و با مطالعه و اجرای این ۴ طرح، استان خراسان شمالی با داشتن سبزیجات غنی می‌تواند در صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه رونق داشته باشد و سهم بسزایی در اقتصاد کشور داشته باشد. حالت

وی افزود: اولویت استان از نظر صادرات به کشورهای همسایه مرز باجگیران و مرز پرسو است که با احداث محور شیروان – اوغاز – باجگیران حدود ۸۰ مسافت برای حمل کالا و محصولات کاهش می یابد. کیلومتر ، که ممکن است ایجاد ایالت را تغییر دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: ۳۰ هزار خودرو در مسیر بجنورد به مشهد و بارگاه ملکوتی ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) تردد می کنند و این یک ضرورت است. محور بجنورد به بزرگراهی در طرف مقابل به سمت کوچان تبدیل می شود و در این جلسه مقرر شد پیمانکار اجرای پروژه شناسایی و به شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ارائه شود تا خراسان شمالی نیز از آن برخوردار شود. برکت آزادراه.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر احزاب اروپایی…